Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bungee do broni długiej


Recommended Posts

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Ostatnio odkupiłem od kolegi HK416 w wersji z najdłuższą lufą, replika ma równo metr po rozsunięciu kolby. Wcześniej kolega biegał z nią na zawieszeniu jednopunktowym bungee i był zadowolony, mnie z kolei to samo zawieszenie trochę wkurza, bo podczas marszu "sprężynuje" i lata. Chińskie zawieszenie bungee, które można podpiąć jako jednopunktowe i dwupunktowe kosztuje koło 25zł, najlepiej by było, gdybyś sam sprawdził czy Ci pasuje.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mk17 Mod 0 z tłumikiem dźwięku Surefire nakręconym na urządzenie wylotowe ma jakoś ponad jeden metr (chodzi o wersję CQC) i nie ma problemu z bungee. Pamiętajmy jednak, że to zawieszenie nie służy do zawieszania broni/repliki podczas marszów tylko do krótkiego trzymania w tym przypadku karabinu, kiedy przechodzisz na krótką, do zwolnienia rąk na jakiś czas. Jak to ktoś napisał - wszystko zależy od preferencji, od Twojej repliki, od tego do ilu rodzajów broni/repliki będzie tego używał, od zawieszenia, od terenu działania, bla, bla bla.

Link to post
Share on other sites

Duzo info masz na blogu Anr-a tak jak wyzej ktos wspomniał.

 

Do długiej giwery polecam trzypunktówke na szerokich tasmiach (5cm). Biegam osobicie z taką 3punktówką na tasmach 5cm. Jest bardzo praktyczna, za co ją lubie.

 

Dokładnie taka:

 

 

Testowałem rózne zawieszenia ale jednak te przypadło mi wybitnie do gustu do m-ki. 2 punktówki tez bedą ok do długich gnatów, ale wg mnie juz nie sa az tak wygodne.

 

Kazdy preferuje co innego. Dobrze jak bys pozyczył rózne zawieszenia od kumpli i przetestował. Wtedy sam sie okreslisz co Ci pasuje.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem tak:

najlepsze zawieszenie moim zdaniem to te które sam sobie zrobisz i dostosujesz je do indywidualnych potrzeb. Oczywiście wiem, że ciężko dzisiaj (zwłaszcza w mniejszych miastach) o dobre materiały jak taśmy i przede wszystkim klamry ale satysfakcja jest ogromna :)

BTW. Bungee zwłaszcza do ciężkich replik wg mnie jest złym pomysłem. Nie jesteś w stanie usztywnić dobrze repliki nie dusząc się całym zawieszeniem.

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites

Niedawno zastanawiałem się nad kupnem zawieszenia jednopunktowego do M4, ale po porównaniu w sklepie z trójpunktowym wybrałem te właśnie. Z racji tego, że M4 jest dość ciężkie (moje waży ok. 3100g) to zawieszenie trójpunktowe lepiej rozkłada ciężar, broń tak nie "lata" przy przemieszczaniu się, można lepiej wykorzystać wszelkie ucha do zaczepów i daje to większe możliwości indywidualnego ustawienia noszenia broni.

Polecałbym bardziej trzypunktowe niż jednopunktowe. Te drugie nadają się bardziej, moim zdaniem, do pistoletów maszynowych. Co do dwupunktowych to zawieszenia trójpunktowe można wykorzystać tak, że będą spełniać też zadanie zawieszenia dwupunktowego więc nie ma raczej sensu kupować czegoś co będzie mniej funkcjonalne.

 

Pozdro.

Edited by matheews
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

matheews - popełniasz tutaj poważny błąd. Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. 3-pkt. znów odchodzą w niebyt, ponieważ 2pkt. jest prostsze, a również dobrze zaprojektowane umożliwia zmianę ramion.

Link to post
Share on other sites

Mati13k - czy popełniłem błąd to wątpię, zresztą każdy używa tego co jest dla niego najwygodniejsze, dla mnie zawieszka 3pkt jest najbardziej optymalna i tyle.

Bacao - "któciutkie" to jest UZI albo MP5K, M4 "króciutkie" aż tak nie jest więc radziłbym rozróżniać pojęcia, to, że M4 jest krótsze niż np. M60 nie oznacza, że jest bronią "króciutką"...co do wagi to nazwałem swoją M4 "dość ciężką" więc nie jest aż tak "ciężka" w rozumieniu broni strzeleckiej jak np. M249 SAW, ale jest też cięższa od ww. MP5K czy UZI.

Więc albo używamy właściwych pojęć, albo polemizujemy ze sobą bez większego sensu...

Edited by matheews
Link to post
Share on other sites

Scar-H z tłumokiem bez problemu zwisa na bungee - tylko ja mam to tak zrobione, że zawieszenie trzyma się na palsach aby się nie dusić :) i tak jak pisano już, to wszystko na puszczenie repliki na chwilę, chociaż jak na dłużej mam mieć zawieszone to wpinam karabińczykiem do kamizelki w drugim punkcie i już ciężar ładnie się rozkłada i nie męczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...