Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Znany w środowisku ASG sklep na warszawskiej Pradze ma problemy.


Recommended Posts

Znany w środowisku ASG sklep na warszawskiej Pradze ma duże problemy. Nie chcę to wymieniać jego nazwy, choć każdy kto tam był domyśli się choćby ze zdjęcia. Ja bardzo lubiłem ten sklep i z tego powodu mam nadzieję, że oskarżenia okażą się bezpodstawne, ale nie mi to oceniać.

 

z9316302X.jpg

 

To miał być zwykły sklep z petardami, a okazał się magazynem materiałów wybuchowych. Właściciel wpadł podczas kontroli Inspekcji Handlowej

 

Kilka dni temu policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzili wspólnie z inspektorami Inspekcji Handlowej kontrolę sklepu z artykułami pirotechnicznymi. Podejrzewali, że właściciel firmy sprzedaje niebezpieczne materiały wybuchowe bez stosownej koncesji. Na miejsce przyjechał z nimi również biegły z zakresu materiałów wybuchowych.

 

W wyniku kontroli policjanci odkryli silniki rakietowe, które mogły zawierać nitroglicerynę. Natychmiast powiadomili o odkryciu policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Ci przeszukując sklep znaleźli petardy, świece dymne, ładunki czterocalowe i inne, łącznie 332 sztuki oraz 700 metrów lontu.

 

Niebezpieczne materiały zostały przetransportowane w asyście pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policjantów ruchu drogowego do jednej z podwarszawskich miejscowości. Tam zostały zdetonowane. Wcześniej z zabezpieczonych materiałów technik z północnopraskiej komendy pobrał materiał do badań, który został przekazany biegłemu z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Od ich wyników będą zależały ewentualne zarzuty dla 43-letniego przedsiębiorcy z Pragi Północ.

Źródło.

 

Nielegalne materiały wybuchowe

Policjanci z Pragi Północ przeprowadzili wspólnie z inspektorami Inspekcji Handlowej kontrolę punktu sprzedaży artykułów pirotechnicznych. Zabezpieczone w trakcie tej kontroli silniki rakietowe, petardy, świece dymne, ładunki czterocalowe i inne - łącznie 332 sztuki - zostały zniszczone.

 

 

Nielegalne materiały wybuchowe

Kilka dni temu policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzili wspólnie z inspektorami Inspekcji Handlowej kontrolę punktu sprzedaży artykułów pirotechnicznych. Posiadali informację, że właściciel firmy sprzedaje niebezpieczne materiały wybuchowe bez stosownej koncesji. Na miejsce przyjechał z nimi również biegły z zakresu materiałów wybuchowych.

 

W wyniku kontroli policjanci odkryli silniki rakietowe, co do których zaistniało podejrzenie, że mogą zawierać nitroglicerynę. Natychmiast powiadomili o odkryciu policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Ci w toku dalszego przeszukania znaleźli petardy, świece dymne, ładunki czterocalowe i inne, łącznie 332 sztuki oraz 700 metrów lontu.

 

Niebezpieczne materiały zostały przetransportowane w asyście pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policjantów ruchu drogowego do jednej z podwarszawskich miejscowości. Tam zostały zdetonowane. Wcześniej z zabezpieczonych materiałów technik z północnopraskiej komendy pobrał materiał do badań, który został przekazany biegłemu z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Od ich wyników będą zależały ewentualne zarzuty dla 43-letniego przedsiębiorcy z Pragi Północ.

Źródło.

Link to post
Share on other sites

Zalezy jakie odczynniki i jaki lont. Regulują to wszystko stosowne przepisy. Lonty wolno Ci posiadać o prędkości spalania do 10cm/s, większość odczynników- też teoretycznie. Ale jeśli masz u siebie lont, pył aluminiowy i chloran potasu i masz problem jakiś typu policja to będzie to traktowane zazwyczaj jakbyś miał wyrób gotowy (czyli- nielegalny). Zawsze możesz oczywiście wciskać: glin miałem do lakierowania, lont z czasów jak bawiłeś się w modelarstwo rakietowe, chloran to w ogóle nie wiesz skąd się tam wziął a tekturowe tuby w szafce po prostu służą Ci do nauki żonglowania. Czasami przechodzi ;] ale nie ma reguły, nikt aż takim debilem nie jest żeby w to uwierzyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...