Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolejny problem


Recommended Posts

Witam!

Pisałem na forum juz o 1 problemie z moją repliką, teraz mam kolejny nad którym sie juz głowie 2 tygodnie :/

Replika to M16A3 PJ a problemem są niepodawane kulki.

 

Historia problemu jest bardzo dziwna, po wymianie gb i uporaniu sie z 1 roblemem replika działała jak powinna, podawała wszystkie kulki nie było żadnych pustych strzałów. Z czasem replika zaczeła miec z tym problemy i pojawiały sie coraz częstrze pustki.

Na chwile obecną replika podaje tylko 1 kulke z nagazynka a dalej strzela "ślepakami".

Robilem z nią już różne cuda i niewiele to zmieniało, raz podawała pare pierwszych kulek a raz ani 1 :/

W tej chwili w gb zamontowałem opuźniacz popychacza dyszy myśląc że to może przez to, ale jednak nie...

 

Nie jest to też wina maga bo testowałem 3 rózne magazynki. Dzis przyszedł mi do głowy pomysł że może to byc spowodowane niedostatecznym odciągnięciem tego bolca w magazynku który trzyma kulki, więc wsadziłem tam kawałem zapałki tak zeby kulki wylatywały od razy po podkręceniu. Magazynek trafił do repliki, podkręciłem kulki, i strzeliłem...tylko 1 kulką :/:/

Skończyły mi sie pomysły... prosze o jakąś rade.

Z góry dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Już wiem co było nie tak...

Dexterkrak miał racje, wina leżała po stronie gumki hop-up aczkolwiek dalej nie wiem co dokładnie jej tam przeszkadzało.

W komore wsadziłem gumke silikonową lv.2 ( http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_gumki_hop-up/gumka_hop-up_silikonowa-niebieska_p_j-926.html ) poniewarz stara była juz lekko wytyrana. Teraz zmieniłem na starą i wszystko gra i buczy jak powinno.

Przepraszam za taki błąd, jak widać błędu zawsze trzeba najpierw szukac tam gdzie sądzimy, że go nie ma...

Link to post
Share on other sites

A weź porównaj gumkę starą i nową. Bo z tego co wiem to PJ, miały inne gumki. Bez kołnierza. Napisz jeszcze jaki stary jest ten Pj i jaka masz komore?

 

U nas w grupie był tez taki problem ale z PJ M249. Na stockowej podawało, a na nowej Guadera przeźroczystej niestety nie i winom tego był kołnierz gumki HU.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Komore mam 1 częściowa metalową. Stara gumka jest bez kołnierza i śmiga tak jak potrzeba natomiast ta silikonowa jest z kołnierzem. Sama replika nie ma dużo, może koło 1.5 roku co na replike full metal jest bardzo mało.

Może jakby obciąć kołnierz tej nowej gumki to by było ok, ale testować nie będe :P gumka z kołnierzem trafi do AK tam powinna śmigać :)

Link to post
Share on other sites

No to problem rozwiązany. Zmień komorę na inną i będziesz mógł wstawić zwykłą gumkę. Bo Pj-otoskie są nie dostępne (przynajmniej ja nigdzie nie widziałem) jeśli ktoś taka znajdzie (nową) to chętnie kupię.

 

I jeszcze mi się przypomniało, ze też taki sam problem mieliśmy z PJ SR25, po wymianie komory i Gumki replika śmiga jak nowa.

 

Ewidentna wina kołnierza.

 

Na allegro widziałem gdzieś komorę CA od M4, licytacja od 27zł.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

I mnie sie ostatnio zdarzyl taki dzwiny incydent w moim KAC PDW. Zmienilem ostatnimi czasy gumke HU na Madbulla niebieskiego. Po montazu oczywiscie replika przestrzelana zostala i kuleczki lecialy bez zadnego problemu prosciutko jak po sznurku- tak bylo przez dluzyszy czas, ale repliki nie eksploatowalem za bardzo, bo zadko mam czas strzelac. W ostatnia niedziele postanowilem rozruszac troche KAC PDW i wzialem go na strzelanke. Temperatura jaka panowala na zewnatrz to jakies -12 stopni celcjusza, ale replika pierwsze kilka strzalow oddala wzorowo (oczywiscie byl spadek zasiegu) i nagle zaczela strzelac tylko jedna kulka i reszta jak u autora topicu. Pomyslalem, ze gumka zamarzla, ale ze mialem 2 replike zapasowa (miala identyczna gumke HU) to zaczalem z niej strzelac bez najmniejszych problemow. O KAC PDW pomyslalem, ze moze w domu jak sie ogrzeje to zacznie pracowac normalnie, ale tak sie nie stalo- 3 razy rozkladalem komore i 3 razy bylo to samo. Na szczescie znalazlem gumke HU Systemy i problem zniknal, a ja do dzis nie wiem co sie moglo stac.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...