Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rozładowane lipo i ogniwa do baterii


Recommended Posts

Cześć.

Ostatnio pokazałem kumplowi lipo, niech zobaczy jak się na tym strzela ;D

Po tygodniu mi je przywiózł, bo mu się rozładowało. Podłączam do ładowarki (turnigy accucell6- wiem, są lepsze ale nie mam kasy )

a tam wyskakuje, że nie można naładować. Co jest?-myślę. Okazało się, że ma na prawdę niskie napięcie -2.32V i 2.64V (czy jakoś tak ;) ) na poszczególnych cellach. Czy da się coś z tym zrobić jeszcze czy do wyrzucenia? Jakaś specjalna metoda ładowania czy jak?

 

I jeszcze jedno pytanie:

Jakich ogniw (dobrych) można użyć do złożenia pakietu 9,6 stick pod pokrywę zamka w ak?

Edited by toni8567689
Link to post
Share on other sites

ogniwa pod depiel od GP. Widziałem je w batimexie i chyba w rcskorpion.

 

ogólnie mówi się iż nieodwracalne zmiany w lipolach zachodzą po przekroczeniu 2,8V na ogniwo ale większość producentów jako bezpieczną granicę podaje 3V.

 

możesz spróbować reanimować pakiet ale zrób to lepiej na dworze ;).

 

aby zreanimować pakiet musisz w jakiś sposób podnieść napięcie na ogniwach ja to zrobiłem swego czasu ustawiając w ładowarce tryb life i malutki prąd ładowania. Podłączyłem pakiet i monitorowałem napięcie na ogniwach. W chwili gdy przekroczyło wartość 3V(powinno do tego dojść po dość krótkim czasie) na obu ogniwach przerwałem proces ładowania i ustawiłem ładowarkę w tryb lipo następnie naładowałem pakiet w trybie balance. Mój pakiet żyje już kilka miesięcy od tego wydarzenia. Stracił trochę na pojemności ale oprócz tego daje radę ;). Przy tego typu zabawach należy zachować szczególną ostrożność gdyż lipole najczęściej zapalają się właśnie podczas nieprawidłowego ładowania. Ładując pakiet lepiej obserwuj co się dzieje i bądź w gotowości do odłączenia zasilania ;P

Link to post
Share on other sites

Nie polecam i nie zapraszam do takich praktyk jak kolega Xel20 napisał. Mi się jeden pakiet (na szczęście maleńki, fullymax 1000mAh 7.4V) sfajczył w domku, bo zapomniałem przestawić trybu ładowania i ładował jako NiMH. Na szczęście stalowa pucha po hitlerowskich maskach P-Gaz uratowała dobytek.

Link to post
Share on other sites

dlatego doradziłem by eksperyment wykonać na otwartej przestrzeni i pilnować pakiet. Jeśli wykona to osoba z wyobraźnią to nawet w przypadku niepowodzenia nie powinno się stać nic poważnego. Z podkreśleniem na nie powinno. Jak ktoś czuje się niepewnie lub jest laikiem nie powinien się tego tykać. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...