Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uszkodzony GB v.2


Recommended Posts

Witam , mam taki problem z wspomnianym GB v.2 . Przed strzelanką przestrzelałem replikę w domu i nagle coś się zrypało i od tamtej pory GB pracuje tak zryty GB ;/ , rozbierałem go co najmniej 10 razy , niby wszystko ok , wszystko na miejscu , i w dobrym stanie . Przy 7 rozbieraniu GB zauważyłem że tłok ma zjechane zębatki , więc go wymieniłem ale nadal nic ... Osobiście nie mam już pomysłu co tam się mogło popsuć , niby wszystko jest ok , ale tylko niby ;/

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc ;)

 

Pzdr Sten

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na 3 batkach - 2x 9.6V i na jednej 12V na każdej to samo , silnik dokręcałem i luzowałem - nic , zero rezultatów ;/

 

osobiście obstawiałem anti-reversal ale po jego wymontowaniu sytuacja wiele się nie poprawiła , a teraz już nie mam pomysłu co może być winne ...

Link to post
Share on other sites

Nie dokręcaj żadnego silniku, bo wtedy możesz coś więcej zrypać. Ja miałem w swojej eMce to samo. Powodem były źle wypodkładkowane zębatki. rozbierz GB jeszcze raz. Zobacz czy masz wszędzie podkładki. Złóż GB i zobacz czy wszystko działa. Zobacz także czy wszystko jest dobrze z zębatkami, czy pomiędzy ząbki nie wpadł jakiś opiłek metalu, albo inny śmieć.

Edited by Tomek_GGRS
Link to post
Share on other sites

ja ostatnio rozbierając M16 kolegi napotkałem podobny problem przy wymianie okablowania. Powodem był zły kąt zaklinowania silnika (silnik krzywo się układał. wymieniłem kable te, które szły do silnika na "pro asg" bo takowe miałem i jest git.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem iście podobny problem(z tym że w v3) podobny dźwięk i podobna sytuacja, a w czym tkwił kruczek ? A w tym, że w jednej z zębatek,tej od tłoka, zerwał się jeden ząbek(dosłownie cały został wyrwany!) a dwa obok niego starte i właśnie w tym miejscu zębatka tarła jedna o drugą i stąd ten dźwięk.

 

Radzę sprawdzić każdą zębatkę dokładnie.

 

Pozdrawiam, mam nadzieję że pomogłem

Rakieciarz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...