Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak47 B SPECNAZ


Recommended Posts

Ale w tej, którą pokazałem powyżej od początku kolby nie było. Żadnej (nawet składanej). Więc stick był "naturalną" baterią dla tej repliki.

 

Tak wygląda pierwsza "Beta" wypuszczona przez Marui (właściwie to nie wiem nawet, czy miała w nazwie Beta czy samo "Specnaz" - pudełka nie posiadam).

 

Moim zdaniem była/jest dużo ładniejsza od tego potworka, którego Marui klepie teraz. Ale to tylko moja, prywatna opinia.

 

-

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak wygląda pierwsza "Beta" wypuszczona przez Marui (właściwie to nie wiem nawet, czy miała w nazwie Beta czy samo "Specnaz" - pudełka nie posiadam).

 

Moim zdaniem była/jest dużo ładniejsza od tego potworka, którego Marui klepie teraz. Ale to tylko moja, prywatna opinia.

 

-

 

Samo "Specnaz", bez żadnego "BETA"

 

Podzielam Twoje zdanie co do "urody".

 

Szkoda, że była to edycja specjalna- limitowana..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mi to wygląda na konwersje bety która była i jest dostępna na sklepie War 4 toys - nic innego niż wymienienie korpusu dolnego na ten z AKS47. Inną bajka byłoby zamontowanie składanej kolby od normalnej serii AKS74U - czyli tego fajnego metalowego szkieleciaka - i co ciekawsze - są takie na sieci dostępne.

 

Z innych ciekawych upgradów do bety na stronie wgc kumpel wycził okładziny drewniane firmy CAW.

Link to post
Share on other sites

Magiczna liczba 47 w nazwie ak-47 pochodzi stąd, że na przełomie 1946 i 1947 roku Kalashnikov zmienił koncepcje swojej pierwszej wersji karabinka z roku 45, 46. W 1947 również armia testowała tą nową wersję. W 1949 zaadoptowano go jako "7,62mm Automat Kalashnikova, obraztsa 1947 goda", czyli jako "model 1947". To tak apropo postów z pierwszej strony, mimo że są one z 2002 roku ;)

Link to post
Share on other sites
Mi to wygląda na konwersje bety która była i jest dostępna na sklepie War 4 toys - nic innego niż wymienienie korpusu dolnego na ten z AKS47.

 

To Ci źle wygląda. Owszem, W4T teraz sprzedaje coś bardzo podobnego składając to z AK-47S i Bety Specnaz od Marui.

Ale to co widać na zdjęciu powyżej to pierwsze krótkie AK wypuszczone przez TM.

Beta-potworek ze stałą kolbą, produkowana obecnie, pojawiła się później.

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ostatnio zgupiałem - głównie za sprawą modelarzy EA Games.

Od jakiś 2 miechów namiętnie po pracy rzezam w Battlefielda 2 dla odstresowania :] Gwódź który mi zabito to to, iż wśród broni dostępnych dla drużyny MEC jest dostępny Beta Specnaz... 8)

 

Najprawdopodobniej pomyślałem że jest to pomyłka, zważywszy że posotałe 2 bronie (AKowata śrutówka i PMka wyglądały jakoś nienaturalnie) stwierdziłem że popuścili sobie amerykańce wodze fantazji. Póki nie znalazłem tego :

 

Samopal Bizon (PP-19)

http://www.volny.cz/ak-47/bizon/bizon1.jpg

 

Saiga 20K

http://kalashnikov.guns.ru/models/ka198.html

 

... czyli coś takiego istnieje... :twisted:

Nie mam zamiary udowadniać że jest choć cień możliwości na istnienie bety - bo sam przygotowuję się na konwersję z Bety do AKS74U (części już są - teraz po3ebny dobry stolarz) ... natomiast gwódź pozostaje gwoździem...

Link to post
Share on other sites

Jak chcecie mieć info o AK i innej broni ze wschodu czy zachodu to zapraszam TU !!! http://www.world.guns.ru/main-e.htm lepszej strony nie znam. Strona jest w języku angielskim i rosyjskim (jak ktoś zna).

 

Aha... nie istnieje coś takiego jak "chwyt przedni" w AK. To jest ŁOŻE i OSŁONA (nakładka) RURY GAZOWEJ.

 

A co do nazwy AK-47 w książce "Broń Systemu Kałasznikowa" Johna Waltera wydaną przez Dom Wydawniczy Bellona widnieje taka nazwa: AWTOMAT KAŁASZNIKOWA obr. 1947 g (AK, na Zachodzie nazywany AK-47).

 

Wcześnije w książce jest napisane, że w 1947 roku powstał prototyp nr 1 i późniejsze były robione właśnie w tym roku. W 1948 powstała seria przedprodukcyjna, potem testy poligonowe a w 1949 roku przyjęto AK do uzbrojenia.

 

EDIT

 

Zapytałem się autora strony www.world.guns.ru o pochodzenie nazwy AK-47.

 

Hello, SHOGUN YAMATO

 

-47 is "popular" designation, never used in actual Soviet documents; original AK were just that Ak or AKS; latter there were AKM/AKMS and AK-74/AK-74S

 

SY> Why is AK-47 called 47 anyway ??

SY> I Poland it is called "kbk AK". In Russia it is AK, AKS. Where did this 47 came from ??

SY> SHOGUN YAMATO

SY> __________

> http://FOTO.ORC.RU - Загрузи и получи!

>

 

 

Yours, Maxim Popenker

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pytanie:

czy ktoś z czytających tego posta ma jakieś wiadomosci gdzie lub u kogo w okolicach krakowa mozna dorobic drewniane okladziny do bety?

Pytanie tyczy sie również osób które sie tym zajmują i w razie czego ile ta przyjemność może kosztować.

Uprzedzając posty części ludzi, nie chce sprowadzac tego z WGC.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

mam prośbe: czy moglby mi ktos na marudom@wp.pl przyslac zdjęcia swojej Bety z rączką RIS/tłumikiem dżwięku - krotkim i dlugim/długim magiem? chce coś dokupić do swojej betki ale musze najpierw wiedzieć jak to wygląda wizualnie:) mile widziane zdjecia z wszystki razem:) + fotka krotki mag + rączka ris + ew. tłumik - cięzko to gdzieś znaleźć...:)

 

z góry thx

Link to post
Share on other sites
mam prośbe: czy moglby mi ktos na marudom@wp.pl przyslac zdjęcia swojej Bety z rączką RIS/tłumikiem dżwięku - krotkim i dlugim/długim magiem? chce coś dokupić do swojej betki ale musze najpierw wiedzieć jak to wygląda wizualnie:) mile widziane zdjecia z wszystki razem:) + fotka krotki mag + rączka ris + ew. tłumik - cięzko to gdzieś znaleźć...:)

 

z góry thx

 

Tak to ci tylko w Erze dopasują :wink:

Użyj mocy... WYOBRAŹNI - ew. naucz się PSCS2 - opcje Curves + Transform - Skew + Warp i sam sobie wizualizację takiego modelu zrób, ot co.

Link to post
Share on other sites

Na stronie którą ci koles podał możesz chyba zmieniać magazynki ;)

A jak coś to tutaj jest screen z Battlefied'a 2 z betką i takowym magiem:

 

http://games.cnews.ru/bf2/creative/w_mec/aks74-u/1.jpg

 

Gdzieś już był wątek na temat magów stara - użyj SZUKAJ na stronie - ponoć odchodzi od nich farba a pod spodem jest biały plastik (jeśli wygląda on taka samo źle jak w plastikowych magach typu realcap Stara do AK47 to chyba bym się wstrzymał. Mam bannonowe od CA lowcapy i nie wygląda źle.

Link to post
Share on other sites

moge moge... ale nie o to mi chodzilo... czytaj uważniej... potzrebuję OPINII na temat hi-capa CA...:)

 

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2006 ]

moge moge... ale nie o to mi chodzilo... czytaj uważniej... potzrebuję OPINII na temat hi-capa CA 5,45...:)

 

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2006 ]

cholera... forum chodzi jak krew z nosa... dwa razy mi to samo wyslalo...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam pytanie o ten model bardziej natury technicznej. Dziś dostałem pcoztą i na chwilę obecną nie wiem jak wyciagnąć baterię :|. Nie chce tam nic na sił e podważać bo mogę coś spiepszyc a w instrukcji broni nic nie ma w temacie wyciagania bateri. W wersji zwykłej widać ze wystarczy tylko odkręcić z tyłu, ale tutaj jak odkręcę tył o jest ejszcze jakaś część plastykowa i nie wiem czy to stały element kolby czy jest to wyciagalne?

Link to post
Share on other sites

Mam na stanie dwie Bety od prawie 3 lat, obie kupione już używane i obie nigdy nie miały nawet zacięcia. W myśl zasady, że nie warto psuć czegoś co i tak działa, nigdy ich nie rozkręcałem jakoś specjalnie w okolicach gearboxa.

 

Dlatego zwracam się do tych, którzy już przy nich grzebali - czy tam w gearbox'ie są zamontowane takie same bebechy jak w AK i AKS TM? Chodzi oczywiście o tłok i jego pojemność - czy to też typ 0? Czy jeśli po prostu wydłużę lufę wewnętrzną do normalnych rozmiarów (czyli wstawię lufę do AK) to muszę też wstawić nowy cylinder i tłok, czy to dokładnie to samo od mocowania lufy w tył?

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem ze swoją betą tak jak Kret zamierza zrobić, nie wymieniałem cylindra - wszystko działało pięknie i ładnie, dopiero 6 miesięcy później zmieniłem cylinder na typ-0. I to jest jedyna różnica między gearboxem bety a AK.

 

W becie cylinder ma jeden otwór, o rozmiarach ~10x5mm.

(wg machineguna, typ-1 do lufy o długości 460mm, typ-0 powyżej 460mm, a AK ma 455mm - więc wymiana nie jest konieczna)

Link to post
Share on other sites

Nie potrafię udzielić konkretnej odpowiedzi gdyż nim wsadziłem typ-0, kałasz przeszedł kilka modernizacji, a i sam montaż nowego cylindra był równoczesny z montażem uszczelnionej dyszy...

... jednak z tego co pamiętam - to na betowym cylindrze, po zamontownaiu 'przodu' zasięg wzrósł na tyle, że przekraczał zasięg FAMAS'a i był porównywalny z M4 CA... (zaznaczam że przód AK kupiłem odrazu z lufą wew. 6.04).

 

Ps. możliwe że będziesz miał okazję zobaczyć to na żywo, jak wybiorę się na imprezkę Rhotaxa. (jeśli do tego czasu nie sprawdzisz na swoim :) )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...