Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-47 JG. Czy się opłaca?


Recommended Posts

Jako że jestem nowy na tym forum,chciałbym się przywitać, tak więc siema ; .Jako że strzelanie z mojej pożal się Boże ''repliki'' doprowadza mnie do szału, muszę zmienić sprzęt.Niestety jak większość, mam bardzo ograniczony budżet (oczywiście używana replika) pogrzebałem trochę na allegro i wypatrzyłem:

-http://allegro.pl/gunfire-karabin-replika-ak47-380fps-gearbox-v3-i1524372138.html - zdziwiłem się trochę w związku z tą aukcją.Szukałem na forum ale nie znalazłem nic na temat tej broni.Do końca aukcji zostało 10 dni , także cena raczej na pewno wzrośnie.

 

Zainteresowała mnie ta replika i chciałbym się poradzić czy na początek dało by radę ? Na razie będę tylko strzelał do tarczy , później się zobaczy.Jakich jeszcze replik mam szukać (tak,wiem cm.028) ale czy coś jeszcze jest godnego uwagi? Dodam że chodzi o używane repliki.

Link to post
Share on other sites

No za takie pieniążki to bym się nawet skusił sprawdzić, na pewno jest awaryjny jak to chińczyk, ale może się również zdarzyć, że trafisz na dobrą replikę.. Hmm a czy zdecydowałeś się na akurat tą ze względu na to, że to AK czy cenę? Bo akurat AK z JG nie cieszy się specjalną sympatią - może lepiej spróbować czegoś z cymy - stąd też pewnie cena jest taka jaka jest. Ja za te 150zł zaryzykowałbym kupić właśnie tą replikę jednak, żeby się tym cieszyć i mieć osiągi na większym dystansie oraz skupienie trzeba będzie i tak zainwestować w preckę i markowego hop-upa - a taki tuning pewnie będzie kosztować drugie tyle co replika. Nie wiem jak z akumulatorem - słyszałem, że są one bo są, ale i tak trzeba je będzie prędko zmienić, ale do strzelania do tarczy myślę powinno wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Zainteresowałem się tą repliką bardziej ze względu na cenę,bo jakoś specjalnie AK się nie prezentuje.Jak ta cena zostanie do końca to kupię , póki co przekopię jeszcze allegro i sprawdzę w necie używane cm.028 .

 

PS. A co sądzicie o tej aukcji : http://allegro.pl/blacksword-bi-5181m-replika-karabinka-m4ras-i1529774992.html ?

Edited by Matay
Link to post
Share on other sites

c0di - miałeś? macałeś chociaż tą replikę? Nie? To smutne, jednak w takim wypadku nie powinieneś doradzać.

 

Z moich doświadczeń z metalową wersją tej repliki (bebechy na 99% te same) jasno wynika, że to co najmniej półka wyżej niż cm.028 itp. Okres, przez który miewałem z tą repliką do czynienia to 2 lata w miarę intensywnego użytkowania. Przez ten czas wystąpił raz problem z selektorem ognia (naprawiony w ramach gwarancji) i, jakoś 2 miesiące temu kolba poddała się po rzuceniu repliki w biegu na ziemię. Przez cały ten czas kultura pracy była zaskakująco wysoka jak na replikę chińską. Gearbox nigdy nie był otwierany. Komora HU działa świetnie. Na stockowej lufie już widać było ładny tor lotu kulki, a na zamontowanym później prometheusie stał się on niemal idealny. Dodam, że regulacja komory jest dość delikatna i nie można się z nią szarpać (koledze udało się połamać uchwyt "suwaka" komory, co nie wpłynęło na jej działanie, jedynie trudniej było ją regulować). Ustawienie trzymała poprawnie. W replice chyba od początku siedziała któraś z popularnych gumek HU (Guarder lub Systema).

 

Replika jest w systemie TM. Według niektórych to wada, według niektórych zaleta. Ja umieszczam jedynie tą informację, nie chcę przepisywać tu niczyjej opinii nie znając się na tyle, aby mieć wyrobioną własną.

 

Od starych generacji BOYI z rodziny m4 (słyszałem, że nowe, długie typu m16 są lepsze) trzymaj się z daleka. "Metal" z którego są zrobione jest podłej jakości, a bebechy dobre też nie są.

 

Podsumowując: moje doświadczenie z AK47 od JG jest oparte tylko na jednym egzemplarzu, co czyni je niepełnowartościowymi. Jednak biorąc pod uwagę to, co właściciel robił ze swoją repliką i to, jak działała na pewno wybrałbym ją, gdyby drugą opcją było cm.028/031 itp.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS i kup dobrą ochronę oczu i ją PRZETESTUJ!

Link to post
Share on other sites

Mam kolegę, który posiada cymę 028 i <UWAGA> ma w niej sprężynę m150! Ma też wiele innych ciekawych części w żołądku tej repliki. Także: polecam cyme 028 -tylko KONIECZNIE wymień kolbę na prawdziwe drewno-. Co do Ak 47 z JG, to właśnie zaopatrzam się w takowy karabin po ostrym tunningu full metal + drewno.

Poczytałem trochę w internecie i wiem, że jest to porządnie wykonany model :cool: No to polecam w takim razie oby dwa modele ; :icon_razz2: .

Link to post
Share on other sites

Mam kolegę, który posiada cymę 028 i <UWAGA> ma w niej sprężynę m150! Ma też wiele innych ciekawych części w żołądku tej repliki. Także: polecam cyme 028 -tylko KONIECZNIE wymień kolbę na prawdziwe drewno-. Co do Ak 47 z JG, to właśnie zaopatrzam się w takowy karabin po ostrym tunningu full metal + drewno.

Poczytałem trochę w internecie i wiem, że jest to porządnie wykonany model :cool: No to polecam w takim razie oby dwa modele ; :icon_razz2: .

 

gratuluję kolegi, który wydał na tuning plastikowej repliki minimum jej dwukrotną wartość ;p

Link to post
Share on other sites

Gdybyś troszkę poczytał, wiedział byś, że APS to jednym słowem... szit.

Nie kombinuj, teraz za 330zł możesz kupić super taktyczną cymkę, która pochodzi Ci długie lata.

Jeśli masz więcej kasy weź coś z cm040+.

Edited by konri8
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...