Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle a ''kryjryj'' i okulary


Recommended Posts

Witam

Mam pytanko.

Mam okulary, które według sprzedawcy są używane na strzelnicach i jak głosi ulotka chronią nawet przed metalowymi odłamkami, jednak zdaję sobie sprawę, że kulka może przelecieć pod szkiełkami, bo jak to okulary- nie są dopasowane. I tu mam pytanie, bo nie chcę się pozbywać tych okularów, gdyż trochę mnie kosztowały, więc wymyśliłem, że kupię do tego 'kryjryj'. Nie jestem jednak pewien, czy to zlikwiduje problem ochrony oczu. Może lepiej po prostu kupić gogle?

Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - jak zadajesz podobne pytanie, to przynajmniej określ JAKIE to okulary (ew. zrób fotkę jak nie znasz nazwy i nie umiesz znaleźć grafiki). Bo różnice w kształcie szybek, pomiędzy różnymi modelami potrafią być kolosalne.

 

Po drugie - Może po prostu przyjedź na dowolną organizowaną na Ślasku strzelankę (forum śląskie)? :icon_rolleyes: Prawie zawsze trafi się ktoś, kto ma jakąś wersję takiej maski - albo od lukasa, albo z Krakmana albo swoją samoróbkę. Pożyczysz na chwilę, przymierzysz i będziesz wiedział na 100%, zamiast sugerować się opiniami.

Link to post
Share on other sites

Też teraz stoje przed wyborem, gogle albo okularki. Wybór padł na okulary ESS ICE, dobrze przylegają do twarzy więc ryzyka jakiejś wlatującej z boku kulki jest 0rowe. Co do gogli mierzyłem essy i areny essy są zaprojektowane na kogoś kto ma obwód bańki ok 50 cm do 57cm! Sam mam 59 i mnie uwierały i denerwowały podczas strzelania. Natomiast areny jak najbardziej ok, ale cena ok 200zł. Natomist w ESSach ICE można łazić na strzelankach, jechać do afganu, oraz używać normalnie na co dzień jako okulary przeciwsłoneczne. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Też teraz stoje przed wyborem, gogle albo okularki. Wybór padł na okulary ESS ICE, dobrze przylegają do twarzy więc ryzyka jakiejś wlatującej z boku kulki jest 0rowe. Co do gogli mierzyłem essy i areny essy są zaprojektowane na kogoś kto ma obwód bańki ok 50 cm do 57cm! Sam mam 59 i mnie uwierały i denerwowały podczas strzelania. Natomiast areny jak najbardziej ok, ale cena ok 200zł. Natomist w ESSach ICE można łazić na strzelankach, jechać do afganu, oraz używać normalnie na co dzień jako okulary przeciwsłoneczne. Pozdrawiam

Wielkie dzięki ! Zastanawiałem się również nad tymi okularami, chyba sięzdecyduję ; )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...