Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja Valkiria III: TWIERDZA


Recommended Posts

witam

Twierdza to budynki.

Po pierwsze ludzie nie trzymajcie się tak tych fps.Czy 5 czy 15 Fps.to już nie ma znaczenia.Pomiar na chrono to pomiar średni.W czasie strzelania serią spada prędkość każdej następnej kulki..Pojedynczy strzał jest najmocniejszy,wiec trzymanie się tezy ,że w budynkach tylko singiel -jest bezsensowne.

 

W latach 1997-1999 dostarczałem dokumenty do panów posłów itp.(Obecnie też prowadzimy badania nad balistyką od czasu do czasu).celem zmiany prawa o broni,dzięki temu możecie się strzelać .Najgorszą rzeczą jest podwyższanie fps i cieszenie się ,że mam tyle ,to wy sami robicie sobie krzywdę.

 

[u]to dla orgów do rozważenia[/u].Zgadzam się ,że musi być jakaś kontrola -to nie podlega dyskusji żeby wyeliminować osoby nieodpowiedzialne (dot.tylko fanatyków podnoszenia wysokiego fps i czerpanie z tego radośći)

 

Należy przyjąć ,że w pewien sposób w budynkach należy mieć ochronę twarzy pełnej ,nawet cały ręcznik na twarzy,a jak ktoś mówi ,że się dusi albo mu parują oczka,to nie siedzi na polu i strzela do puszek.

 

Nasza grupa strzela się z bliska i nawet z mojej sprężyny swd strzelam z 2 metrów i wszyscy żyją i nie było tragedii :))) To kwestia podchodzenia do sprawy.

 

sorry ,że piszę na forum walkirii o tym ,ale uważam ,że poszerzenie wiadomośći nie jest niczym złym,a jeżeli poprawi to bezpieczeństwo na strzelankach to chwała

pozdrawiam

Jarek-TEAM "HIPOPOTAM"

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z radościa informujemy, że przygotowania do zlotu leca pełna parą.

 

Organizatorzy Valkiria III i Feste Boyen dogadali sie miedzy sobą i wyjaśnili niepewności. Przepraszamy wzajemnie za pełen bałagan i niejasności, które prowadziły do bezsensownych sporów.

 

UWAGA! Uczestnicy zlotu bedą mieli okazje strzelać w zupełnie nowych lokacjach w okolicy Twierdzy Boyen Cały zlot rozegra sie w zupełnie Dziewiczym o wiele większym Terenie!!!

 

Start strony planowo 15 kwietnia.

 

Liczba miejsc ograniczona do 120. zapisy zostaną opóźnione o kilka dni ze względów niezależnych od nas.

 

Przygotowana właśnie jest nowa Mechanika rozgrywki dostosowywana do nowego terenu.

 

Kazdy uczesnik otrzyma dodatkowo Gadzet zwiazany ze zlotem. Oraz pełną mozliwosc uczesnictwa w niedzielnych atrakcjach.

 

Wiecej informacji wktótce.

Link to post
Share on other sites

Uwaga!

 

W niedziele rozegranie zostanie Pierwszy Warmińsko-Mazurski Turniej Ligi Action Air!!!

 

rhoc9w.png

 

Dla maniaków nie znających zasad Ligi i dopiero rozpoczynających swoją styczność z Ligą przygotowane zostaną specjalne tory (Level 0), na których będzie można zapoznać sie z specyfiką dynamicznego strzelectwa. (także dla "osób cywilnych" nie zwiazanych z asg)

 

Liga LAA

 

Liga Action Air to cykl zawodów odbywających się wg przepisów Pneumatyczny Pistolet Dynamiczny. Na wynik zawodnika składa się suma ośmiu najlepszych wyników ze startów w zawodach zaliczanych do LAA. By być sklasyfikowanym, zawodnik musi wystartować w co najmniej sześciu zawodach zaliczanych do LAA.

 

W zawodach można startować w następujących klasyfikacjach:

 

JUNIOR (12-16)

 

REGULAR (16+)

 

LADY (16+)

 

SENIOR (50+)

 

Do otworzenia danej klasyfikacji w LAA musi być w niej sklasyfikowanych co najmniej pięciu zawodników.

 

( nigdyjuz.pl ). Rozgrywki Ligowe organizowane są regularnie na terenie Mazowsza. Od 2011 roku rozgrywki Ligowe ruszają również w przedstawicielstwach regionalnych jakim jest np. Arena ASG na Małopolskę ( www.arenaasg.pl ).

 

Strzelectwo praktyczne Action Air w zasadniczy sposób różni się od znanego dotychczas strzelectwa sportowego. Ruch, presja czasu na wynik - to cechy charakterystyczne. Strzela się z broni pneumatycznej, amunicją ASG kal. 6mm. Obowiązkowe są okulary ochronne a na torze strzeleckim (za każdym razem innym) zawodnikowi zawsze towarzyszy sędzia (Range Officer)

 

Realne dystanse strzelań, tory wymagające szybkiego poruszania się oraz przyjmowania różnych postaw strzeleckich, nietypowe tarcze charakterystyczne dla IPSC - w tym także cele metalowe , specyfika konkurencji i mistrzostwo w opanowaniu broni, to najciekawsze atrybuty tej dyscypliny strzeleckiej. Tu nie ma "zacięć" - problemy ze sprzętem są problemami zawodnika.

 

Jak wykonać postawione zadanie strzeleckie, to także "kłopot" strzelca. Ma on zazwyczaj wolną rękę i może taktycznie rozwiązywać problem zachowując jednakże żelazne zasady bezpieczeństwa. Sędziowie za każde przekroczenie przepisów bezpieczeństwa bez skrupułów nakładają karę dyskwalifikacji z zawodów. Nie ma znaczenia skąd zawodnik przyjechał, ile opłaty startowej wniósł, jaki poziom reprezentuje. Bezpieczeństwo ponad wszystko! Być może właśnie dzięki przestrzeganiu tej żelaznej reguły nie ma wypadków podczas zawodów Ligi Action Air.

 

Najbardziej charakterystyczną cechą tej dyscypliny strzeleckiej jest sposób punktacji zawodnika. Wynik na tarczach dzieli się przez czas zawodnika (metoda Comstock). Do tego kary punktowe za trafiania w tarcze "karne" (tzw.- "nie strzelać") nie zachęcają do kunktatorstwa. Tu po prostu trzeba strzelać i szybko i celnie. Nie ma kompromisów.

 

Oprócz strzelnic zapoznawczych wystartuje turniej "Mistrzostwo Warmii i Mazur Ligi LAA" dla ludzi obeznanych z tematem i zasadami Ligi. Walczyć będzie można nie tylko o punkty w tabeli a także o symboliczne nagrody. Udział w Profesjonalnej cześć ligi Będzie dodatkowo odpłatny (w zależności od kategorii) na rzecz rozwoju ligi.

 

Wiecej Informacji o Lidze znajdziesz tu: Strona LIGOWA

 

Dodatkowo

 

2rwuvyt.png

 

Wraz z Firmą MGD MIL-Gear Stworzymy pole do Turniejowego "2vs2" (Gamer). Rozgrywka będzie polegać na zasadach zbliżonych do profesjonalnych zawodów speedball.

Do turnieju 2vs2, będzie można zgłosić sie poprzez forum na stronie internetowej, tam również pokażą sie dokładniejsze dane na temat turnieju jak i regulamin.

 

STRONA MGD MIL-GEAR

W związku z dużym zainteresowaniem jeszcze przed rozpoczynając rejestracji informujemy, ze limit tymczasowo jest zawieszony i poddany zostanie dyskusji. Chcemy przechylić sie do waszych sugestii i znacząco zwiększyć liczbę graczy.

 

Istnieje Możliwość udziału w szkoleniach przed zlotem w strzelaniu dynamicznym (dodatkowy koszt). chętnych odsyłamy pod nasz adres e-mail: albatrosgizycko@o2.pl

Jezeli pojawi sie zainteresowanie, organizator szkolenia jest wstanie przeprowadzić 2 dniowe zajecia mi. przygotowujące do Ligi LAA oraz podnoszące wszelkie inne sprawności związane z bronią.

Edited by Sfan
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Primo, w sprawie przypadkowego postrzału od sojusznika, jestem zdania, że postrzał jest postrzałem i jak w realiach Pan Bóg nie przywraca do żecia tych, którzy zostali zabici przez nerwowego "swojaka". Należy wprowadzić dobrze widoczne opaski na obydwu rękawach i jeśli ktoś ma słaby wzrok, to albo niech nie bawi się w ASG, albo trudno, sojusznik cierpi. Uważam, że każde trafienie (przez przeciwnika, przez sojusznika, rykoszet) powinno skutkować w taki sam sposób. :maniak_killer:

 

Secundo, w sprawie fps-ów, uważam, że granica 400 fps w budynkach to mocna przesada, już 360, które się ostatnio przyjęło jest nadużyciem, gdyż na odległość 15-20 m wystarczają repliki o 200 fps-ach. :maniak_strach:

 

Tertio, kolego DXF

Nasza grupa strzela się z bliska i nawet z mojej sprężyny swd strzelam z 2 metrów i wszyscy żyją i nie było tragedii :))) To kwestia podchodzenia do sprawy.
mam nadzieję, że będziemy po tej samej "stronie" i nie będziecie strzelali do sojuszników, bo nie chciałbym dostać z odległości 2 m i 400 fps, doświadczyłem postrzału z 5 m i 360 fps, pęcherz jak po oparzeniu na brzuchu utrzymywał się przez ponad tydzień. Uważam, że nie jest do kwestia podejścia do sprawy, to już jest na granicy "terminatorstwa" :maniak_zle:

 

Quatro, pytanie do Orgów, czy opłata 50.- zł nie wydaje się zbyt wysoka? Tym bardziej, że zawiera pewne elementy, które nie bardzo są do zaakceptowania, a mianowicie opłata za scenariusz i przygotowanie terenu. Zwyczajowo scenariusz opracowują i teren przygotowują organizatorzy nieodpłatnie, chyba, że impreza ma charakter komercyjny (sic). Pewnie ktoś mi odpowie, że jeśli mi zbyt drogo, to mogę nie jechać, odpowiadam, nie w tym problem, leży on na płaszczyźnie rozróżnienia wolontariatu od komercji :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

JAK STANĄĆ PO JEDNEJ ZE STRON?

 

1. Wypełnij zgłoszenie:

Imię:

Nazwisko:

Miasto:

Strona Konfliktu:

Ekipa:

 

 

2. Wyślij je na adres albatrosgizycko@o2.pl

 

 

3. Dokonaj wpisowego:

56 1020 4753 0000 0402 0049 5382

Maciej Chojnacki

Dworska 7B

11-500 Giżycko

 

NAleży w dopisku podac swoje IMIE I NAZWISKO plus LITERKA O-oś lub A-aliant

 

 

Quatro, pytanie do Orgów, czy opłata 50.- zł nie wydaje się zbyt wysoka? Tym bardziej, że zawiera pewne elementy, które nie bardzo są do zaakceptowania, a mianowicie opłata za scenariusz i przygotowanie terenu. Zwyczajowo scenariusz opracowują i teren przygotowują organizatorzy nieodpłatnie, chyba, że impreza ma charakter komercyjny (sic). Pewnie ktoś mi odpowie, że jeśli mi zbyt drogo, to mogę nie jechać, odpowiadam, nie w tym problem, leży on na płaszczyźnie rozróżnienia wolontariatu od komercji :maniak_jezyk2:

 

Wpisowe na Valkirie zawsze wynosiło 50zł i obecnie prawdopodobnie jest zlotem " jednym z tańszych".

Z całą sympatią Pokuszę sie o stwierdzenie, że kolega nie zna rzeczywistych realiów organizacyjnych :) i wrecz ma prawo ich nie znać bo

"Zwyczajowo scenariusz opracowują i teren przygotowują organizatorzy" Oczywiście, zgadzam sie w 100%. zapraszam do lektury.

 

Na przykładzie roku poprzedniego:

 

ruszając tylko powierzchownie.

przygotowanie terenu= druki mapek organizacyjnych --->do gry oraz do logistyki (gdzie znajdziesz parking, pole namiotowe, informacja, wc)

oznaczenie parkingu

transport rzeczy np. namiotów typu NS. (ok. udostępnianie busa za darmo ale nie będzie gnał 30km w jedną stronę na powietrzu)

konstrukcja rekwizytów scenariuszowych (rok temu nawet głupie tabliczki informacyjne "pole minowe")

porządkowanie terenu (kosiarka na wodę nie jest, nawet gdyby była to za nią też sie płaci)

zabezpieczenie terenu (taśma biało czerwona i czarno żółta kilka rolek)

paliwo do pojazdów militarnych i wcześniejsze ich przygotowanie (paliwo, nowe akumulatory) paliwo trzeba dostarczyć na lotnisko,

transport i koszt posiłków. (same posiłki zajadają jakies ok 50% wpisowego)

 

Nie doliczam tu cen postawienia mobilnego WC (toi toi- zachęcam do zapoznania sie z cennikiem wypożyczenia), woda, kosztów utrzymania czystości ble ble ble...

Za prąd nie płaciliśmy.

 

Wolontariat czy komercja?

każda godzina pracy (w przypadku programów, projektów liczona jako wkład własny - 1h x 10zł) jest naszym dobrowolnym wkładem podczas prac: jemy, śpimy, uczymy sie i bawimy we wspólnym gronie i to wielki + ale nie jesteśmy wstanie sponsorować imprezy dla choćby 100 osób bez ich finansowego wsparcia.

Rok temu zostało nam jakieś +/- 300 zł (w ostatecznym rozrachunku wyszło na 0) a i tak baliśmy sie, że będziemy dopłacać. Jeżeli znajduje sie tu jakiś czytelnik, który sądzi, ze z takich pieniędzy (do podziału) utrzyma sie grupa 10-14 organizatorów... to jest to najmniej ciekawe.

 

 

Czy jest drogo?

Link to post
Share on other sites

Exemplum Ardeny, Mangusta, Operacja Exodus...

Proszę Administrację WMasg o ocenę, czy Valkiria może być ogłaszana na Forum - moim skromnym zdaniem (prawnika i ekonomisty) jest to impreza w pewnym zakresie komercyjna.

Jeśli się mylę, przepraszam :bialaflaga:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dwa razy przeczytaj obrazek, albo poproś kogoś kto zna angielski niech Ci przetłumaczy. Nikt Tobie nie napisał że jesteś głupi.

Może kiedyś zrozumiesz przesłanie tego jpga.

A teraz do rzeczy:

Jeżeli organizatorom zostanie te 200 zł na całą ekipę po zorganizowaniu takiego zlotu to niech się przynajmniej piwa napiją za wykonaną robotę.

 

A teraz wracając do obrazka czemu Twój post był głupi ?

Impreza jest wspierana przez wmasg.pl, a Ty prosisz w swojej wypowiedzi żeby administracja wmasg przeanalizowała czy impreza może być ogłaszana na forum.

Swoją drogą, jest jakiś zakaz publikowania imprez komercyjnych na forum ?

 

Może się nie znam bo jestem tylko Informatykiem a nie prawnikiem/ekonomistą.

 

 

P.S Pisanie mądro wyglądających słów nie daje + 30 do int na forum.

 

 

 

------------------------------------------------------------------

"Wszystkie powyższe me wypociny to tylko mój tryb myślenia i moje zdanie. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą."

Link to post
Share on other sites

Koledzy spokojnie :) za mało nas sie strzela żebyśmy sie nawzajem pozabijali.

Czy przedsięwzięcie jest komercyjne był już pewien bum w oddziale Telewizji Polskiej.

Z regulaminu, dokumentów oraz z odbytej rozmowy, wynika jasno, że TVP nie wspiera przedsięwzięć komercyjnych.

po otrzymaniu od nas kilku pism i odbyciu spotkania, Operacja Valkiria otrzymała patronat medialny TVP OLSZTYN świadczy to chyba, ze w ich ocenie mamy mało wspólnego z komercją.

 

moja odpowiedz była pokierowana totalnym zaskoczeniem porównaniem nas do komercyjnych zlotów. nie chce niczego koledze Powała niczego ujmować stwierdzeniem "że kolega nie zna rzeczywistych realiów organizacyjnych :)" powinienem użyć stwierdzenia "nie zna kolega naszych rzeczywistych realiów organizacyjnych"

 

zamykając wypowiedz: dajcie na luz bo spinanie sie jest niezdrowe a na zlocie przy ognisku na spokojnie wszystko można obgadać, Powała wpadnij na zlot porozmawiamy i razem będziemy sie świetnie bawić :)

 

Jednak jeżeli jakakolwiek "Komisja śledcza" powstanie czy też inne CIS... służę odpowiedzią na każde pytanie i w miarę możliwości udostępnieniem danych :icon_biggrin:

 

PS: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" -- To nie słowa Zamoyskiego?

Edited by Sfan
Link to post
Share on other sites
(...) Powała wpadnij na zlot porozmawiamy i razem będziemy sie świetnie bawić(...)
Zapisałem się już dość dawno i jeśli nic mi nie przeszkodzi będę na pewno.

 

PS: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" -- To nie słowa Zamoyskiego?

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie - Andrzej Frycz Modrzewski, Cytat z księgi V pt. "O szkole", wchodzącej w skład renesansowego dzieła z 1551 r. pt. "O poprawie Rzeczypospolitej". Mylnie przypisywany S. Staszicowi lub J. Zamoyskiemu. Cytat często stosowany jako motto prac naukowych na tematy edukacji, bądź pedagogiki, będący także mottem wielu materiałów dotyczących zagadnień politycznych."
Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

[...] czy Valkiria może być ogłaszana na Forum - moim skromnym zdaniem (prawnika i ekonomisty) jest to impreza w pewnym zakresie komercyjna.[...]

 

Bazując na spostrzeżeniach Szanownego Kolegi, że organizatorzy tego Zlotu mieliby jakieś wymierne korzyści finansowe związane z tą imprezą, nie rozumiem dlaczego ma być powód zakazania jego propagowania na łamach tego Forum?

 

Jak widzę, Kolega chyba nie zapoznał się z Regulaminem związanym z wymogami, jakie WMasg.pl stawia wobec organizatorów imprez obejmowanych patronatem, bo ja tam nie zauważyłem w/w zakazu...

Dla przytoczenia - link

 

Poza tym, nie rozumiem dlaczego ludzie, którzy przez długi okres czasu, poświęcają swoje życie, energię i własne środki na organizację imprezy, która ma zapewnić mi dużo przyjemności, nie mieli by na tym skorzystać nawet i w ten sposób?

 

Fakt - zdarzają się imprezy o charakterze non-profit (vide wspomniana Mangusta) i chwała za to tym którzy chcą takie imprezy organizować. Nie rozumiem jednak dlaczego Kolega próbuje piętnować organizatorów tego Zlotu, za to że nie chcą płacić z własnych pieniędzy, wszystkich kosztów związanych z organizacją "Valkirii"?

 

Nie wiem jakie jest podejście życiowe autora cytowanego postu ale sugerowałbym zauważyć istnienie realiów jakie panują na świecie, bo odnoszę wrażenie że Kolega jest osobą jeszcze nie w pełni samodzielną życiowo, dlatego też proponuję szersze spojrzenie również o charakterze prawno-ekonomicznym.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

UWAGA!

 

 

Od wczoraj Wiemy, że w okolicach zlotu w sobote 18 czerwca odbedzie sie Zjazd/pielgrzymka do graniczącego z terenem rozgrywki Wzgórza św. Brunona. Ta jak sie okazuje "Impreza" eliminuje nam ok 2/3 terenu z rozgrywki!! Dziś otrzymaliśmy oficjalne pismo w tej sprawie "upraszające o zmienienie terminu imprezy" lub też całkowite porzucenie realizacji projektu z delikatnym wskazaniem na drugą opcje.

 

 

Mamy dziś 6 czerwca, godzine 19.30. do zamkniecia rejestracji pozostało 4,5h.

 

 

 

mamy zapisanych prawie 100 osób. wiemy o spóznionym wpisowym od 2-3 grup.

 

 

 

Jesteśmy zmuszeni przenieść zlot na 8-10 Lipca 2011. Rozważamy także powrót na lotnisko i prowadzimy negocjacje.

 

 

 

Kazda osoba juz zapisana oczywiscie moze liczyć na zwrot wpisowego pomniejszonego o koszt przelewu. Każda osoba, która zdecyduje sie przyjechać moze liczyć na Odmienioną forme zlotu i mase świetnej zabawy.

Link to post
Share on other sites

Przykro mi, ale musimy zrezygnować z organizacji zawodów IPSC LAA w 'nowym' terminie, gdyż w tym samym czasie organizujemy dużą imprezę (L2) zaliczaną do Pucharu Lata LAA w Błoniu.

 

Gdyby ktoś zrezygnował ze zlotu, a miał wolną niedzielę i był w okolicy - zapraszam do uczestnictwa w zawodach. Szczegóły na temat Ligi Action Air oraz IPSC na stronie www.actionair.pl

 

Pzdr.

 

 

Yarlan

KNJ

Link to post
Share on other sites

UWAGA!

 

 

Od wczoraj Wiemy, że w okolicach zlotu w sobote 18 czerwca odbedzie sie Zjazd/pielgrzymka do graniczącego z terenem rozgrywki Wzgórza św. Brunona. Ta jak sie okazuje "Impreza" eliminuje nam ok 2/3 terenu z rozgrywki!! Dziś otrzymaliśmy oficjalne pismo w tej sprawie "upraszające o zmienienie terminu imprezy" lub też całkowite porzucenie realizacji projektu z delikatnym wskazaniem na drugą opcje.

 

 

Mamy dziś 6 czerwca, godzine 19.30. do zamkniecia rejestracji pozostało 4,5h.

 

 

 

mamy zapisanych prawie 100 osób. wiemy o spóznionym wpisowym od 2-3 grup.

 

 

 

Jesteśmy zmuszeni przenieść zlot na 8-10 Lipca 2011. Rozważamy także powrót na lotnisko i prowadzimy negocjacje.

 

 

 

Kazda osoba juz zapisana oczywiscie moze liczyć na zwrot wpisowego pomniejszonego o koszt przelewu. Każda osoba, która zdecyduje sie przyjechać moze liczyć na Odmienioną forme zlotu i mase świetnej zabawy.

Jest nam niezmiernie przykro, ale nowy termin dla Zakonu Jedi jest nie do zaakceptowania. Musimy zrezygnować, a miało być tak zajefajnie. Proszę o informację w jaki sposób możemy odzyskać "wpisowe" - przelałem 150.- zł za 3 osoby.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...