Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hydepark WLKP


Recommended Posts

Ja jestem za tym, aby powstała ankieta, może nie tyle po to, żeby się coś wyjaśniło, tylko po to, żeby było co czytać. jak już za tydzień temat przycichnie, to proponuje odgrzać limity FPS i pociągnąć temat przez 2 tygodnie. jak już FPSy się nam znudzą to wreszcie będziemy mogli odgrzebywać SAW co przyniesie poczytność na kolejne 2 tygodnie a w porywach nawet może na miesiąc. (koniecznie trzeba ustalić sztab dowodzenia SAW który będziemy mogli otwarcie krytykować i podgrzewać atmosferę).

 

mam już swoje typy do wysunięcia na sztab dowodzenia SAW, ale może najpierw przystawka, czyli nieletni i FPSy a potem podamy obiad.

 

W ten sposób zahartujemy na forum nowych graczy wyłonimy nowych młodych gniewnych którym będziemy mogli z Eliaszem przekazać pałeczkę na kontynuowanie tradycji trolowania na forum.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oooo jaaa.Taka zajefajna dyskusja bezemnie cool.gif.

Opisywałem problem mojego osiedla. Ktoś mi doradził "pogadaj z rodzicami..." Fajnie, tylko jak? Pies jest pogrzebany w tym że utarło się pejoratywne określenie "pistolet/karabin na kulki". Taka zabaweczka, nic groźnego. Czy kupiłbyś dziecku wiatrówkę, dał ją bez dozoru i pozwolił się nią bawić 10 latkowi bez nadzoru? Pozwoliłbyś swojemu dziecku aby chodziło po osiedlu z wiatrówką i kieszenią pełną śrutu? Nie? A jakoś pozwalasz mu chodzić z "zabaweczką" miotającą pociski z prędkością +/- 100 m/s. Bo to jest właśnie "pistolet na kulki". Prawda jest taka że ani rodzice tych nielatów z mojego osiedla, ani tych co przychodzą na strzelanki nie mają większego pojęcia co ich dzieci robią. Ot taka zabawa w wojnę.. Pytanie tylko czy chcemy ich uświadamiać? Że kupują dziecku coś co potencjalnie może je okaleczyć. Nie tylko kulka w oko czy w ząb może zaszkodzić, pomyślcie o tych laserach... A wtedy to się zacznie... Apokalipsa!

 

Co by nie było że jestem malkotentem - uważam, że nielat ze zgodą i upoważnieniem dla pełnoletniego kolegi obecnego i będącego jego opiekunem prawnym może z nami grać. Przynajmniej będzie miał na nosie te gogle czy inne okulary i kto wie może się nauczy nie trzymać palca na spuście ... blush.gif

Link to post
Share on other sites

FLC swego czasu na Cytadeli w czasie dni ułana pewien tatuś bawił się z synkiem w fajny sposób - ładował mu magazynek "pistoletu na kulki" a młody radośnie strzelał do wszystkich co siedzieli w koło na trawie. Co ciekawe pilnujący tej imprezy mundurowi nie byli zainteresowani poczynaniami rodzica. W sumie to nie widzieli problemu - przecież to tylko zabawka. Szkoda że ja nie miałem mojej zabawki skoro można jej tam było używać, bo pobawiłbym się w strzelanego z małym i tatusiem. Widocznie na Twoim osiedlu też można.

Link to post
Share on other sites

FLC, miałem na myśli, że nic nie da zwracanie uwagi dzieciakom bo dzieciaki jak to dzieciaki, jak przepędzisz to i tak nic nie da.

 

Nie pisałem żebyś pogadał z rodzicami, tylko że jeśli już miałby to zostać wyeliminowane należałoby uświadomić rodziców. nie maiłem na myśli tego, że ktoś powinien szukać i wyjaśniać rodzicom bo zdaję sobie sprawę, że jest to niewykonalne. Moja wypowiedź była raczej teoretyczna, czyli jeśli rodzice byliby świadomi to dzieciaki nie biegałby z karabinami na kulki.

 

Tak więc według mnie jeśli chodzi o dzieci z zabawkami to temat jest nie do rozwiązania, a do rodziców przemówi tylko wypadek, którym może się kiedyś wydarzyć.

Link to post
Share on other sites

To ostatecznie coś ustalimy czy macie nadal zamiar pierdniczyć o kotletach?

Sorry, nie mogłem sie powstrzymać... Czytanie tego jest... no nie wiem, ale z pewnością niezabawne. Mam w dupie rzeczy, których nie zmienimy, mentalność rodziców z chora psychą, mundurowych, całe reszty. Interesują mnie konkrety: czy na oficjalnych strzelankach mogą/będą mogli uczestniczyć gracze 16-18, czy NIE, bo żaden papierek nie zabezpieczy nas przed konsekwencjami wypadku przy pracy? Jeżeli ktoś jest pewien że nie, to niech tu napisze, czcionką 7 i zamykamy temat raz na zawsze.

Edited by Cement
Link to post
Share on other sites

Niektóre tematy są jednak nieśmiertelne.

 

Phi nieśmiertelny... On ma moc ożywiania umarłych, których już dawno na forum nie było :p PS przy okazji pozdrów też Hichła.

 

Ale do meritum. Eliasz poruszył bardzo istotną kwestię. Kiedyś było nie do pomyślenia, by po utracie zęba usiłować na forum ustalić "kto to zrobił? i niech mi zapłaci...."

Jak wspomniałem wcześniej różnica jest taka, że za nieletniego odpowiadają rodzice. A, że świadomość polaków na temat prawa jest znikoma, może się okazać, że "skoro podpisaliśmy zgodę to nasza wina" i sprawa nie ujrzy światła dziennego.

 

Poza tym jest jeszcze jedna kwestia. Jak wspomniał Krzychu, gówniarzeria nawalająca po osiedlach itp miejscówkach. To naszym obowiązkiem jest ich edukować z zakresu bezpieczeństwa, zasad i BHP w ASG. :)

Jeśli nie będą pojawiali się na strzlankach skąd będą brali tą wiedzę. Z forum wrogo do nich nastawionego??

Prosty przykład. Dlaczego na naszych spotkaniach nikt nie używa gogli siatkowych?? No właśnie.

A dzieciaki widywałem w tym gównie.

 

Przepraszam za składnie al mam urwanie głowy w pracy a chciałem zabrać głos :p

 

Edyta.

A dlaczego naszym obowiązkiem??

Bo jak tfu...tfu zdarzy się tragedia, to nam wszystkim dobiorą się do dupy....

Link to post
Share on other sites

Wszystkie rozwiązania zakładające, że "to się jeszcze nie stało, więc pewnie się nie stanie" mają taką wadę, że sprowadzają się do pobożnych życzeń i zaklinania rzeczywistości. Podobnie niestety, jak zakładanie, że "może rodzice nie znają prawa i dadzą nam spokój".

 

Zamiast wielostronicowych dysput, pojawiania się coraz to nowych ludzi znikąd, mających swoje zdanie, co zwykle towarzyszy takim tematom, proponuję zmienić wszystko i nic. Osobnik zakładający ankietę będzie stwierdzał, czy jako człowiek najbliższy definicji słowa "organizator" chce, żeby wzięli w niej udział nieletni. Wystarczy, że zaznaczy w temacie, że strzelanie jest tylko dla pełnoletnich ("TYLKO DLA >18", czy jakoś tak) i po sprawie. Nawet jeżeli dorośle wyglądający dzieciak tam wbije, podszywając się pod dorosłego, to ryzykuje, że w razie wpadki raczej nie będzie miał czego szukać w naszym środowisku, kiedy osiemnastkę wreszcie skończy.

 

Oczywiście formalnie zgody wciąż będą obowiązywać (nawet można wrzucić gdzieś jedyny obowiązujący wzór), z tym że jedynie w wypadku strzelań, gdzie stawiający ankietę nie określił, czy nieletni mogą w niej brać udział czy nie, bądź też na to przyzwolił.

 

Z organizatorami imprez, to nie ma problemu, bo oni sami się zwykle ogarniają.

Link to post
Share on other sites

To teraz albo ankietę będą zakładali nieletni(tak by była 16+), albo nikt nie będzie chciał założyć ankiety (by nie brać odpowiedzialności) albo będą dwie i będzie burdel. Wacol zostawmy to. Temat umrze....zawsze umiera.

Poza tym ciężko mówić by zakładający ankietę był organizatorem strzelania. A co jeśli go tam nawet nie będzie??

Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie sytuacji jest proste i podawałem je przy okazji wcześniejszych dyskusji o SAW

 

SAW miał to ogarniać, ale miał chorą politykę i dlatego się zesrał zanim dobrze powstał. Chętnie się podporządkuje temu co uradzicie. Jako że jestem pełnoletni to niezależnie od tego co wymyślicie i tak na moje uczestnictwo nie ma to wpływu, więc jak chcecie tak zróbcie a ja przyjmę to co zrobicie :D

Link to post
Share on other sites

Temat będzie się ciągnał jeśli nie wdroży się jakiegoś rozwiązania.

Cement ma rację, pomysł z ankietami może nie wypalić....

Najlepszą opcją byłaby po prostu większa liczba scenariuszy, choćby mało ambitnych, a mniej strzelanek o nic. Wtedy organizator jasno określi, co można, a czego nie. Wciąż dzieje się w tym kierunku za mało. Ze strachu, że nie wypali. A to nie trzeba wielkich zasad, fabuły i wodotrysków. Liczy się pomysł.

Link to post
Share on other sites

Załóżmy, że jest tak jak dotychczas, czyli 16+ ze zgodą rodziców.

 

Co w takiej sytuacji następuje, jeśli na strzelance pojawi się ktoś w wieku 14 lub 15 lat. Otóż naturalna kolej rzeczy jest taka, że gracze którzy nie spełniają kryteriów 16+ nie mają prawa grać.

 

Co się stanie jeśli strzelanki będą 18+ ? Nic, będzie dokładnie tak samo, tylko żeby móc przystąpić do gry w razie wątpliwości będzie trzeba okazać dowód osobisty. KONIEC KROPKA.

 

Czy potrzebne jest wprowadzanie jakichkolwiek praw na wielkopolskie strzelanki, czy w ogóle jakichkolwiek nakazów czy zakazów ?

NIE KUWA, NIE POTRZEBA

 

CO więc zrobić aby chłopcy poniżej 18 roku życie wiedzieli, że nie mogą się strzelać na danej rozgrywce ?

 

Założyć ankietę w której wyraźnie będzie napisane, że ta strzelanka dotyczy tylko i wyłącznie osób które ukończyły 18 lat i każdy kto będzie budził wątpliwości i nie będzie miał przy sobie dowodu osobistego nie gra.

 

Nikt nikomu nie ma prawa zabraniać czy ograniczać dostępu do AS, ale każdy dorosły ma prawo do strzelania się w takim gronie jak mu pasuje.

 

Jeśli dorosła osoba zakłada ankietę w której zaznacz, iż ta ankieta jest 18+ a komuś się to nie podoba to zakłada sobie osobną na takich kryteriach jak mu pasuje.

Jak pisałem, rozwiązanie jest proste i nie trzeba do tego żadnych radców SAWowców, ani innych podmiotów i poj..... Nie potrzeba nawet żadnych głosowa=ń kto jest za a kto przeciw, bo jak ktoś jest przeciw, to nie musi brać udziału w ankiecie na sobotę która jest 18+

 

Wszelkie normalizacje, głosowania debaty, SAWy lub inne organa to tylko utrudnianie sobie życia.

Edited by Cement
Link to post
Share on other sites

Hmm, czyli teraz zamiast :

"Gracze, którzy nie są pełnoletni, a ukończyli lat 16 mogą wziąć udział w strzelance po dostarczeniu pisemnej zgody od rodziców/ opiekuna"

 

ma być

 

"Strzelanka tylko dla osób pełnoletnich, podejrzani osobnicy będą sprawdzani datą na dowodzie/legitymacji " ?

Link to post
Share on other sites

@mars_ osobiście myślałem o małej pogadance na zbiórce zuchowej połączonej z prezentacją. Taki mały pokaz co springowy shotgun może zrobić z pomidorem plus skromny wykład o rykoszetach. Zobaczymy - na razie na nic nie mam czasu wink.gif

Jak to pisał Wacol, na razie my sobie tutaj pitolimy o rzyci Maryni a za jakiś czas (odpukać) będzie obszerny materiał w WTK o tragedii na Ratajach/Piątkowie/wpisz swoją dzielnicę gdzie dziecko straciło wzrok oślepione laserem lub od rykoszetu kulki.

Co do samych strzelanek, to jak org/założyciel ankiety napisze +18 only to tak będzie. Nie my jedyni organizujemy strzelanki. dla przykładu jest wesoła ekipa dopuszczająca możliwość walnięcia sobie bronka dla kurażu. A co, zabroni im ktoś? Nie. Kto broni zrobić ankietę "under 18"? W końcu nie raz słyszałem pomruk że oto przyszli oldboye i będzie kawiarenka w respie. Trzymajmy się zasady że przy ankiecie będą dodatkowe warunki dopuszczające lub zakazujące i szanujmy to. Komu pasuje przyjdzie, komu nie zrobi konkurencyjną imprę.

Po przemyśleniu tematu jestem skłonny aby zrobić free 4 all pod warunkiem że nielaty będą miały ustanowionego opiekuna prawnego na czas rozgrywki i że będzie ktoś kto takie umocowanie zweryfikuje.

Link to post
Share on other sites

Phi nieśmiertelny... On ma moc ożywiania umarłych, których już dawno na forum nie było :p PS przy okazji pozdrów też Hichła.

Jestem jak Łazarz, wracam do świata żywych :P A że to temat mnie wskrzesił, no cóż - coś musiało :D

 

PS. Hicheł pozdrowiona :)

 

Ale do meritum. Eliasz poruszył bardzo istotną kwestię. Kiedyś było nie do pomyślenia, by po utracie zęba usiłować na forum ustalić "kto to zrobił? i niech mi zapłaci...."

Cholera... Dawno widać mnie nie było...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...