Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WYJAZD NA WYSPĘ (CHORWACJA) LISTA CHETNYCH


Recommended Posts

A więc żeby nie było gadania o tym jak fajnie pewnie tam jest chciałbym zacząć robić coś w tym kierunku. Na początek otworze listę osób które są chętne na taka wyprawę. Myślę że opcja 3 dniowa będzie odpowiednia, ale jeżeli większość wolałaby na tydzień to proszę zaznaczyć np. " - Jan Kowalski, Warszawa (3 lub 7 dni) "

Uważam że termin jest dość odległy żeby ustalać go dokładnie Osoby które mają większe doświadczenie w organizowaniu imprez są mile widziane do pomocy ustalenia dalszych szczegółów(ja niestety nie mam, ale chętnie pomogę) nastąpią zapewne później, ale bez listy chętnych osób nie ma czego zaczynać.

 

prosiłbym oprócz niku wpisywać miejsce zamieszkania ( poźniej może to pomóc)

1. Wolves- Częstochowa (3-7 dni)

2. Czarny- Częstochowa (3-7 dni)

3.

Edited by wolves
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia... ale myślałem żeby pójść np. na policję i ich zapytać albo poprosić o napisanie jakiegoś dokumentu który będzie stwierdzał że to są repliki broni..

no ale taki temat powinien być na forum wiec możesz poszukać...

Link to post
Share on other sites

Oj ludzie, ludzie. . .

1) Sama lista osób to nadal gadanie. Trzeba ten problem najpierw rozgryźć z pkt. widzenia logistycznego (w tym też transport potrzebnego szpeju - czytaj repliki, etc.).

2) Papier wystawiony przez nasze rodzime służby nie musi/myślę, że nie będzie nigdzie honorowany poza naszym krajem - o ile w ogóle takie coś by wystawili.

3) Pamiętajcie, że moc repliki to jedno, a drugie to to, że AirSoftowiec może ją dowolnie zmieniać - w końcu od czego są różnej mocy springi i reszta bebechów.

4) Ja bym się też martwił takimi pierdołami jak sama organizacja tego, kto by był odpowiedzialny za kontakty z właścicielem wyspy, zbieraniem opłat na zapłatę za wynajem wysepki, za organizację i finanse związane z logistyką tego przedsięwzięcia.

Ludzie to są priorytety, a nie to kto i skąd jedzie i ilu kolegów by zabrało się z nim. . .

 

Ja z mojej strony mogę podjąć się zebrania informacji co do takich kosztów jak woda, jedzenie, ewentualne opłaty jakie mogą nas czekać na miejscu i takie tam.

Mogę próbować skontaktować się z właścicielem, żeby zebrać więcej info. Przydał by się, też ktoś kto już miał do czynienia z organizacją większej imprezy, tak, abyśmy wiedzieli, gdzie są ukryte problemy, na co zwracać większą uwagę. Wydaje mi się, że zaplecze sanitarno - żywieniowe może być sporym problemem, transport i ewentualne rzeczy związane z przewozem replik. Czy coś jeszcze ?? ... ?

Link to post
Share on other sites

Też z Małżonką kombinowaliśmy i najbezpieczniej byłoby przesłać repliki w obie strony kurierem. Koszt dodatkowy jak wiadomo wyjdzie już całkiem niezły ;-).

Rzeczach typu logistycznego jak żarcie i picie to myślałem, że już Ci co bardziej myślący podliczą sami sobie ;-).

Transport to normalne raczej by było, że poskładałoby się chętnych i Ci którzy sobie wymarzą prywatny śmigłowiec/bus/autokar/odrzutowiec/okręt podwodny - podzielą się z ewentualnymi chętnymi swoją wiedzą, oraz kosztami jakie byłby by do przełknięcia, a reszta zrobiła by sobie listę transportową:

- kto jedzie

- czym jedzie

- ile w tym czymś ma miejsca/ilu chętnych może w to coś zabrać.

 

Osobiście powiem, że idąc na łatwiznę myśleliśmy o 7 dniach z ich częściowym suportem ;-).

Link to post
Share on other sites

Więc potrzebujemy się dowiedzieć :

- o transporcie replik

- kontakt z właścicielem wyspy w sprawie wynajmu ( może on wie jakie jest prawo w Chorwacji)

- kontakt z jakimś innym krajem ( no chyba że będziemy mieli wystarczającą ilość osób)

- przydałaby się również mapa wyspy ( myślę ze przyda się w organizacji jak i przygotowaniu sceno)

 

Koszty transportu i jego sposób to chyba sprawa indywidualna...

A co do listy to niech może ona cały czas istnieje i działa bo po co będziemy mieli organizować jak nie będzie chętnych...

Według mnie koszt tych 7 dni naprawdę nie jest duży a jechać taki kawał na 3 dni... Podczas tych 7 dni byłoby więcej czasu na przygotowanie imprezy, i na koniec jakieś spotkanie przy ognisku... Na pewno nie byłoby to tak chaotycznie jak w ciągu dni (ale to jest tylko moja subiektywna opinia)

 

Proponuje stworzyć nowy temat o organizacji gdzie będziemy dogadywać wszystkie ważne rzeczy, a tu niech zostanie ta lista aby był ład i porządek (jeżeli można prosić jakiegoś moderatora)

Link to post
Share on other sites
Też z Małżonką kombinowaliśmy i najbezpieczniej byłoby przesłać repliki w obie strony kurierem. Koszt dodatkowy jak wiadomo wyjdzie już całkiem niezły ;-).
Po co tak kombinować? Jedziesz tam przez Czech (zero problemów), Austrię (trzeba się dowiedzieć, ale nie powinno być problemów) i Słowenię (trzeba się dowiedzieć).
Link to post
Share on other sites

Tzn. ja mówiąc o kwestii, żarcia itd. bardziej mówiłem pod względem - co warto zabrać, a co kupić na miejscu.

Ja już maila puściłem do właściciela w sprawie tego jak to wygląda z organizacją, jakie terminy w ogóle są możliwe do zaklepania, JAKIE SĄ REGULACJE PRAWNE w Chorwacji odnośnie replik (i przewozie ich przez granicę Słoweńską do nich) ?!

Zobaczymy co napisze ...

Link to post
Share on other sites

Foka, tylko właśnie widzisz, to trzeba się dowiedzieć jest takie wkurzające. A jak mam możliwość pogadać i puścić na koszt firmy... ;-)

Tylko o powrocie myślałem jak zrobić najwygodniej. Ale jak kraje podsunąłeś, to się spokojnie będę mógł porozglądać ;-).

Link to post
Share on other sites

A pamiętacie ,że w Europie jest "Szengen" ?

W sumie do Chorwacji jedzie się przez Czechy ,Słowację ,Austrię i Słowenię lub Czechy ,Słowacja ,Austria ,Węgry - jak kto woli .

W tych trzech krajach : Austria ,Czechy ,Słowacja nie ma odpraw celnych . Przejeżdżasz bez porblemu - ew. tylko vinieta .

Słowenia lub Węgry nie wiem ,lecz jak się trafi źle to często sprawdzają.

 

Wiem to stąd ,że byłem ostatniego lata w Chorwacji i wiadomo mi już coś na ten temat.

Jeżeli repliki spakujecie w walizkę - lub złożycie na częsci to nie macie obaw do "sznupania" przez celnika w walizki - komu mądremu chce się około 50 walizek przetrzepać -.-

 

W sumie pojechałbym ale napewno wiek mój Was nie zaciekawi ...

Wyjazd na 3 dni nie ma sensu - jedziesz 1 dzień ,kolejny w Chorwacji i ostatni wracamy więc lipa.

Kolejna rzecz to ilośc miejsc ograniczonych . Jeżeli byś zrobił np listę kto się deklaruje na 100% to macie zapewnione wszystko ,bo co z tego ,że powiem : Jadę ,jak przyjdzie co do czego i będzie wszystko zamówione a on odmawia ... i koszt leci na organizatora .

 

Kolejne : koszt autokaru . Napewno nie będą brali sobie mało . Chyba ,że ktoś chce jechać do Croatii Autosanem ...

Koszt będzie wynosił minimum 1000zł .

 

Jako ,że każdy jest człowiekiem ,nie będzie spał na ziemi ,więc namioty lub apartament kosztuje.

 

W sumie możecie się ze mną nie zgodzić - nie każdy musi być mojego zdania lecz tak jest.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo jest jeszcze opcja transportu własnego/łączonego, co nie wyniesie 1k. Poza tym płacisz za okres wynajęcia, więc logiczne, że spędzasz 3 dni na wyspie, a nie płacisz za dni, które spędzasz w trasie ;)

Faktem jest, że jeśli nie robi się wyjazdu na 300 osób tylko skromniejszy to opcja tygodnia jest de facto bardziej opłacalna - choć by z uwagi na to, że mamy zapewniony nocleg i koryto, wodę i inne tak nieodzowne przy wyjeździe głupotki.

Edited by guzio29
Link to post
Share on other sites
A pamiętacie ,że w Europie jest "Szengen" ?
A co to ma do tematu?

 

W tych trzech krajach : Austria ,Czechy ,Słowacja nie ma odpraw celnych . Przejeżdżasz bez porblemu - ew. tylko vinieta .
A co to ma do tematu? Nadal obowiązują przepisy danego kraju, nas zwykle interesują te dotyczące posiadania broni. W każdej chwili może nastąpić kontrola policji i magiczne zdanie "proszę otworzyć bagażnik". W niektórych krajach samochody/autokary z polską rejestracją są kontrolowane regularnie.

 

Jeżeli repliki spakujecie w walizkę - lub złożycie na częsci to nie macie obaw do "sznupania" przez celnika w walizki - komu mądremu chce się około 50 walizek przetrzepać -.-
Hm, widzę, że 3-dniowy ban niczego Cię nie nauczył, wiesz jak"nagradzamy" namawianie do popełnienia przestępstwa?

 

W sumie pojechałbym ale napewno wiek mój Was nie zaciekawi ...
Domyślamy się, po całokształcie Twoich wypowiedzi.

 

Kolejne : koszt autokaru . Napewno nie będą brali sobie mało . Chyba ,że ktoś chce jechać do Croatii Autosanem ...

Koszt będzie wynosił minimum 1000zł .

lol, 1000? A co to jest przy 40-45 pasażerach? Zapewniam, że dużo więcej.

 

Jako ,że każdy jest człowiekiem ,nie będzie spał na ziemi ,więc namioty lub apartament kosztuje.
No tak, jacuzzi i masaże również. Namioty wiele osób ma, zwykle są 2-3 osobowe. Stwarzasz problemy gdzie ich nie ma.

 

W sumie możecie się ze mną nie zgodzić - nie każdy musi być mojego zdania lecz tak jest.
LOL, czyli jesteś siwym mędrcem głoszącym jedyną prawdziwą objawioną prawdę? Ja bym to raczej określił chrzanieniem głupot.
Link to post
Share on other sites

nie no ja tam Panie Foko do Pana nic nie mam ale to mnie zdziwiło : Hm, widzę, że 3-dniowy ban niczego Cię nie nauczył, wiesz jak"nagradzamy" namawianie do popełnienia przestępstwa?

Wygląda na to ,że kolejnego bana dostanę za nic ?

To nie jest groźba czy coś tylko taka prawda ...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

lol, 1000? A co to jest przy 40-45 pasażerach? Zapewniam, że dużo więcej.

 

 

LINK 1

LINK 2

 

 

Replika w walizce, niezły ubaw dają nam nowi. W Słowenii replika pow. 328 fps to broń palna klasy D. Poniżej tej wartości to zabawka. Wniosek: można "obniżyć" fps-y wyciągając sprężynę. Chociaż nie jestem pewien, czy w prawie tranzytowym repliki pow. 328 fps są traktowane jako broń. Tutaj z pomocą przyjdą słoweńskie fora airsoftowe. Na forum WMASG był już poruszany temat przewozu replik, może tam leży odpowiedź na część wątpliwości dot. transportu.

 

Prawo airsoftowe w Słowenii

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites
Wygląda na to ,że kolejnego bana dostanę za nic ?

To nie jest groźba czy coś tylko taka prawda ...

Namawianie do popełnienia przestępstwa przemytu i posiadania na terenie kraju przedmiotów zakazanych to "za nic"?

 

Zaznaczam, że nie ma w tym momencie znaczenia faktyczny stan prawny w wymienionych krajach a to co napisałeś - olać przepisy, schować do walizki, nikt nie będzie szukał.

Link to post
Share on other sites

Hmh Panowie, opcja domek 7 dni czy namiot X dni + 150 euro za dzień za strzelanie (składka na teren, może grać nieograniczona liczba osób) ?

 

Ja proponuje jedzenie we własnym zakresie. Co do dojazdu to myślę również, że każdy na własną rekę, bo nie uzbiera się aż tyle graczy.

 

Problem może być z tą Słowenią i przewozami replik. Jak przefiskają to jestem pewien, że się przyczepią i w najlepszym wypadku skończy się to opóźnieniem a w najgorszym konfiskacją zabawki.

 

A jeżeli nie nastąpi to na granicy polskiej, tylko w dalszym etapie jazdy to będą dodatkowe problemy z odzyskaniem repliki

 

Ja na razie nie mam pomysłu na wakacje, bardzo chętnie się zabiorę jak wszystko będzie policzone, zamówione. Cena nie jest, zdarzały się droższe wyjazdy więc to nie przeszkoda.

Link to post
Share on other sites

Policz sobie, opcja 7 dni z żarciem częściowym (na którym w sumie podziałasz cały dzień) = 350 ojro i 150 za dzień - sam koszt wynajmu, co się bardziej opłaca?

Tylko dowiedzieć się ile osób musi być w takim 7 dniowym turnusie, żeby zarezerwować wyspę i z głowy. Masz wtedy 5 dni strzelania i dwa dni dochodzenia do siebie/opalania się/leżenia do góry kołami/strzelania się i jeszcze nie wiem czy wspominałem o dwudniowym strzelaniu dodatkowym ;-).

Link to post
Share on other sites

Namawianie do popełnienia przestępstwa przemytu i posiadania na terenie kraju przedmiotów zakazanych to "za nic"?

 

Zaznaczam, że nie ma w tym momencie znaczenia faktyczny stan prawny w wymienionych krajach a to co napisałeś - olać przepisy, schować do walizki, nikt nie będzie szukał.

 

Rozumiem Cię ale jak masz zamiar inaczej przewieść replikę ?

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

1) W mailu do właściciela pytałem się o to ilu musi być minimum graczy, aby można wynająć wyspę z żarłem i spaniem za 350 oiro

2) Do tej pory nie odpowiedzieli

3) Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że w te wakacje temat będzie ciężko zrealizować. Przydało by się go nagłośnić z zamiarem przyszłorocznego wyjazdu to chętnych faktycznie może się zebrać sporo.

Link to post
Share on other sites

;] czy tylko mi się wydaje dziwnym - stosunek postów do stażu na forum ?! - odpisali !!!

Facet pisze, że nie orientuje się dokładnie w prawie Słowenii, więc nie chciał by wprowadzić w błąd, ma postarać się sprawdzić i odpisać w tej sprawie. Natomiast to co mnie rozbroiło to to, że cena jest orientacyjna !! I będzie mógł dokładnie ją określić jak podamy mu ile osób by przyjechało (wymieńkam !!).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...