Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hydepark WLKP


Recommended Posts

Ja w takich przypadkach proszę o podanie ceny pistoletu lub karabinu... Argument że zaraz zrobi się u nas meksyk do mnie nie trafia bo pierwsze primo - mało kogo będzie stać na wydatek minimum 2 tyś zł na pistolet po drugie primo pozwolenie dla każdego nie oznacza braku obowiązku rejestracji broni - jak ktoś pójdzie do wnerwiającego nas sąsiada z klamką za paskiem i będzie mu groził popełni takie samo przestępstwo jak teraz kiedy pójdzie do niego z siekierą albo bejzbolem.

Ja osobiście jestem za tym aby każdy pełnoletni nie karany obywatel bez karty leczenia psychiatrycznego mógł legalnie posiadać broń bocznego zapłonu lub gazową na zasadzie pozwolenia i rejestracji gdzie to policja będzie musiała mocno argumentować dlaczego ktoś nie może posiadać broni - kaliber 9 mm i więcej po staremu :icon_biggrin:

Ostatnio gdzieś czytałem że w USA zrobiono badania z których wynika że w sytuacji home defence pistolet 0,22 lr jest tak samo skuteczny jak śrutówka a nawet bardziej - chodzi o aspekt psychologiczny i praktyczny z jednej strony strzelasz i ranisz napastnika pozbawiając go woli walki (jak trafisz w jakiś witalny punkt zabijasz) a jednocześnie nie musisz się martwić o to że pocisk przeleci przez ścianę i kogoś tam trafi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja w takich przypadkach proszę o podanie ceny pistoletu lub karabinu... Argument że zaraz zrobi się u nas meksyk do mnie nie trafia bo pierwsze primo - mało kogo będzie stać na wydatek minimum 2 tyś zł na pistolet

Ten argument akurat jest mało trafny - używane pistolety można kupić grubo poniżej 1000zł.

Link to post
Share on other sites

Otto - jednym z podstawowych argumentów przeciwników dostępu do broni palnej jest taki "że jak każdy będzie mógł mieć to się zacznie meksyk", tym czasem mało kto zdaje sobie sprawę że to są ceny około 1 tyś złotych za używkę i parę tyś. za nówkę i Zenka z pod budki z piwem zwyczajnie nie będzie na to stać, a drech jak ma konesje to i tak sobie załatwi

Link to post
Share on other sites
Ten argument akurat jest mało trafny - używane pistolety można kupić grubo poniżej 1000zł.

 

Jasne że można. Ceny wspomnianych przeze mnie rewolwerów czarnoprochowych zaczynają się na Allegro od +/- 700 PLN za używki. Mimo tego wciąż nie słychać o strzelaninach z ich udziałem. A przecież taki rewolwer ma klimat dzikiego zachodu, jak mało co.;] Na to niestety przeciwnicy dostępu do broni palnej nie mają żadnego kontrargumentu i zaczyna się jazda po emocjach.

Link to post
Share on other sites

Teraz sobie uświadomiłem, dziękuję Eliaszu, że żarcik z "brodo-operatora" może być rozumiany wielorako. :)

I trochę mam stracha pod co go podpieliście.. Hihihi

 

@wilku; wybacz, ale zupełnie nie czujesz eliaszowego bluesa.. ;)

 

Pozdrawiam,

Lobo

Link to post
Share on other sites

Zacne ptaszydło. Kiedyś go już widziałem ale nie znam się na potomkach dinozaurów. ;)

Miałem dziś okazję poprzyglądać się skakunom - i powiem, że ten z filmu to musi być, kurna jakiś gender! :)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

A póki jesteśmy przy muzycznym wątku.

Niedawno założyłem sobie grupę na FB gdzie wrzucam rożne perełki Hardcore, Gabber, Speedcore, Hardstyle itd.

Chce jakoś usystematyzować moje poszukiwania w ww. brzmieniach.

Codziennie jak jestem w pracy to wykładam kawałek.

 

https://www.facebook.com/pigballet?ref=hl

 

Jak komuś się podobają takie klimaty może lajkować żeby dostać codziennie propozycje do posłuchania. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...