Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej

 

Mam zamiar zakupic hfc m712 . mozliwe ze w wersji dlugiej.

 

Jak rozumiem ze zdania na temat tej repliki sa raczej negatywne .

 

Zakladajac jednak ze musza ja miec , jaki upgrade musze wziac pod uwage , co moge poprawic.

 

Na chwile obecna niemam zadnej repliki gazowej wiec niewiem nawet czy hop-up i lufa sa takie same jak w aeg.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ani lufa ani gumka nie są takie same jak w AEG-ach - są to specyficzne twory, przeznaczone do tej konkretnie repliki. Tak szczerze mówiąc to nie widzę większego sensu dokonywania upgrade'u w replice - na zwykłym GG daje ok. 390-410 fps, na low pressure coś około 60 mniej. Celność na w miarę przyzwoitym poziomie (przynajmniej w wersji standartowej).

 

 

Fakt faktem nie jest to najlepsza możliwa replika C96 model 712 - chińska kopia repliki Marushina starego systemu. Za niewiele większą kasę można mieć 712 Tercela, w tej chwili najlepszy wybór w tej materii - w sumie jedyną jego wadą jest brak oryginalnych oznaczeń (jak pokazują filmy użytkowników tego sprzętu dosyć szybko sam przestawia się na automat, także Marushin nowej wersji nie ma już monopolu :-)

 

Jeśli 712 od HFC jest Twoją pierwszą gazówką to polecam dużo lektury na jej temat - próbując coś samodzielnie naprawić/zmienić/ulepszyć możesz stracić przez nerwy parę lat życia i/lub funkcjonalność repliki.

Edited by SturmFJ
Link to post
Share on other sites

dzieki za info .

 

 

 

Tak naprawde jest niewiele informacji o replice hfc . Zachodnie recenzje sa raczej pozytywne w polsce spotkalem sie ze zdaniem ze to kompletny szmelc.

Recenzja z red dragon niejest jakos specjalnie wiarygodna bo pamietam ze piali z zachwytu nad manga jg

 

Moje pytanie bylo z gatunku podchwytliwych bo tak naprawde pytam sie o opinie .

 

Myslalem o marushinie a ciezko go dostac albo jest w wersji 8mm. Oznaczenia byly by milym dodatkiem.

 

Naprawde uwazasz ze wersja tercela jest lepsza jakosciowo? Moge zyc bez blow backu.

 

I ostanie pytanie HFC m712 jako bron glowna - skirmish - ma sens?

Link to post
Share on other sites

Z replikami ASG Marushina jest jeden drobny problem, mianowicie nie nadają się na strzelanki. Są pięknie i realistycznie wykonane, blow-back wywołuje uśmiech na twarzy, ale są bardzo delikatne, niemożliwe do upgrade'u i mają moc która praktycznie dyskwalifikuje je z podjęcia walki z innymi replikami.

 

Sam byłem użytkownikiem 712 od HFC (wersja standartowa) i faktycznie - przez pierwszy tydzień byłem zachwycony. W polu, a następnie podczas rutynowego czyszczenia wyszły wszystkie wady i zalety repliki:

 

+ co by o niej nie mówić, jest trwała. "Body" to solidny kawał, fakt - ZnAlu, ale naprawdę grubego,

+ przyzwoita moc, a przy użyciu obu gazów walka od bliskiego do średniego dystansu,

 

- pancerne sprężyny w mechanizmie, które dawały się założyć na swoje miejsce i nie wystrzelić dopiero po 5 razie,

- szkielet mechanizmu wykonany z plastiku, co zaowocowało (w połączeniu z pancer-sprężynami) po jakimś czasie pęknięciami,

- brak BB

- po zostawieniu magazynka na jakiś czas "odłogiem" problem z górnym zaworem (do wymiany uszczelki i sprężyna),

- bezpiecznik niby działa, ale wystarczy mocniej pociągnąć za spust aby bezpiecznik przeszedł na nastawę gotowy do strzału,

- brak oznaczeń (niby była gdzieś kiedyś dawno temu za górami i lasami wersja limitowana z oznaczeniami, ale to już było i nie wróci więcej),

- plastikowe okładki (niby nie złe, ale mogli dać drewno)

 

Żeby było weselej po dłuższym czasie użytkowania pękł na pół bolec, na którym umocowana była dysza, także replika została trwale pozbawiona wszelkiej funckjonalności (w tej chwili służy znajomemu jako atrapa).

 

Co do Tercela - trzeba poczekać na dobrą recenzję od kogoś, kto już dłuższy użytkuje ten sprzęcik. Wszystko wygląda obiecująco, jest BB replika sama przestawia się na auto (mimo że fabrycznie jest półautomatem), ale też są rzeczy niepokojące - skoro mechanizm odpowiadający za tryb ognia wyrabia się tak szybko, iż przestaje blokować, to jak będzie z innymi częściami?

 

Myślę, że 712 w wersji karabinek może nadawać się na strzelankę jako broń główna (dłuższa lufa - może być trochę celniejszy od wersji standartowej), ale w dużej mierze zależy gdzie będziesz go używał. Na zwykłej niedzielnej strzelance zasypią Cię AEGi i automaty GBB, na strzelaniu historycznym karabinek 712 pasuje jedynie do sylwetki partyzanta.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 712 w wersji karabinek może nadawać się na strzelankę jako broń główna (dłuższa lufa - może być trochę celniejszy od wersji standartowej), ale w dużej mierze zależy gdzie będziesz go używał. Na zwykłej niedzielnej strzelance zasypią Cię AEGi i automaty GBB, na strzelaniu historycznym karabinek 712 pasuje jedynie do sylwetki partyzanta.

 

Wiesz mam wrazenie ze strzelanki historyczne to bekart asg i rekonstrukcji.

 

O ile zasady i filozofia rekontrukcji jest znana to tyle historyczne asg biega gdzies w szarej strefie. Standardowo mozesz znalesc wszystko od kolesi w ddr mundurach z zelaznymi krzyzami do reanaktoroow z replikami asg. Wiec pozwalam sobie na duzo luzniejsze podejscie do tematu.

myslalem o czyms takim : c96 z tlumikiem ( uzycie c96 jest potwierdzone nawet na poziomie reenactingu) do uzycia przez zwiad .

pfclugerwstockwsilencer_wwii_0903_8bf.jpg

http://www.slide.com/s/dtFjqaYK3j_Zvlxth-thZjtRT3LL-QGy

Link to post
Share on other sites

Mi to przypomina P08 Parabellum...

 

Bez dwóch zdań - dodatkowo w dosyć fantazyjnej konfiguracji.

 

uzycie c96 jest potwierdzone nawet na poziomie reenactingu

Pistolet Mauser C96 nigdy nie wszedł do uzbrojenia niemieckich sił zbrojnych i policji w czasie drugiej wojny światowej. Jako konstrukcja wiekowa, o dużej masie i wymiarach, nie mógł konkurować z pistoletami PP, PPk i P38. Wszelkie egzemplarze, jakie trafiły na front, były tylko i wyłącznie prywatnymi zakupami żołnierzy, nie była to broń przepisowa. Pistolety C96 model 712 także zaliczają się do tej reguły, jedynym zauważalnym ich użyciem w większych ilościach była kampania we Francji w 1940 r.

 

Nie obraź się, ale krytykujesz ASH jako

wszystko od kolesi w ddr mundurach z zelaznymi krzyzami do reanaktoroow z replikami asg

a sam zamierzasz tworzyć coś takiego (jaki mundur posiadasz nie wiem, ale broń faktycznie kwalifikuje się pod coś takiego). Może gdyby ludzie na poważnie wzięli się za temat, a nie traktowali go po łebkach, ASH byłoby w 100% tym czym ma być? Jeśli tak, to przydałoby się zacząć od siebie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

 

Pistolet Mauser C96 nigdy nie wszedł do uzbrojenia niemieckich sił zbrojnych i policji w czasie drugiej wojny światowej. Jako konstrukcja wiekowa, o dużej masie i wymiarach, nie mógł konkurować z pistoletami PP, PPk i P38. Wszelkie egzemplarze, jakie trafiły na front, były tylko i wyłącznie prywatnymi zakupami żołnierzy, nie była to broń przepisowa. Pistolety C96 model 712 także zaliczają się do tej reguły, jedynym zauważalnym ich użyciem w większych ilościach była kampania we Francji w 1940 r.

 

 

moja wiedza historyczna jest dosyc ograniczona ale wydaje mi sie ze 712 byl uzywany w znaczacych ilosciach w ww2 w jednostkach waffen ss.Wiki podaje tez kontrakt luftwaffe .Widzialem co najmniej 3 zdjecia zolniezy waffen jedno z frontu wschodniego na drugim umundurowanie i wyposarzenie sugeruje pozniejsza kompanie niz francuska. Moge sie mylic oczywiscie

 

Zdjecia z lugerem mialy pokazywac tlumik nie pistolet.

 

i niekrytykuje historycznego asg sugeruje tylko ze normy go dotyczace niemusza byc tak scisle jak te w reenacting. Repliki asg moga wygladac realistycznie moga miec podobna mase ale nigdy niebeda tworzyc takiej samej sytucji taktycznej jak prawdziwa bron.Szczegulnie w skirmiszu. A poniewaz dla mnie strzelanie plastikowymi kulkami jest sednem zabawy nierealistyczny core promienuje na inne poziomy.

NIemam wiec problemu z chlopakami w mundurach armi czrwonej z AK ala 4pancernych , ze spadochroniazami ss w dotowych workach na kosci czy amerykanskiej piechocie strzelajacej z m14 i masowo stosujacej kamuflarz.Gardze real capami.

Rekonstrukcja wybiera typowe niewidze powodu dla kturego Hasg niema skupiac sie na niezwyklym.

Interesuja mnie rozne fantastyczne wynalazki kture niewyszly nigdy z fazy prototypu albo byl wyprodukowane w jednej czy dwuch sztukach.

Marze zeby postrzelac z repliki prototypu bullpupoweg karabinu dla niemieckich spadochroniarzy.C98 z tlumikiem miesci sie w moich normach

 

:)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 712 w wersji karabinek może nadawać się na strzelankę jako broń główna (dłuższa lufa - może być trochę celniejszy od wersji standartowej), ale w dużej mierze zależy gdzie będziesz go używał. Na zwykłej niedzielnej strzelance zasypią Cię AEGi i automaty GBB, na strzelaniu historycznym karabinek 712 pasuje jedynie do sylwetki partyzanta.

Sam taką mam, ale z uwagi na powyższe wisi właśnie na ścianie, wykonanie na przyzwoitym poziomie, prawdziwe drewno plus metal, bezpiecznik tak samo odskakuje przy odciąganiu kurka jest jest dosyć luźny, poza tym mam nieszczelny magazynek ucieka powoli z niego GG (przy okazji ma ktoś namiary na uszczelki/zawór do niego..ten górny), nigdy nie był na żadnej strzelance, po prostu mi go szkoda. Wystrzeliłem kilkaset kulek, przyzwoite osiągi. Magazynek ten przedłużany na 32 kulki.

Do ASH mam mp40/P08. 712tka pasuje raczej na rekonstrukcję wojny domowej w Hiszpani lub jednostki policyjne lat 20/30 które go stosowały , w rękach partyzanta to pewnie też była rzadkość. Aczkolwiek wypożyczam kolegom do inscenizacji Powstań Śląskich (nie strzelanek), może ciut rozjechana epoka, ale prezentuje się nieźle.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...