Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle do hełmu Mich 2000


Recommended Posts

Witam,

dopiero dziś zalogowałem się na forum, ale nie jestem na nim pierwszy raz:) Szukałem interesującego mnie tematu, ale nie znalazłem więc pytam;) Mam hełm Mich 2000 i gogle firmy Bolle (nie znam modelu), które niestety są za duże do tego hełmu. Stylizuję się na GROM, mam już parę niezbędnych rzeczy, a teraz poszukuję gogli. Jeśli wiecie jakich gogli używa nasza rodzima jednostka specjalna, które pasują pod ten hełm, byłbym bardzo wdzięczny za taką informacją. Ja myślę że x1000 i x800, ale nie jestem pewny czy mam rację i nie wiem czy wejdą pod ten hełm.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Masz MICHa czy jego replikę? Różnica może być znaczna, szczególnie w zawieszeniu. Nie wiem jakich gogli używają w 2305, zakładam, że pole manewru jest. Do MICHa podejdą najlepiej Flakjacki, ESS NVG, Revisiony Desert Locust i inne o podobnym kształcie. X800 nie polecam do MICHa, nie wiem jak z X1000.

 

 

 

PS Dobra rada - odpuść stylizację i kup to co najwygodniejsze. Chęć bycia niedzielnym komandosem z Delty, GROMu, czy SASu u niektórych może budzić uśmiech politowania.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Ok, bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Mam replikę hełmu. Wybiorę chyba ESS NVG. Co możecie o nich powiedzieć? Z tego co czytałem to są bardzo dobre. Jeśli znacie jakieś lepsze to piszcie, na ochronę oczu nie ma co szczędzić. Mati13k w sumie racja, dzięki za radę;)

Edited by KrólParkietu
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Są za szerokie - przy kontraktowym MICHu L i replice Volvera po prostu lubiły "wyjść" do przodu, zahaczały o zawieszenie po bokach. Nie polecam, zanim je dopasowałem musiałem dociskać, a i tak czasami odstawały. Cyrkulacja powietrza w X800 jest niebotycznie lepsza od NVG, ale za to konstrukcja NVG współgra z michasiem perfekcyjnie.

 

@KP - jakie masz środki pieniężne? Kolega na EUROPOLTECHu stwierdził, że Revision Desert Locust łączą w sobie plusy NVG i Flakjack'ów. Ew. poluj na NAJNOWSZE NVG, mają polepszoną wentylację. Na military.pl są z tego co wiem.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Hmm, ja niestety MICHa się pozbyłem, ale spróbuję zdobyć coś do zdjęć. :)

 

 

EDIT: Dla pełnej jasności - używałem X800 do MICHa przez dłuuuugi czas, co nie oznacza, że było to tak wygodne jak konstrukcja NVG, DL czy FJ.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...