Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM. 028 czy ASR105 Full Metal EBB[APS]


Recommended Posts

Osobiście wybrał bym m4 ze względu na konstrukcje full metal.

W obu przypadkach gearbox jest wykonany na podzespołach najgorszej jakości.

Pawelo, przepraszam bardzo wiesz co to jest APS? Sądzę, że nie.

@autor - jeśli wybierasz z pośród tych dwóch to tylko cm.028

Link to post
Share on other sites

Pawelo, przepraszam bardzo wiesz co to jest APS? Sądzę, że nie.

@autor - jeśli wybierasz z pośród tych dwóch to tylko cm.028

 

Wiem, miałem w łapach, strzelałem, czytałem recenzje gearboxów w sieci. I uważam że jesli wybierać pomiędzy czymś słabym a słabszym, to tym pierwszym będzie właśnie APS.

Teraz powiedz jakie Ty masz doświadczenia z tym gunem, bo jesli Twoja opinia jak i osob ktore tu napiszą opierać się będzie na recenzji z tego portalu to wstrzymajcie głos, bo gówno wiecie.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Cyma 0.28 do cudownych nie należy ale jest to dobra replika dla początkujących jest tania i wytrzymała jej GB naprawde wiele wytrzymuje wiem z własnego doświadczenia na kilkudziesięciu modelach (kolega wypożycza repliki) sam sporo razy bawilem się tym karabinem co do firmy APS nie mam przekonania ponieważ w GB masz za dużo plastiku BB zużywa sporo baterii a w dodatku ostatnio koledze z grupy po kupieniu się odrazu zaczął psuc dopiero po wymianie kilku części jest już ok

Link to post
Share on other sites

Cyma 0.28 do cudownych nie należy ale jest to dobra replika dla początkujących jest tania i wytrzymała jej GB naprawde wiele wytrzymuje wiem z własnego doświadczenia na kilkudziesięciu modelach (kolega wypożycza repliki) sam sporo razy bawilem się tym karabinem co do firmy APS nie mam przekonania ponieważ w GB masz za dużo plastiku BB zużywa sporo baterii a w dodatku ostatnio koledze z grupy po kupieniu się odrazu zaczął psuc dopiero po wymianie kilku części jest już ok

 

W cymoskim gearboxie jest teżwiele plastiku, zapewne tyle samo xD

Ja widziałem nie jedną cyme która na strzelance nagle padła.

Znajomemu po kupnie tej repliki akumulator nadawał się tylko do wyrzucenia, po 2 miechach padły zębatki. Potem głowica cylindra. Okablowanie generowało po roku takie opory że trzeba je było wymienic i przeczyścić styki.

Oczywiście w APS batka też nadaje się do kosza, ale sama replika jest o wiele ładniejsza i lepiej wykonana.

Zresztą dziwnie porównywać wykonanie 2 replik, plastikowego ak47 i metalowego m4 :)

Link to post
Share on other sites

Co wy gadacie... CM.028 to porządna replika, może nie ma super taktycznego ZnAlowego body jak Mka, ale za to jestem pewien, że pochodzi 5 razy dłużej od tej emki.

 

Strzelam że gdyby wziąć do testów po 10 egzemplarzy obu replik i przestrzelać je na non stop full auto, średnia wystrzelonych kulek do awarii była by bardzo podobna.

W obu przypadkach gearboxy to dno, naprawde trudno znaleźć coś gorszego w segmencie replik aeg.

Mówicie o znal owych body APS, wole mieć beznadziejny znalowy tragicznie odlany korpus, niż ak z tandetnego plastiku wprost z zabawek dla dzieci.

I teraz mówie jako posiadacz emki VFC: emki APS wcale nie są takie brzydkie, nie są piękne ale w porównaniu do cymy... zresztą co tu porównywać, litości :/

Link to post
Share on other sites

Ale zauważ, że jak już coś padnie, to w cymie wymienisz, a w APSie nie da rady.

Wszytko się da w aps wymienić od komory po szkielet itd sam miałem to wiem ,

replika jest niestety dość awaryjna przez ebb .

Jeden kolegą z forum miał nawet w nim na m120 460fps .

Co do Cm028 replika nie do zajechania o ile będziemy o nią dbali, znam ludzi co mają po 70 kulek i więcej przebiegu i nadal bez problemów .

Edited by rafik1213
Link to post
Share on other sites

Strzelam że gdyby wziąć do testów po 10 egzemplarzy obu replik i przestrzelać je na non stop full auto, średnia wystrzelonych kulek do awarii była by bardzo podobna.

W obu przypadkach gearboxy to dno, naprawde trudno znaleźć coś gorszego w segmencie replik aeg.

Mówicie o znal owych body APS, wole mieć beznadziejny znalowy tragicznie odlany korpus, niż ak z tandetnego plastiku wprost z zabawek dla dzieci.

I teraz mówie jako posiadacz emki VFC: emki APS wcale nie są takie brzydkie, nie są piękne ale w porównaniu do cymy... zresztą co tu porównywać, litości :/

 

Ja tam brałbym Cymkę, z tym, że model 0.31, bo nie lubię plastikowych drewien. Jak dla mnie, to porównanie Cm.028 do APSa jest nieudane, w cenie APSa można kupić wiele lepszych replik. Mimo wszystko, jak dla mnie, to APS się do Cymy nie umywa.

Nawet konstrukcyjnie GB v3 góruje nad dwójką, więc nie wiem po czym wnioskujesz, że awarie były bo po podobnym przebiegu :)

Chińczyki to chińczyki, zawsze może trafić się gorszy egzemplarz, ale widziałem już trochę Cymek, właściciele byli zadowoleni...

 

Pozdrawiam !

Edited by konri8
Link to post
Share on other sites

W cymoskim gearboxie jest teżwiele plastiku, zapewne tyle samo xD

Ja widziałem nie jedną cyme która na strzelance nagle padła.

Znajomemu po kupnie tej repliki akumulator nadawał się tylko do wyrzucenia, po 2 miechach padły zębatki. Potem głowica cylindra. Okablowanie generowało po roku takie opory że trzeba je było wymienic i przeczyścić styki.

Oczywiście w APS batka też nadaje się do kosza, ale sama replika jest o wiele ładniejsza i lepiej wykonana.

Zresztą dziwnie porównywać wykonanie 2 replik, plastikowego ak47 i metalowego m4 :)

 

A mam takie małe pytanie: kumpel rozbierał tą replikę ^^? I gdzie ją kupował? Bo, prawdę mówiąc, wygląda to na totalny niefart i nic więcej. U nas w ekipie aktualnie jest 6 cym 028. Co do wyglądu, nie sprzeczam się, ten granatowo-szary plastik aż sam prosi się o przemalowanie na czarny mat. Ale co do osiągów... Średnio repliki mają po rok, półtora. I w żądnym, naprawdę w żadnym gearboxie nie było najmniejszych śladów zużycia zębatek. Nawet w moim byłym egzemplarzu, który śmigał pół roku na SP130 Guardera nic się nie działo. Aha, no i wszystkie cymki strzelają u nas tylko na LiPolkach 11,1V ;] (choć to akurat kretynizm, bo po 5k wystrzelonych kulkach silnik zaczyna tracić szybkostrzelność). Jedyne problemy z cm.028 tyczyły się kwestii blokujących się kulek w komorze - choć i na to jest prosto zaradzić, wymieniając gumkę.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Mnie samo skrzypienie plastiku w cm.028 zniechęca, selektor jest luźny i kilka innych spraw. Nie mówiąc już o wersji ze składaną na dół kolbą... każdy wie co się dzieje.

 

Emki aps widziałem ale nie strzelałem, jedno i drugie jest kiepskie. Za cene emki aps można kupic http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-02-full_metal_boyi-2638.html będącą dobrą repliką. Może jednak warto na początek dozbierać te 150zł i kupić sprzęt, którego nie trzeba wymieniać niż plastikową cyme? 500zł na replike w ASG to naprawdę nie jest dużo.

 

Z tą niezawodnością cymy bywa różnie, kolegi nówka funkiel 0.28 bezproblemowo przeżyła 1 strzelankę (bezsnieżna zima 7), na następnej rozjechały się wtyki do podłączenia baterii w replice. Niby wystarczy przylutować nowe złącze za 3zł... ale to już usterka. Drugi kolega z tej samej akcji wrócił bez kolby (CM.028B).

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

W cymoskim gearboxie jest teżwiele plastiku, zapewne tyle samo xD

Ja widziałem nie jedną cyme która na strzelance nagle padła.

Znajomemu po kupnie tej repliki akumulator nadawał się tylko do wyrzucenia, po 2 miechach padły zębatki. Potem głowica cylindra. Okablowanie generowało po roku takie opory że trzeba je było wymienic i przeczyścić styki.

Oczywiście w APS batka też nadaje się do kosza, ale sama replika jest o wiele ładniejsza i lepiej wykonana.

Zresztą dziwnie porównywać wykonanie 2 replik, plastikowego ak47 i metalowego m4 :)

To miał pecha najwyraźniej,ja mam cm 0.31 i działa od 3 lat bezawaryjnie a ostatnio pełni role karabinku wyborowego,440 fps precki i takie tam ,( moc nie duża,ale jak sie wykorzysta potencjał mocy to trochę kulka leci) zasięg skuteczny na 0.28=60 m.

Polecam cm.031,bezawaryjna replika.

Link to post
Share on other sites

Co do Emki APS nie wypowiem się. Ale jeśli chodzi o AK-74 to chodzi pięknie niestety kosztowało mnie to wymianę gumki i lufę na precekę. Wielkim + przemawiającym z APS jest system EBB dający dodatkowo piękny dźwięk :) .

 

Jeśli chodzi o zawodność to tak jak z wieloma produktami w tej cenie, jak dobrze trafisz to tak jak koledze wszystko pięknie chodzi już w stocku. Jak gorzej to albo będzie trzeba coś wymienić albo niestety replika poleci na serwis.

 

A co do części to ostatnio na tajwanie pojawiły się rożne stokowe elementy do APS. Więc gdyby coś nagle padło istnieje możliwość wymiany (szkoda tylko że na takiej samej jakoś ale lepsze takie niź żadne).

 

 

PS. Dla krytykujących APSy. Miałeś? Macałeś? Strzelałeś dłużej niż miesiąc? Nie to nie wypowiadaj się bo to że czytałeś recenzje i opinie innych czytających recenzje znaczy tyle co nic. Jeśli ktoś spełnił kryteria podane powyżej to na pewno jego krytykę można przyjąć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...