Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jaki sprzęt, żeby zacząć


Recommended Posts

Witam. Wybrałem sobie już replikę na początek ---> http://bbmax.com.pl/hk-g36-jg0938-p-70.html

Przy okazji możecie rzucić okiem, czy da radę.

 

Moje pytanie - co dokupić do repliki, żeby zacząć zabawę? Razem z repliką zamówiłem okulary ochronne i 2500 kulek Gunfire 0.23g

Chciałbym dokupić jeszcze pasek, no i oczywiście mundur i jakąś kamizelkę taktyczną [wszystko czarne najlepiej]. Czy w tym momencie opłaca mi się kupić jakąś optykę, czy lepiej poczekać?

aaa i zapomniałem o najważniejszym --> jeśli mi coś polecacie, to dobrze, zeby było to w tym samym sklepie, w którym kupuję replikę. Zaoszczędzę na wysyłce. Oczywiście z asortymentu, który jest tam dostępny

Co polecacie? Pozdrawiam

Edited by rudyxp
Link to post
Share on other sites

Witaj.

Na początek polecam zapoznać się z samą repliką, jej osiągami, możliwościami i zasięgiem.. dopiero później możesz się zastanowić czy luneta/kolimator (co tam chcesz) będzie ci potrzebne. Luneta ze zbyt dużym powiększeniem jest trudna do ustawienia i często może więcej przeszkadzać niż pomagać. Najlepsze są takie z małym powiększeniem stałym 1.6x do 2-3x (taka moja opinia). Pomijając już fakt, że replika stockowa raczej jest mało precyzyjna na tyle by opłacało się zaraz inwestować ponad stówke w jakąś optyke ale to już Twoja sprawa. Kulki do takiej mocy repliki są odpowiednie. Co do OKULARÓW, powiedź dokładnie jakie okulary zamówiłeś, mogą się okazać nieatestowanymi kopiami produkcji chińskiej i zdecydowanie nie są polecane do rozgrywek. Potrzebujesz okularów z certyfikatem wytrzymałościowym klasy co najmniej F, podłóg przepisów unii europejskiej. Certyfikowane okulary mają oznaczenia specjalne na oprawkach i szkłach np. EN166 1F - EN 166 to bodajże numer przepisów dotyczących ochrony oczu, 1 to klasa optyczna, F to klasa wytrzymałości (kulka stalowa o wadze do 0.86g i prędkości 45m/s) są jeszcze klasy B i A ale takowe okulary są już dużo droższe. W praktyce Fka daje radę i w zupełności wystarcza.

Link to post
Share on other sites

Replika dobra, wrecz bardzo dobra. Kulasy 0,25g polecam. Okulary ktore podales nie nadaja sie do niczego! a juz napewno nie do ASG! Bolle, ESS i inne sprawdzone firmy dadza Ci ochrone. Firma A.C.M. to skrot od All China Made, a Ty chcesz kupic ochrone oczu od nich? Nikt nie mowi tu o 400zł, na allegro bardzo dobre ESS mozna za 50zł znalesc.

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Te okularki Peltor są ok. Kulki 0,23 będą ok, 0,25 też ale to już musisz sam z czasem sprawdzić jakie Ci bardziej pasują.

Lunety nie kupuj, stockowe g36 jest moim zdaniem za słabe i zbyt mało celne aby luneta miała spełnić swoją funkcję.

Moim zdaniem kamizelka taktyczna też nie będzie zbytnio potrzebna, no chyba, że masz co w niej nosić. Jeśli ma być wiecznie pusta to lepiej dołożyć na lepsze kulki, kupić preckę lub (jeśli chcesz) kupić siatkową maskę na twarz. Warto rozważyć też kupno dodatkowych magazynków i dopiero wtedy kamizelki.

 

PS. Oczywiści gumkę HU, też wypadało by wymienić.

 

PS.2 Co do paska. Podjedź do sklepu razem z repliką i poprzymierzaj różne zawiesznia i wybierz to, które najbardziej Ci odpowiada.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Te okularki Peltor są ok.

 

No nie wiem, ja osobicie wole kupic cos sprawdzonego. Na oczach sie nie oszczedza.

 

 

stockowe g36 jest moim zdaniem za słabe i zbyt mało celne aby luneta miała spełnić swoją funkcję.

 

Tutaj juz leze, strzelales z giety JG? Miales ja? Czy ma ja kolega kolegi? Bo jak na chinczyka JG robi najlepsze Giety. Wiem bo z niej strzelalem, macalem, rozbieralem, bawilem sie, mierzylem, dostawalem z niej nie raz. Tak, bylo stockowe. Nie, nie zostala wymieniona nawet gumka. Po lekkiej zabawie z dystanserem (postawienie go zamisat polozenie) potrzebowala 0,28g.

 

Pozdrawiam, G^.

 

Edit:// Jeszcze kwestia luenty. Jezeli uda Ci sie gdzies znalesc jakas tania lunetke, powiedzmy 4x20 / 4x28 albo tak jak ja mam 3-7x20 (ktora kupilem za 8zł) to mozez brac. Zapomnij oczywiscie o headowaniu z niej, mojej nie dalo sie wyregulowac, ale nie po to jej uzywalem. Uzywalem jej tylko do obserwacji, przyblizenia itp. Mi osobiscie pomagalo.

 

Edit2:// Pasek mozesz kupic typu MS2, 1-2 punktowy. Zaczepienie na kolbe, hmm... Osobiscie polecal bym zaczep przy body kolo zatrzasku kolby, ale najlepiej jak sam wszystko sprawdzisz i ocenisz gdzie bedzie Ci najlepiej ja trzymac :)

Edited by Graven
Link to post
Share on other sites

No nie wiem, ja osobicie wole kupic cos sprawdzonego. Na oczach sie nie oszczedza.

 

Peltory są sprawdzone.

 

Edit:// Jeszcze kwestia luenty. Jezeli uda Ci sie gdzies znalesc jakas tania lunetke, powiedzmy 4x20 / 4x28 albo tak jak ja mam 3-7x20 (ktora kupilem za 8zł) to mozez brac. Zapomnij oczywiscie o headowaniu z niej, mojej nie dalo sie wyregulowac, ale nie po to jej uzywalem. Uzywalem jej tylko do obserwacji, przyblizenia itp. Mi osobiscie pomagalo.

 

Luneta x20 za 8 zł to chyba nawet do obserwacji się nie nada ^^ no i ma ujemny współczynnik lansu! Jakby ktoś chciał, to aukcja mojej lunety niedługo się kończy ;)

 

 

Edit2:// Pasek mozesz kupic typu MS2, 1-2 punktowy. Zaczepienie na kolbe, hmm... Osobiscie polecal bym zaczep przy body kolo zatrzasku kolby, ale najlepiej jak sam wszystko sprawdzisz i ocenisz gdzie bedzie Ci najlepiej ja trzymac :)

 

Co prawda nie sprawdziłem tego empirycznie, ale bałbym się zahaczać pas o ucho kolby, bo jest plastikowe, więc zgadzam się - pas najlepiej podpiąć do ucha przy zatrzasku. Też plastik, ale gruby. ;)

Link to post
Share on other sites

Peltory są sprawdzone.

 

Potwierdzam, bardzo zacna firma, choć bardziej znana jest ze swoich ochraniaczy słuchu, to okulary (np. model Maxim Ballistic) wytrzymałością nie powinny ustępować ESS'om. Do ASG spokojnie starczą.

 

Byle Ci pasowały do twarzy, można brać spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Tutaj juz leze, strzelales z giety JG? Miales ja? Czy ma ja kolega kolegi? Bo jak na chinczyka JG robi najlepsze Giety. Wiem bo z niej strzelalem, macalem, rozbieralem, bawilem sie, mierzylem, dostawalem z niej nie raz. Tak, bylo stockowe. Nie, nie zostala wymieniona nawet gumka. Po lekkiej zabawie z dystanserem (postawienie go zamisat polozenie) potrzebowala 0,28g.Pozdrawiam, G^.

 

Ma ją mój kumpel i nie raz miałem okazję z niej strzelać. Fakt, jest to dobra replika szczególnie na początek. Ale moi zdaniem i tak 360fps i celność stockowej chińskiej repliki to zbyt mało, żeby używać lunety, no chyba, że takie jakie Ty masz za 8zł. Jeżeli używasz lunety tylko do obserwacji to ma ona sens, jeśli do celowania (w końcu głównie po to została stworzona), to jest to nie potrzebny bajer bo na takie odległości jakie osiąga kulka wystrzelona z stockowego G36 JG, spokojnie można strzelać i bez niej, luneta w tym wypadku może okazać się przeszkodą. W tuningowanych Gietach, zwłaszcza parasnajperskich luneta jest jak najbardziej ok.

Link to post
Share on other sites

Peltory są sprawdzone.

 

Nigdy o nich nie slyszalem, stad moja wypowiedz o oszczednosci. Moj blad ;)

 

Ale moi zdaniem i tak 360fps i celność stockowej chińskiej repliki to zbyt mało, żeby używać lunety, no chyba, że takie jakie Ty masz za 8zł. Jeżeli używasz lunety tylko do obserwacji to ma ona sens, jeśli do celowania (w końcu głównie po to została stworzona), to jest to nie potrzebny bajer bo na takie odległości jakie osiąga kulka wystrzelona z stockowego G36 JG, spokojnie można strzelać i bez niej

 

Luneta Tasco (chinskie), nowka ok. 40zł, to ze ja ja kupilem za 8zł nie znaczy ze tyle kosztuje w sklepie. Oczywiscie nigdy nie zamontowal bym czegos takiego na snajperce/para-snajperce. Ale mi to odpowiadalo i swojego posta pisalem w mojego puntku widzenia ;) Nie kazdego stac na kupno lunety za 1/3 wartosci repliki.

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Masz tu przykładową! listę wyposażenia jaką prędko zrobiłem. Co prawda większość na taiwangunie ale myślę, że tak wielki problem dla Ciebie to nie będzie.

 

Essy z Speca

 

Chińskie Alty ale na jakiś czas wystarczą

 

Kask wg. mnie powinien dać radę

 

Chest Rigg

 

Prosta kabura na klamkę(boczniaka jak kto woli)

 

Proponowany boczniak

 

Jak i magazynek do niego

 

Torba zrzutowa

 

A jak masz więcej kasy to kup oryginalne Alty

Atla nakolanniki

Alta nałokietniki

 

Później mając więcej kasy możesz sobie zacząć kupować coś z MIWO.

Link to post
Share on other sites

No po prostu śmiać się chce... na ki ciul mu kask? Chińskie kamizelki wg mnie można w dupę sobie wsadzić. Ma boczną? Nie ma - po cholerę kabura? Proponuję zajrzeć na stronę Miwo Military lub PS Tactical Gear. Zakupisz tam szpej który jest wytrzymały i nie rozpadnie się od tyrania po ziemi. Na nakolannikach lepiej nie oszczędzać - wiem z własnego doświadczenia. A na łeb może tymczasowo nosić arafatkę, albo od razu kupić kapelusz - z miwo, pstg, helikona - wsio rawno... Have mercy and shut up.

Link to post
Share on other sites

Masz tu przykładową! listę wyposażenia jaką prędko zrobiłem. Co prawda większość na taiwangunie ale myślę, że tak wielki problem dla Ciebie to nie będzie.

 

Essy z Speca

 

Chińskie Alty ale na jakiś czas wystarczą

 

Kask wg. mnie powinien dać radę

 

Chest Rigg

 

Prosta kabura na klamkę(boczniaka jak kto woli)

 

Proponowany boczniak

 

Jak i magazynek do niego

 

Torba zrzutowa

 

A jak masz więcej kasy to kup oryginalne Alty

Atla nakolanniki

Alta nałokietniki

 

Później mając więcej kasy możesz sobie zacząć kupować coś z MIWO.

 

 

Chińskie alty? To jakby powiedzieć "chińskie essy" albo "chińskie Tokyo Marui". Te nakolanniki nie nadają się do noszenia... A ta torba w "marpacie" to już w ogóle "taktyczna żenada". Broń boczna do giety mającej 350 fps nie wymaga komentarza.

Link to post
Share on other sites

No dobra z kaburą to przesadziłem jak i wspomniane ochraniacze (A.C.M.). Ale czy ktoś jeszcze niepewny czy ASG jest dla niego kupi Plate Carrier za kilkaset zł? Chyba nie. A torbę zrzutowa może kupić w MIWO. I jeszcze raz mój błąd sry all.

Edited by Azot174
Link to post
Share on other sites

A czy oprócz chesta z twg istnieje tylko PC za kilkaset złotych? -.- A z firm krawieckich szyjących oporządzenie taktyczne istnieje nie tylko miwo ... Powtórzę ostatnie zdanie z mojego poprzedniego posta - have mercy and shut up. Przetłumacz sobie i odnieś się do tego.

Edited by denvey
Link to post
Share on other sites

Wiec tak, nadal bym jednak proponował stopniowe szpejowanie sie niz branie na raz 'calosci' Pytanie jest gdzie (jaki teren) bedziesz się najwiecej strzelal? No i jakich ludzi (ekipy masz w okolicy) Czesto najbardziej pomocna okazuje się rozmowa z doswiadczoną osobą na strzelance niż wiele postów na forum tu nic nie przymierzysz, niczego nie dotkniesz itp. Skąd wiesz ze nie bedziesz chcial sie bawić w marinsa, bundeswere albo kolesia specnazu? Jesli Cię stać oczywiście można wszystko na raz. O tym ze kulki i coś na oczy potrzeba to napisali, nie wiem czy nie musial bys gumki hop-upa tylko zmienic.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...