Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uszkodzenie tłoka (żułtego tłok CA)


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio robiłem sobie upgrade mojej repliki M4 G&P replika jest względnie nowa (ma 4 miesiące przebieg około 6k kulek). Wsadziłem do repliki zestaw cylindra i głowic tłoka i cylindra firmy Systema (dałem dysza bore-up). Przy okazji wymiany zamontowałem żółty tłok z poliwęglanu firmy CA dokładnie taki link oraz sprężynę 110 Guardera. Niestety ale zaraz po oddaniu kilku pierwszych strzałów ułamał się w tłoku pierwszy ząb (ten największy) i tu moje pytanie czy możecie podać mi jakieś przypadki co mogłem złożyć nie tak, że doszło do uszkodzenia tłoka? Dodam jeszcze, że wsadziłem stockowy tłok i wszystko działa poprawnie, nie mocowałem na tłoku nowej głowicy bo jakoś nie dałem rady odkręcić starej.

A zatem co mogłem zrobić nie tak przy skręcaniu gearboxa czy może po prostu trafiłem na wadliwy egzemplarz, pytam bo jednak zamierzam wymienić tłok a chciałbym wiedzieć co mogłem zrobić nie tak.

Link to post
Share on other sites

Na początek proponuje przeglądnąć słownik i właściwie zastosować interpunkcje .

Pozdrawiam.

Od 24 lat (pomijam lata przeczekano zerówkowe) zaglądam i nic z tego zapewne dlatego, że posiadam pewnego rodzaju upośledzenie które mi to mocno utrudnia i niestety w większości przypadków piszę w sposób który dla niektórych wydaje się mocno niepoprawny. Wybacz/wybaczcie ale nie mam zamiaru przepraszać za to, że jestem upośledzony.

Wydaje mi się jednak, że pomimo tych moich strasznych czy też karygodnych błędów (w Twoim mniemaniu) zrozumiałeś sedno mojego pytania i niestety ale nie znasz odpowiedzi po prostu jesteś jedną z tych osób które wyszukują tego typu postów tylko po to aby sobie ulżyć i pokazać jakim to jest się mega zajebiaszczy.

Link to post
Share on other sites

Od 24 lat (pomijam lata przeczekano zerówkowe) zaglądam i nic z tego zapewne dlatego, że posiadam pewnego rodzaju upośledzenie które mi to mocno utrudnia i niestety w większości przypadków piszę w sposób który dla niektórych wydaje się mocno niepoprawny. Wybacz/wybaczcie ale nie mam zamiaru przepraszać za to, że jestem upośledzony.

 

Ty jesteś upośledzony? Faktycznie zajrzyj do słownika. Jak Ty jesteś w swoim mniemaniu retarded, ja mam po prostu pewnego rodzaju DYSFUNKCJE, które mi utrudniają w stopniu min. życie, ponieważ zamiast marudzić na to jak to moja dysleksja, dysortografia przeszkadza mi, jest niedobra i w ogóle zła, ciężko pracowałem, uczyłem się zasad ortografii. A jak strzele babola to się nie zasłaniam DYSFINKCJAMI, tylko uczę się na błędach. Nie wciskaj ciemnoty ludziom, co?

 

Co do Twojego problemu. Mam rozumieć, że Ci wyrwało dupkę tłoka? Zęby liczymy od wejścia sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Ty jesteś upośledzony? Faktycznie zajrzyj do słownika. Jak Ty jesteś w swoim mniemaniu retarded, ja mam po prostu pewnego rodzaju DYSFUNKCJE, które mi utrudniają w stopniu min. życie, ponieważ zamiast marudzić na to jak to moja dysleksja, dysortografia przeszkadza mi, jest niedobra i w ogóle zła, ciężko pracowałem, uczyłem się zasad ortografii. A jak strzele babola to się nie zasłaniam DYSFINKCJAMI, tylko uczę się na błędach. Nie wciskaj ciemnoty ludziom, co?

Już mi się nie chcę pisać na ten temat więc przyjmijmy, że jestem leniem śmierdzącym któremu nie chciało się uczyć zasad poprawnej pisowni albo po prostu jestem za głupi by się jej nauczyć.

 

Co do Twojego problemu. Mam rozumieć, że Ci wyrwało dupkę tłoka? Zęby liczymy od wejścia sprężyny.

Dokładnie tak.

Link to post
Share on other sites

Tłoki żółte CA czasem są za długie. Trzeba piłować przed ostatni ząb. Jest on naruszony? Cyknij jego fotkę.

Niestety, ale na chwile obecną nie mam dostępu do tego tłoka dopiero w weekend, ale mogę powiedzieć, że tłok nie był uszkodzony (to była nówka) a ząb wyrwało razem z plastikiem, do którego był przymocowany, czyli tłok wygląda jak uszczerbany (raczej nie do naprawy). Raczej nie był za długi w cylindrze chował się o jakieś 3mm głębiej niż stockowy, ale to raczej z powodu innej głowicy.

Link to post
Share on other sites

Właśnie o tym mówię, żeby nieodpowiednio chwytały szczękę tłoka. Drugą opcją jest to, że źle założyłeś AR i zębatka cofająca uderzyła Ci w tłok.

1. No dobrze załóżmy, że źle zamontowałem AR i faktycznie uszkodziłem tłok z nie dopatrzenia.

2. Tłok faktycznie był o te około 3mm krótszy, co z tym fantem zrobić w sumie mogę kupić inny tłok nie CA, ale to niczego nie gwarantuję, pomyślałem o jakiejś podkładce pod głowicę, ale uświadomiłem sobie, że śrubka, która przykręca głowicę będzie za krótka. Zatem czy masz jakieś rady/pomysły, co można z tym zrobić czy może jest to po prostu nie kompatybilność sprzętu i trzeba szukać innego tłoka. Tak tylko (nie wiem czy tak jest zawsze) ale śrubka przykręcająca głowicę jest specjalnie wyprofilowana i znalezienie innej dłuższej raczej będzie trudne.

Edited by akzylus
Link to post
Share on other sites

Czytanie ze zrozumieniem też u Ciebie krucho. Bierzesz tłok i patrzysz czy zęby na zębatce tłokowej odpowiednio dobrze się zasklepia na szczęce, jeśli nie zahacza na pierwszy ząb pierwszy ząb zębatki, a haczy na drugi wtedy go tniesz.

Link to post
Share on other sites

Czytanie ze zrozumieniem też u Ciebie krucho.

Bo ja w ogóle "gupi" jestem albo mam ciężki dzień albo jedno i drugie.

 

Bierzesz tłok i patrzysz czy zęby na zębatce tłokowej odpowiednio dobrze się zasklepia na szczęce, jeśli nie zahacza na pierwszy ząb pierwszy ząb zębatki, a haczy na drugi wtedy go tniesz.

Po mimo swojej głupoty zrozumiałem o co Ci chodzi dzięki za radę, może tym razem nie rozwalę tłoka. Rozumiem, że nadal zakładasz, że te tłoki CA są wystarczające dla repliki m4 (jak się nie mylę to polecałeś taki tłok w wątku poświęconym replice M4 G&P).

Edited by akzylus
Link to post
Share on other sites

Leni śmierdzących (jak sam raczyłeś się nazwać) nie obsługujemy.

Zainstaluj przeglądarkę, która koryguje błędy (aktualnie większość), cokolwiek, ale zmień swoje nastawienie, nie lubimy to takiego stawiania się.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...