Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG a2 ASGDK


Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań odnośnie tej repliki w temacie ,dokładnie - http://gunfire.pl/product-pol-1152194676-Steyr-AUG-A2.html .Otóż przeszukałem bardzo dużo tematów odnośnie aug-a tylko,że część dotyczy 2006r.(a przez ten czas dużo mogło się zmienic) ale i tak nie znalazłem pewnych informacji.Jeśli przeoczyłem serdecznie proszę o "nakierowanie" mnie gdzie znajdę informacje żeby niepotrzebnie robic kolejny temat.

Pytania:

1.Czy asgdk to dokładnie to samo co jg ?(tak gdzieś usłyszałem,ale nie mam pewności dlatego pytam)

2. Chciałem kupic tą replikę więc też chciałbym wiedzieć jakie macie opinie co do tego aug-a od ASGDK

(od razu chciałbym zmienić mu gumkę HU na silikonową)

3.I czy warty jest tej ceny,zależy mi na zasięgu mniej więcej jakieś 50m , dość dobrej celności.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. ASGDK - Action Sport Games Denmark. Jest to firma duńska, z JG nie ma chyba nic wspólnego, wpsółpracowali chyba z KWA przy którejś M4.

2. Gumkę wymienić od razu to chyba konieczność. Jeżeli jest podobnej jakości co AUG z JG to chyba warto, aczkolwiek mi się nie podoba. Kwestia osiągów.

3. Kumpel przymierzał się do kupna i jeśli będę miał w łapach to postaram się jak najlepiej pomóc.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź . tak w ogóle to ten aug na gunfire jest firmy asg a nie asgdk (teraz to zauważyłem) ale to chyba niczym się nie różni. Wiem właśnie , że niedawno wyszedł ten aug od ASG, i prawie nic nie ma o nim napisane na forum, dlatego jak ktoś miałby z nim styczność serdecznie proszę o jakieś zadanie o nim itp. Jeszcze jedno pytanie: czy ten producent (ASG) robi dobre repliki? bo dużo o nim nie słyszałem...

Link to post
Share on other sites

Pewnie rebrand chinskich replik. Raczej od JG niczym sie nie rozni bo wyglada na kopie TM/CA/JG.

Aug fajny jest - tak do 500 fps nie sprawia problemow.

Potem lubi wylamywac mocowania tylnej klapki.

Dobry hop, dluga lufa i dobrze podajace magi.

50 m spokojnie powinien wyciagnac.

Link to post
Share on other sites

Upatrzyłem sobie taki kolimator: http://www.taiwangun.com/optyka_kolimatory/kolimator_tactical_sight_3_rails_1x30_a_c_m-1760.html

Wydaje mi się ,że będzie dość ładnie wyglądał na augu i można przykręcić mu 2x przybliżenie ale skoro mówisz ,żeby nie brać to ok:) Dzieki

A i jak byście coś wiedzieli o tym aug-u od ASG(testowanie itd.) to napiszcie jakieś info.

Link to post
Share on other sites

Masz wielki temat o augu... nie wazne czy JG czy CA - to jest wszystko podobne.

Kolimator ten mialem - jest bardzo ciemny i nie polecam.

Do kolimatora nie bierze sei powiekszenia - traci sens uzywanie kolimatora (celowanie z otwartymi oczami, bez koniecznosci zgrywania odleglosci oka od kolimatora).

Chcesz powiekszenie - kup lunete. Conajmniej 40 srednicy - bedzie lepiej dzialac niz jakis kiepski kolimator.

 

Pisalem ci pare postow wczesniej ze warto kupic... co jeszcze chcesz ??? Przeciez zielonego pojecia nie masz na co zwracac uwage.

Link to post
Share on other sites

Myślałem ,że ten aug w jakiś sposób dużo/mało może różnić się od tych innej firmy, nie wiedziałem- dlatego zapytałem. Pisałeś ,że kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę -w tym karabinie zwracam uwagę na zasię i celność (jeśli to miałeś na myśli) .Co do kolimatora to i tak biore inny (rd30). Widze ,że kontynuowanie tego tematu chyba nie ma sensu...

Link to post
Share on other sites

Kocur Ci napisał, że nie masz pojęcia i to potwierdzasz. Wszystkie chinole załapujące się na II klasę, w stoku mają pomiędzy 40 a 50m zasięgu i podobne skupienie, akurat uwagę zwraca się na zupełnie inne rzeczy.

Na jakie? Dowiesz się jak zaczniesz uważnie czytać tematy/posty na forum.

Link to post
Share on other sites

Kocur Ci napisał, że nie masz pojęcia i to potwierdzasz. Wszystkie chinole załapujące się na II klasę, w stoku mają pomiędzy 40 a 50m zasięgu i podobne skupienie, akurat uwagę zwraca się na zupełnie inne rzeczy.

Na jakie? Dowiesz się jak zaczniesz uważnie czytać tematy/posty na forum.

 

Przeczytałem uważnie cały temat o aug-u i nie pytam o to na co zwracać uwagę bo wiem (jakość repliki,części w gearboxie ,wykonanie ,awaryjność, stosunek ceny do jakości produktu itd.)a poprostu na skupieniu i zasięgu mi zależało. Nie jestem profesjonalistą ale też nie jestem "zielony" i mam pewne doświadczenie w asg. Więc nie pouczajcie mnie bo nie o to tu chodzi i ten temat został stworzony aby ktoś napisał konkretnie jakieś informacje jak wypada ta replika (ktoś kto strzelał ,testował itd.) jeśli nic na ten temat nie macie do powiedzenia to nie piszcie niepotrzebnych komentarzy i nie chodzi tu o to aby się kłócić i pisać o mnie co ja wiem a co nie.Skoro mówicie ,że ten aug to prawie to samo co CA/JG to chyba nie ma sensu kontynuowania tego tematu , a założyłem go ponieważ myślałem że są pewne znaczące różnice między tymi firmami w tym karabinku. Jeśli ktoś chciałby o nim coś napisać to chętnie przeczytam i pewnie wiele innych osób też.

Link to post
Share on other sites

Wlasciwie nie to mielismy na mysli piszac ze zwraca sie na inne aspekty uwage.

Co jest wazne:

1. Budowa komory hop up.

2. Dlugosc lufy w stocku.

3. Jakosc stockowego body i jaka sprezyne wytrzyma.

4. Czy replika ma w stocku risy do zamontowania optyki.

5. Czy ma stala kolbe - lub miejsce na DUZY akumulator (w przypadku konkretnego tuningu co z tego ze wsadzisz sobie super czesci jak nie wsadzisz akumulatora ktory to pociagnie).

6. Czy replika ma gearbox v3, czy tez duzo awaryjniejszy v2. (nie rozpisuje sie nad v6 i v7).

7. Czy jest duzo miejsca w body na wygluszenie repliki jak chce sie zrobic cicha.

8. Jaki ma rodzaj gwintu na tlumik - i czy wogole ma mozliwosc zamontowania tlumika.

9. Dostepnosc tanich i niezawodnych magazynkow.

10. W przypadku tuningu jakie czesci stockowa moga zostac bo jest w miare solidne.

 

Oczywiscie mialbym jeszcze parenascie innych bardziej specjalistycznych punktow ...

Np ciezko jest znalesc replike do cqb ktora bylaby lekka, miala miejsce na duze aku i umozliwiala w stocku montaz optyki (oraz nie miala gearboxa v2).

Tak samo nie kazda replika jest dobra baza na snajperke 600 fps.

Podobnie z szybka replika - monstery rofa wymagaja odpowiedniej bazy pod tuning.

Link to post
Share on other sites

Na większość tych pytań znam odpowiedzi dlatego też o to nie pytałem.(prawie wszystko jest w innych tematach) Jedynie czego nie wiem to jaką baterie warto dokupić później i żeby się zmieściła i czy w ogole będzie trzeba kupowac bo słyszłaem ,ża stockowa dobrze trzyma? A ten aug w moim przypadku miał by być karabinkiem do lasu, dlatego zależało mi na dość dobrym zasięgu i skupieniu i z tego co wyczytałem to podobno wystarczy zmienić gumke hop-up i juz moża nim ładnie strzelać. Jeszcze jedna rzecz , ktora mnie dręczy to czy kupic aug-a firmy classic army, który jest sprawdzony i wypada dobrze, tylko nie ma dostępnego z długa lufą z tego co widze (JG już w ogole nie ma w sklepach więc odpoada) czy też wziąc firmy asg ktory nie jest do konca sprawdzony i tylko wiem od was, że to prawie to samo.

Link to post
Share on other sites

Zaurek - wiesz ja dokladnie znam konstrukcje auga...

Tu nie ma co spartolic ...

Przod masz wyjmowany caly - kwestia spasowania czesci (czyli zeby lufa nie latala) jest latwa do naprawy. Wciskasz jakis kawalek tektury i nic ci nie lata ;)

Oczywiscie o ile taki problem istnieje...

Gearbox jest trzymany klapka z tylu, przykrecana na dwie badziewne srubki. W kazdym augu one latwo sie uszkadzaja. To jest glowny problem w augu...

Tak samo w CA jak JG i pewnie kazdym innym. No chyba ze ci tutaj to poprawili.

Sam gearbox - wiadomo w stocku dobrze strzela ale nie jakos genialnie.

Tuninguje sie tak samo CA jak JG...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...