Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 CA brak powtarzalności, mało fps


Recommended Posts

Postaw karabin kolbą do ziemi i spróbuj docisnąć lufę. Jeżeli będzie delikatnie odbijać, to należy założyć taśmę/opaskę zaciskową o szerokości bodajże nie większej niż 2mm. Jutro albo w poniedziałek dotrze do mnie moje "świnimi", to wrzucę zdjęcie gdzie dokładnie należy ją założyć.

Link to post
Share on other sites

A nie mógłbyś wyjawić po prostu gdzie trzeba tą opaskę założyć i w jakim celu? Lufy w tych replikach mają luz o którym piszesz ze względu na sposób w jaki są montowane i nie wpływa to na szczelność układu. Póki masz założoną sprężynę dociskową na lufie, kasowanie tego luzu nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć, gdzie dokładnie. O chwyt transportowy, a "coś", bo naprawiałem takie M249 około roku temu. Ja miałem w przypadku usunięcia tego luzu wzrost z około 200 do 380FPS. Być może wyrobiło się mocowanie lufy, a sprężyna dociska zbyt słabo. Opaska kosztuje grosze i nie naraża repliki na jakiekolwiek uszkodzenia. "Co nie zabije, to wzmocni"

 

M249 już do mnie jedzie, wiec jak tylko dotrze, to zrobię zdjęcie i wrzucę na forum

Edited by gryzli47
Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz to wnioskuję że opaskę chcesz zakładać gdzieś w okolicach tulei ryglowej lufy, ewentualnie na samym ryglu lufy. Jeśli sprężyna dociskająca komorę HU była by naprawdę mocno wyrobiona to miało by to jakiś sens. Moim zdaniem ma ona naprawdę dużo zapasu "mocy" aby dociskać komorę nawet jak lufa zewnętrzna była by przesunięta do przodu o jakieś 5-10 mm w stosunku do oryginału. Równie skutecznym sposobem było by przykręcenie lufy zewnętrznej na stałe do body. Wystarczy zastosować dłuższe śruby w miejsce tych dwóch które trzymają właśnie obsadę lufy (ta część która trzyma lufę i klapę). Po lewej i prawej stronie są dwie śruby które oryginalnie są krótkie i skręcają tylko obsadę lufy z komorą zamkową. Po wymianie ich na dłuższe można skręcić wszystko na sztywno razem z lufą zewnętrzną.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...