Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie gumki HU w tej replice.

Czy w tej MP podejdzie standardowa gumka po obcięciu czy trzeba montować tylko dedykowana do niej ?

Bo obecnie wygląda ona coś jak TA

 

A jak dedykowana to gdzie w PL mogę ja zakupić, bo polatałem po paru sklepach w sieci i nic mi się nie rzuciło o takim wyglądzie jak siedzi w replice.

Link to post
Share on other sites

Nie będzie problemów ze zgraniem się kołnierza gumki z dysza która jest dość długa tj.22,5 mm .

Czy ewentualnie również obciąć kołnierz gumki tak aby wyglądała jak to w stoku.A zresztą trzeba samemu posprawdzać.

Dzieki Johny za info.

 

Chyba ze już ktoś ma sprawdzony patent to proszę o info.

Link to post
Share on other sites

Kumplowi w wolnym czasie naprawiam to "cudo" chinskiej inzynieri i techniki.

W zyciu nie widzialem takiego gniota.

Lufe 6,08 ICS i gumke od ICS wymienilem oraz przy okazji komore HU od AK VFC + kupa robocizny, docinanie i szlifowania papierem i pilnikiem na wymiar. Strzela to cos na ...30m czyli padaka jak cholera.

 

W oryginale na gumke nachodzi taka plasikowa tuleja. W "moim" przypadku miala ona otwor wlotowy 9mm ,a wylotowy 10,5mm. Nie szlo tego ustrojstwa nalozyc na gumke HU ( lufa z gumka ma ok 10,5mm ). Jeste pelen podziwu dla takiej tuleji , bo wiem ile trzeba pracy w to wlozyc , i ile trzeba miec doswiadczenia , aby stozek wykonac na tokarce :)

Jestem tez pelen podziwu dla Chinczykow, ze kiedys to zmontowali tak, ze potrafilo to ladnie strzelac....

 

Jeszcze mam troche z tym syfem roboty,

 

Ogolnie - jednorazowka: nie idzie dostac zadnych czesci typu komora HU oraz szkielet GB.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No to się obrobiłem. Ogólnie moim zdaniem to fajny wynalazek .Największy problem to uzyskanie szczelności komora HU-GB ustabilizowanie tego.Trochę roboty przy tym jest .Ale gumka standardowa działa idealnie na zmęczonej już 110 Guardera (przebieg pow. 10 tys BBs) ale na prowadnicy z vortexa wyszło mi 385 fps (spokojnie do tego GB 130 można wsadzić ale po co ) zasięg zadowalający pow.45m na 0,25g .Rofik 13 rps na małym lipku 2S 1,3Ah 25-50C Turnigy z serii nano-tech (spokojnie wydala 3tys BBs na jednym ładowaniu) można by coś większego wsadzić spokojnie.

Ale budowa komory, montaż lufy i gumki to naprawdę coś niesamowitego dla oka.

 

Replika przeznaczona jednym słowem tylko do reko-stylizacja.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Chwaląc tu ogromnie kolegę Snipernr1 za kawał dobrej roboty, chciałem się podzielić z wrażenia jako użytkownik od ponad dwóch lat tej 40stki, a po zmianach około miesiąc. Najważniejsze to że podniosła się kultura pracy, GB pracuje równo, nie przycina, nie dławi się, kulki (jak na stocklufę) lecą prosto (nawet przy 0,23) jest w miarę celny. Zastosowanie akumulatora Lipo było wymuszone "zarżnięciem" praktycznie dwóch "firmowych" nie chińskich baterii NiMh i dostosowanie odpowiedniego Lipo do ograniczonego miejsca w Mp40. Jego wydajność, tak jak opisał kolega Sniper jest niesamowita w porównaniu z jego wielkością (mniej więcej pudełko zapałek..obrazowo). Wcześniej dostawałem "białej gorączki" w trakcie strzelania, nie raz się zacinał (miał też robioną modyfikację około roku temu, która polegała, na zmianie sprężyny na obecną, oraz przesmarowaniu i uszczelnieniu.... za wiele to nie dało zresztą), czasem kilkukrotnie go rozbierałem podczas jednej strzelanki próbując odblokować zacinkę, teraz to się nie zdaża.

Edited by grenadier
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Wiem że to nie miejsce na ogłoszenia ale pilnie potrzebuje komory HU do tej repliki.W polskich sklepach raczej jej nie kupie jakby ktoś miał używkę lub podał namiary gdzie można kupić to by było miło.

Z góry dzięki i sorki za OT.

To witaj snajper w klubie ;)

pokombinuj z komora hu od tm.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 years later...

Odgrzeje kotleta :) Pokaże jak zmienić gumke i lufe, bo nic tu nie jest w standardzie TM, a stock nie strzela...tak jak powinien.

Więc musimy się zaopatrzyć w cały zestaw. Komora w standardzie TM - czyli do AK z dyszą ~19.8mm

gumke i lufe. Lufa ma ok 263mm nie ma takich, więc albo kupujemy krótszą - 247, albo dłuższą i tniemy. Ja uciąłem ,ale to nie ma tu znaczenia.

Do komory musimy przełożyć stockową dzwignię do ustawiania siły nacisku.

Na początek należy zeszlifować blokade lufy na okrągło - stockowa jest "kwadratowa"

Ja zakupiłem metalową komorę CYMY - po lewej stronie na górze miała taki dodatkowy wystający nadlew - jego też należy usunąć.

Komora ma też za długą rurkę, przez którą wchodzą kulki do magów. Nalezy ją uciąć tam gdzie się zwęża. Oraz po ucięciu zmniejszyć średnicę na <10mm - ale bez przesady. Nie mniej niż 9mm.

Nie pasują również otwory montażowe - więc nawierciłem 2 nowe dziury ,żeby komora się nie przesuwała.

Aby ustalić pozycję komory, należy wsadzić na nią plastik wchodzący do gniazda magazynka, następnie nawiercamy otwory.

Komora nie będzie się stykała sztywno z GB, nie mniej działa. Egezmplarz który ja dostałem o niewiadomym przebiegu, bez otwierania GB, po przeróbce generuje 380fps.

Tak to wygląda po robocie: http://imgur.com/a/WQwkH#0

Na fotach widać gumkę G&G jednak się nie zgrała - lepszą szczelność uzyskałem na gumce Guardera.

Over.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

White, ładnie zrobione, mam w swoim prawie identyczną przeróbkę, tylko że nie wierciłem nowych otworów montażowych. Dorobiłem takie łapki z aluminowego plaskownika, które są przykręcone do oryginalnych otworów, a do nich dopiero przykręcona komora. Dzięki temu nie ma problemu z ustawieniem komory na odpowiedniej wysokości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...