Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.048M - Tuning


Recommended Posts

Witam!

 

Piszę, gdyż chciałbym kupić replikę cm.048m i przy okazji troszeczkę ją "wzmocnić", a nie wiem czy to co wybrałem się sprawdzi i poprawi osiągi.

Tak więc:

- Lufa precyzyjna 455mm Systema

- Sprężyna M130 Guarder

- Gumka Hop-up Systema sylikonowa

 

Akumulator i ładowarka:

- 9.6V Classic Army Stick

- Mikroprocesorowa ładowarka 7.2-12V ACTION SPORT GAMES

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak wymieniać baterie to najlepiej jakiegoś Li-Pola albo batke na ogniwach ogniwa System A123 (dobrze pisze ?). A co do ładowarki to minimum Turnigy Accucel-6. Co do baterii to lepiej nie kupować w sklepach stricte asg, lepiej w jakimś modelarskim, można wiele oszczędzić.

Link to post
Share on other sites

Jak wymieniać baterie to najlepiej jakiegoś Li-Pola albo batke na ogniwach ogniwa System A123 (dobrze pisze ?). A co do ładowarki to minimum Turnigy Accucel-6. Co do baterii to lepiej nie kupować w sklepach stricte asg, lepiej w jakimś modelarskim, można wiele oszczędzić.

 

Zgadzam się co do joty :) Szkoda kasy na gorsze ładowarki. Z czasem na pewno dasz się przekabacić na akumulator z ogniwami LiPo/Lion, no a tam jest potrzebna ładowareczka z balanserem (którego w podanym przez ciebie przykładzie oczywiście nie ma). Koszt Accucella 6 to około 150 zł na allegro + zasilacz 12V 5A za około 50 zł - no chyba że masz taki na stanie lub potrafisz zrobić sobie taki sam z zasilacza komputerowego :D

 

A jeśli chodzi o batkę: LiPo z natury są o wiele bardziej wydajne i wytrzymałe na skrajne temperatury. No i jest jeszcze jeden plus - cena. Np taki pakiecik:

http://allegro.pl/akumulator-turnigy-lipo-2200mah-2s-7-4v-20-30c-asg-i1551526260.html

Pakiet taki o napięciu 7,4v ma wydajność sporo lepszą od batki 9,6v na ogniwach NiMH. 70 zł z przesyłką + ewentualny koszt styków. A o miejsce w kolbie nie masz się co martwić ;) Sam wpychałem akumulator 11,1v LiPo 2200mAh do kolby AKMa, wchodził na styk. A w linku, który podałem, jest batka 7,4v , więc jest cieńsza o jedno ogniwo.

Link to post
Share on other sites

Baterią stockową nawet sobie głowy nie zawracam :]

Pomyślę jeżeli chodzi o Lipo.

Tak bateria, którą podałeś eMBeKa93, to znajdę ładowarkę w Zbrojowni ?

 

Do tej pory myślałem tylko o akumulatorach typu NiMH ;]

 

Na zbrojowni nie ma i wątpię, czy kiedykolwiek była, bo to ładowarka typowo pod modelarstwo - tyle że wystarczy zmienić styki i masz świetną także do Airsoftu ;) Na allegro jest po taniości: http://allegro.pl/ladowarka-turnigy-accucell-6-nowy-model-gwarancja-i1556610832.html

Link to post
Share on other sites

Lufa i gumka systemy powinny wystarczyc, do tego możesz kupic jakieś Li-Po, TAKĄ ładowarkę, kable niskooporowe, wtyczki xt60 albo t-connector. I nie kupuj Li-Po, wtyczek, kabli, ładowarek ze sklepów asg, ponieważ niektóre rzeczy są w nich czasem nawet dwukrotnie droższe.

Edited by karolus20
Link to post
Share on other sites

Ja w tej samej replice mam takiego li-pola http://www.nastik.pl/dualsky-1700mah-30c5c-p-3033.html i po prostu miodzio.

Przy okazji się spytam. Chce kupić preckę i zastanawiam się czy będzie znaczna różnica między systemą, a promykiem/km head.

Wiedzie może też czy stockowa sprężyna szybko się zbija?

Bo mam półroczną replikę jak porównałem osiągi z nówką ak74-su to mnie powaliło.

Krótsza wersja miała znacznie lepsze skupienie o zasięgu nie wspominając.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...