Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Formatowanie baterii po każdej imprezie -Czy to coś daje?


Recommended Posts

Tak jak w temacie, mam pytanko: Otóż posiadam porządną baterię(firefox 4000mah) oraz mikroprocesorówkę, czy jeśli będę po każdej imprezie robił formata bateri(rozładowywał ją), to osiągnę tym coś, chodzi mi o to czy jest jakiś z tego pożytek? Czy wtedy bateria się mniej zużywa?

 

Moje drugie pytanie to czy jeśli podładuję moją batkę do połowy, to czy stracę coś na tym? Może lepiej ładować do końca? Jak tak to dlaczego?

Z góry dziękuję za zainteresowanie moimi sprawami:)!

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Najlepiej jeśli przed każdą imprezą będziesz rozładowywał i ładował baterie za pomocą mikroprocesorówki. Najlepiej dzień przed strzelanką wykonaj cały cykl ( rozładuj i naładuj), unikaj rozładowywania po strzelaniu i ładowania przed następnym.

Link to post
Share on other sites

młody, i tu pytanie czy format (ze 3 cykle) czy normalne obsługiwanie batki czyli rozładowanie przed każdym ładowaniem. Ciągłe rozładowanie moim zdaniem nic ci nie da, oprucz tego, że szybciej batkę dobijesz.

Piszesz, że masz mokroprocesorówkę, a można spytać jaką? bo jeśli batimexa z taiwanguna to lepiej zrobisz dla bateriii, jeśli kupisz jej Accucela6/iMAX'a b6 :blush:

Link to post
Share on other sites

... unikaj rozładowywania po strzelaniu i ładowania przed następnym.

:hahaha: Z tego wynika ,że ma cały czas trzymać baterię pod ładowarką, i nie ładować przed strzelaniem.... :icon_eek2:

Ogólnie cała wypowiedź jest do dupy, ale ostatnie zdanie to mistrzostwo.

 

Po 1-sze pytanie do autora: Co to za bateria ? Ni-cd ,ni-mh, li-po, a może pb ?

Zakładam ,że masz najpopularniejszą ni-mh. Jak tak to: nie, nic to nie da. Rozładowuj raz na 5 ładowań, i możesz ją nie ładować do końca.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedź! Tak poza tym mam ładowarkę batimexa bch001, a batkę nimh. Rozumiem że rozładowywanie nic mi nie da. po prostu muszę przed każdą strzelanką rozładować pakiet do końca, po czym go naładować...

Dzięki i pozdrawiam!

Umiesz czytać? To czytaj : "Rozładowuj raz na 5 ładowań"

Rozładowują baterię za kazdym razem skrócisz jej żywot.

 

Do poczytania na dobranoc : Klik

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja tez mam ta beterię. Robię tak jak mowi white_pl. Poprzedni FF 1100 mAh (NI-MH), żył mi 3 lata i nadal żyje tylko, ze słabiej.

Stało się tak po lutowaniu kabli na nowo do ogniw. Prawdopodobnie przegrzałem ogniwo, ale to już nie ważne.

 

Aha i staraj się nie ładować batki najwyższym możliwym prądem, bo czasem nie ładuje się do końca.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...