Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią, ładowaną przez imax B6.


Recommended Posts

Witam!

Posiadam baterię 9,6 2300 maH. Kupiłem ładowarkę imax B6 gdzieś tak we wrześniu i od tamtej pory ładowałem ją tym imax'em. Problem pojawił się 2 tyg. temu, otóż chciałem trochę postrzelać do tarczy z mojej eMki, podłączam batkę i bateria jakby nie ma siły uciągnąć sprężyny... nacisnąłem spust drugi raz spust i strzeliło, przełączyłem na auto i zaczęło strzelać tylko, że ROF był bardzo mały. Sprawdziłem ją również dzisiaj ( tydzień temu była ładowana) i dzisiaj ta sama sytuacja. Doładowałem ją imax'em i zaraz po naładowaniu strzeliłem, ku mojemu zdziwieniu wszystko okej, na auto ROF normalny, taki jaki był zawsze. Niestety tą sytuację jaką miałem dzisiaj, miałem również tydzień temu, że po naładowaniu wszystko było okej... ale po tygodniu znowu coś słaba jest. Ładuję ją prądem 0.8A, a rozładowuję 0.4A , 6.4 V. powiedzcie proszę czy coś źle ustawiłem? Nie za bardzo się na tym znam...

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Najbezpieczniej ladowac wlasnie pradem 0.1 C - to znaczy .. jak Akumulator ma 2000 mAh - czyli 2 Ah - ladujesz 2 A * 0,1 = 0.2 A

Pojecia nie mam jakich ogniw uzywa king arms ... wiec nie doradze czy sa dobre.

Ja nimhow juz nie uzywam i przestawilem sie na lipole.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...