Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Star w asg


Recommended Posts

Cześć!

Jestem nowy na forum, nazywam się Mikołaj mieszkam w Piotrkowie i chciałbym zacząć zabawę z asg. Z asg już strzelałem ale teraz chciałby (w te wakacje w dołączyć do grupy asg w moim mieście. Szukałem replik, ubrań itp. ale jestem zielony. Mój kolega kupił asg w ciemno ale ja co do tego sposobu nie jestem przekonany. Pytałem się kuzyna mojego kolegi(innego kolegi) który już trochę w tym siedzi o taką replikę:http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152194760-M4CQB-A-K.html

i powiedział że niezłe...

 

Ubranie-na wielu filmikach widać ludzi w niemieckich mundurach flectarn, takie jakich jest pełno na allegro, dużo osób je ma czyli chyba są dobre, co?

 

W asg musi być też maska/google ale jakie są najlepsze? Noszę okulary, i pod maską chyba by się zmieściły. Co jeszcze przyda mi się na start? Ładownice, pas nośny do repliki, kamizelka, buty taktyczne(mam), ochraniacze na łokcie i kolana?

 

 

Proszę więc o pomoc, jak byście mogli wypisać mi rzeczy które muszę kupić by zacząć się bawić w asg...No i jeśli replika z linku będzie "zła" to jakąś inną w granicy do 500zł

 

Byłbym wdzięczny :wink:

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze to dobre gogle/okulary. Tutaj nie ma co oszczędzać. Na początek dobre będą UXEVy I-vo http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_168&products_id=467&name=Okulary_ochronne_UVEX_i-vo_-_Jasne Są bardzo polecane na forum. Koledzy z teamu mają i sobie chwalą, dodatkowo nieznacznie powiększają obraz. I to osobiście bardzo przeszkadza.

Edited by Jankus
Link to post
Share on other sites

a ja Ci doradzę tak :) kup sobie jakiegoś ak cymy, albo mp5 JG, czy coś takiego na początek. Wielu ludzi zapala się do asg a potem ten zapał przechodzi, sprawdź na początek czy Ci się to podoba, tak używaną replikę jeśli trafisz dobra i sam jej nie styrasz to sprzedasz ją bez strat, najlepiej popytaj przez znajomych czy o czymś nie słyszeli, takie źródło jest najpewniejsze. Chodzi mi o to czy spodoba Ci się asg, chociaż to w dużej mierze zależy od tego na jakiej zasadzie działa grupa w twoim mieście, czy jest to zwykła weekendowa jebanka, czy szlifowania taktyk i formacji ( chociażby z podręcznika taktyki asg, przy okazji polecam sie znim zapoznać :) !!). Jeśli twoja ekipa dużo trenuje w kierunku doskonalenia swoich umiejętności to po prostu asg może ci się znudzić :)

Gdybyś był jednak pewny że Ci się nie znudzi polecałbym dozbierać na coś konkretnego, teraz mamy kilku rekrutów w ekipie i to samo im doradziłem :) popatrz sobie na specshopie chociaż G&G oraz Classic Army wprowadziły repliki w wersji ECO, które maja być ofensywą na zalew chińczyków i wtedy za 600zł -700zł masz markowa replikę, a od droższej wersji różni się ponoć tylko tym że ma body nie z metalu lecz z plastiku, warto dozbierać i wiedzieć co się ma :)

 

tu masz przykłady, oczywiście popytaj wcześniej która z tych replik jest warta uwagi ( podkreślam że mimo iż Classic Army uchodzi za dobrą markę sam nie jestem przekonany do ich rzemiosła ) :

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_253&products_id=3061&name=Classic_Army_-_M15A4_Carbine_-_Sportline

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_253&products_id=7761&name=Classic_Army_-_M15A4_Rifle_-_Sportline

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=2309&name=G&G_-_GR16_A2_-_Eco._Version

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=8119&name=G&G_CM16_Raider

 

sam teraz mam zamiar kupić siostrze tą z ostatniego linku :))

 

 

 

aaaa i polecam te sklepy :

 

specshop.pl

taiwangun.com

madonion.eu

asgshop.com.pl

asg.com.pl

 

a ten na którym ty lukałeś ... hmmm poczytaj opinie o sklepach, warto sporo poczytać wcześniej żeby potem nie żałować :)

Edited by old
Link to post
Share on other sites
Replika A&K jest dobra

Nie tykaj A&K

 

kup sobie (...) mp5 JG

Lepiej nie.

 

popatrz sobie na specshopie chociaż G&G oraz Classic Army wprowadziły repliki w wersji ECO, które maja być ofensywą na zalew chińczyków i wtedy za 600zł -700zł masz markowa replikę, a od droższej wersji różni się ponoć tylko tym że ma body nie z metalu lecz z plastiku, warto dozbierać i wiedzieć co się ma :)

Z tym "ponoć", to się trochę pomyliłeś.

Żadnych Sportline ani Eco.

 

Najważniejsze to dobre gogle/okulary. Tutaj nie ma co oszczędzać. Na początek dobre będą UXEVy I-vo (...) dodatkowo nieznacznie powiększają obraz. I to osobiście bardzo przeszkadza.

Używałem na strzelankach, używałem w samochodzie. Nigdy nic takiego nie zaobserwowałem i w niczym to nie przeszkadzało.

 

W asg musi być też maska/google ale jakie są najlepsze? Noszę okulary, i pod maską chyba by się zmieściły. Co jeszcze przyda mi się na start? Ładownice, pas nośny do repliki, kamizelka, buty taktyczne(mam), ochraniacze na łokcie i kolana?

Cm.028 w miarę tanie i w miarę żywotne i w miarę dobre.

Przy 500 zł dozbierałbym na Twoim miejscu do Cm.042 lub .048, bo to są fajne repliki.

Mundur flektarn jest dobry bo tani.

Ochrona oczu. Jeśli nosisz okulary korekcyjne, to proponuję przerzucić się na soczewki kontaktowe na czas strzelanek, inaczej czekają Cię wydatki. Jeśli nie chcesz soczewek to są dwie opcje: gogle pod które mieszczą się okulary (trudne do wykonania i niewygodne, poza tym duże parowanie jest), okulary/gogle z wkładkami korekcyjnymi (np. ESS).

Buty nad kostkę, mogą być wojskowe, mogą być trekkingowe. Są ludzie, którzy biegają i w trampkach, ale tego nie polecam.

 

Nakolanniki, kask, rękawice - bardzo przydatne, ale nie niezbędne. Podnoszą komfort i bezpieczeństwo zabawy.

 

Zanim zakupisz replikę znajdź opinie o sklepie na forum. Czasem można się naciąć.

 

A zielonych uczulam, żeby nie doradzali zielonym.

 

Pozdrawiam

Mortis

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Repliki AEG a&k są ok, lecz ta replika którą podałeś w linku jest wersją "CQB" Czyli do budynków, ALE oczywiście Chińczycy wpakowali tam mocną sprężynę więc jeżeli chcesz przy pomocy tej repliki strzelać się w budynkach- musisz wymienić sprężynę na słabszą (przeważnie limit do budynków to +/- 350 fps). A jeśli chciałbyś używać tej repliki w lesie to pamiętaj że masz dużo krótszą lufę niż inne repliki dedykowane do taktyki zielonej. Co do gogli- też mam małą wadę wzroku i moje okulary mieszczą się pod te gogle- http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=26_48&products_id=87. Uvexy twarde są ok, i przetrwały testy z innych replik. Teraz poluje na ESS na allegro można znaleźć kilka fajnych okazji ;).

I podpisuje się pod słowami poprzednika- nie tykaj sportline ani eco i innych "replik" z tej serii.

Do 500 zł możesz dorwać fajnego ak cymy. Poszukaj na forum.

 

 

Pozdrawiam

Edited by harasim
Link to post
Share on other sites
A jeśli chciałbyś używać tej repliki w lesie to pamiętaj że masz dużo krótszą lufę niż inne repliki dedykowane do taktyki zielonej.

Nie ma to aż takiego znaczenia. Używam replik z lufą 300mm w lesie od bardzo dawna i nie zauważyłem jakiejś dysproporcji w porównaniu z nieco dłuższymi replikami szturmowymi. Oczywiście snajperki i parasnajperki to inna para kaloszy.

 

Pozdrawiam

M.

Link to post
Share on other sites

 

Cm.028 w miarę tanie i w miarę żywotne i w miarę dobre.

Przy 500 zł dozbierałbym na Twoim miejscu do Cm.042 lub .048, bo to są fajne repliki.

 

 

 

najpierw się dowiedz czy ekipa ma stylizację, potem szukaj munduru, Cm.042 ?? normalny jesteś ?? gość w życiu się nie strzelał a ty mu chcesz w dłoń 430 fps wpakować ?? chyba nigdy dobrze po twarzy nie dostałeś !!

 

mp5sd5 od JG mam od poltory roku, na baterii 10.8 z ciekawosci wystrzelalem 1000 kulek !!!!!! i nic jej nie jest !!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Szaleństwo...

 

 

Po prostu chciałem sprawdzić ile wystrzeli a miałem ją spisać na straty, ale po tym naprawiłem ją i śmiga aktualnie na batce 9.6V, to była moja pierwsza replika.

 

Na start 360 fps w zupełności wystarczy początkującemu, a jeśli się nie ma wyczucia z jakiej odległości można strzelać, to bardzo łatwo o nieprzyjemności, sam już spotkałem się z dziurami w dłoniach, policzku, na ramionach i rozerwanym nosem, a uwierzcie mi na słowo to nie jest przyjemne uczucie jak ma się świadomość że się komuś coś zrobiło !!

Link to post
Share on other sites

Po prostu chciałem sprawdzić ile wystrzeli a miałem ją spisać na straty, ale po tym naprawiłem ją i śmiga aktualnie na batce 9.6V, to była moja pierwsza replika.

 

Na start 360 fps w zupełności wystarczy początkującemu, a jeśli się nie ma wyczucia z jakiej odległości można strzelać, to bardzo łatwo o nieprzyjemności, sam już spotkałem się z dziurami w dłoniach, policzku, na ramionach i rozerwanym nosem, a uwierzcie mi na słowo to nie jest przyjemne uczucie jak ma się świadomość że się komuś coś zrobiło !!

 

CO? xDDD dziurami w dłoniach ? xD od ASG? to chyba z 3k fps xD dziurami w policzku xD na ramionach xD Rozerwanym nosem XDD gosciu roz********** mnie xD

Link to post
Share on other sites

Dziury w policzku jak najbardziej, powybijane zęby również , lekkie przecięcia naskórka również. A to wszystko za sprawą niepozornego 420 fps stworzonego przez chińskie rączki czyli słynnego CM 048 ,od czasu tych wypadków noszę brass guarda xD , ponieważ tak to się kończy gdy napalony szczypiorek kupuje replikę z 420fps ponieważ myśli że fps "nabiją" mu zasięg itd. Ja na start używałem mossberga 590 od AGM którego bardzo cenię gdy bardziej się wkręciłem kupiłem CM 028 z którą czasem biegam nadal i bardzo ją cenie jak dla mnie ta replika jest dobra na start ponieważ nie zmarnujesz tak dużo pieniędzy jeśli zabawa Ci się nie spodoba. Co do reszty tematu ochraniacze na kolana obowiązkowo na łokcie nie koniecznie ja nie używam bo jak dla mnie są niewygodne. Pas nośny przydaje się więc również polecam zakup.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/gunfire-karabin-asg-replika-ak47-z-hop-up-bcm-i1461123478.html

http://allegro.pl/gunfire-karabin-asg-m4a1-bi-3281-metal-gearbox-i1462627776.html

na aukcjach gf można czasem wyhaczyc niezłe promocje - zakup odbywa się na tych samych zasadach, co w sklepie

 

@old, downgrade w postaci wymiany sprężyny jest rzeczywiście cholernie trudny...

Link to post
Share on other sites

Cytat:

-Replika A&K jest dobra

 

--Nie tykaj A&K

 

hmmm...nie znam się ale z tego co czytam na forum, w necie a&k do 500zł jest jedne z najlepszych replik...proponujecie repliki za np. 550, 600...w moim przypadku 500 to już max...proponujecie mi też repliki tańsze ponieważ może mi się znudzić, aczkolwiek właśnie teraz chcę kupić droższą bo miałem już replikę do postrzeliwywania sobie w weekendy, i teraz zdecydowałem się na coś lepszego...Czytałem dokładnie o tym modelu-m4cqbe a&k i podobno niezły, co do okularów nie mogę mieć kontaktów ponieważ nie wszyscy ludzie mogą mieć kontakty, i ja do takich ludzi należę...Wracając do repliki, patrząc opinie jest 90% zadowolenia...hmmm......

Link to post
Share on other sites

W Stock jesli chodzi o AK CM 028 i M4CBQ od A&K jak dla mnie lepiej sprawuje sie CM 028 a zawsze masz 150zl w kieszeni na szpej ale jak wolisz emke to możesz brać. Kałach od Cymy kumpla ma już dobre 3 lata i bez żadnych zmian strzela bardzo dobrze tylko akumulator był raz wymieniany.

Link to post
Share on other sites

Za 500zł robisz tak:

 

1. Albo kupujesz jakiegoś kałasza cymy;

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_031b-893.html

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028-172.html

2. Jeśli nie kręcą cię kałasze, kupujesz jakieś G36c JG lub cymy (musisz poszukać po sklepach bo na taiwanie akurat nie ma).

3. Jeśli obie pozycje ci nie odpowiadają, bierzesz to M4 które podałes w linku.

 

Kupując pierwszą replikę musisz kierować się 3 podstawowymi zasadami:

1. Omijasz szerokim łukiem sklepy takie jak airsoftxtreme.pl, taniemilitaria.pl, gunsport.pl, militaria.pl i repliki z serwisu allegro..

2. Kupujesz replikę z metalowymi bebechami, nie zawsze jest podane że gb jest metalowe ale napisze podpowiedź: poniżej 350zł NIE MA repliki z metalowym gb.

3. Znasz podstawowe zasady obchodzenia się z replikami, czyli np. regularne smarowanie, czyszczenie i zwalnianie sprężyny po zakończeniu strzelania. Wszystko znajdziesz w google. Po co to pisze? Dzieki temu karabin będzie ci długo działał i nie zalejesz wmasg tematami w stylu "karabin nie strzela" w tydzień po kupnie.

 

Jeśli chodzi o mundur to bierz flectarna. Jest tani jak barszcz, a używki mozesz wyrwać nawet za dyche, dwie. Maskuje b. dobrze jak na polskie warunki, duzo lepiej niż "bazarowe" woodlandy i inny shit. Bardzo łatwo potem skompletujesz sprzet w tym kamuflarzu.

 

Jeśli chodzi o buty to jest to chyba najważniejsza, najbardziej kosztowna i najtrudniejsza sprawa. Tu temat zostawie kolegom, bo sam nie chce wprowadzić cie w błąd, ale napisze tylko tyle żebys nie kupował butów w pierwszym lepszym sklepiku militarnym bo buty które tam dostaniesz to w większości buciki ochroniarskie, i nie wytrzymają pierwszego sezonu. Ja sam mam buty robione na zamówienie za grubą kasę (oficerki :P).

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o buty to jest to chyba najważniejsza, najbardziej kosztowna i najtrudniejsza sprawa. Tu temat zostawie kolegom, bo sam nie chce wprowadzić cie w błąd, ale napisze tylko tyle żebys nie kupował butów w pierwszym lepszym sklepiku militarnym bo buty które tam dostaniesz to w większości buciki ochroniarskie, i nie wytrzymają pierwszego sezonu. Ja sam mam buty robione na zamówienie za grubą kasę (oficerki :P). Pozdrawiam

 

hmmm...mam takie butki:

 

Protektor:zdjcie0479.th.jpg

 

 

Wojas:zdjcie0476j.th.jpg

sorry nie wiem dlaczego zdjęcie jest d ogóry nogami...

http://www.sklep.wojas.pl/produkty/linia/4-trekking/29-trzewiki-meskie/411-438.html?v=622

(to są te tylko już ściemniały )

 

Co sądzicie o tych butach?

 

 

Mój tata ma też kurtkę w flectarnie, tą z allegro:zdjcie0477.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

to ta, którą tak wszyscy polecają? (miała niemieckie flagi)

Link to post
Share on other sites

Buty Protektorki powinny być dobre na wypadowe strzelanki, nie powinny się tak szybko rozlecieć.Kurtka, którą podałeś to właśnie ten słynny Flecktarn, a ma niemieckie flagi, gdyż pochodzi z demobilu z Niemiec ;]

 

Tak jak napisałem miała niemieckie flagi, mój tata (napisałem też że ta kurtka należy do mojego taty) je usunął :wink:

Edited by Spoon8
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...