Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM028 czy G36C


Co wybrać?  

162 members have voted

  1. 1. Co wybrać?

    • Cyma AK-47 CM028
      77
    • JG G36C
      85


Recommended Posts

Owszem, jest bardzo wiele tematów dotyczących obu replik, ale ten temat założyłem, ponieważ na kilku innych forach zauważyłem to pytanie bez odpowiedzi (no i poza tym mam ten problem). Nie wierzę w to, że te repliki różnią się tylko wyglądem. Przeczytałem dokładnie tematy dotyczące obu replik. Dowiedziałem się o wielu ich zaletach i wadach, ale nigdzie praktycznie nie było ich zestawienia. Można czytać opinie o dwóch różnych produktach, ale dopiero ich zestawienie daje nam możliwość pewnego podjęcia decyzji.

 

W tym temacie liczyłem na wypowiedzi osób, które miały dłuższą styczność z obiema replikami. Ankietę dałem jako dodatek (nie kierowałem się nią za bardzo, ale i tak nie jest fajnie, jak jest remis).

 

Drogi Kolego, chcę Ci uświadomić, że w życiu istotne jest posiadanie pewnych specyficznych umiejętności. Okazuje się, że na przykład taka zdolność czytania bądź pisania jest mniej istotna niż umiejętność dochodzenia do własnych wniosków na podstawie logicznych przesłanek. Ba, może ona Ci nawet uratować życie! Wyobraź sobie, że średnio rozgarnięte rezusy udowadniają to każdego dnia. Kolego, Ty też to możesz!

 

Nim jednak los potraktuje Ciebie tak granicznym doświadczeniem - podczas którego, niczym wspomniane wcześniej rezusy, będziesz musiał dać z siebie wszystko – poćwicz spokojnie na samodzielnym porównaniu dwóch replik na podstawie doświadczeń empirycznych setek użytkowników, którzy wypowiadają się w zawartych na forum tematach, z których istnienia jednak zdajesz sobie sprawę.

 

Podpowiem, że w owej pracy umysłowej może Ci pomóc biała karta i ołówek oraz zadanie sobie samemu pytań takich jak: czy na pewno mogę sobie pozwolić na droższą replikę? Do czego będę jej używać? Czy zamierzam później oddawać się przyjemności stylizacji na jakąś formację, gdzie jedna z tych dwóch nieszczęsnych replik, jest używana? Czy aby na pewno mam ukończone 16 lat, jestem rozsądny i chcę przypadkiem na warszawskiej strzelance spotkać $limaka, który jest strasznym pyszałkiem i zarozumialcem?

 

Pamiętaj, jeśli to zrobisz na spokojnie, to na pewno samodzielnie dokonasz właściwego wyboru. I Ty i ja będziemy szczęśliwi.

 

A jeśli jednak nie masz ochoty to pomyśl, że paintball też jest fajny, więc może pomęczysz malarzy? Albo wędkarzy. Ci mają, w przeciwieństwie do mnie, wrodzony talent do zen.

 

EDIT:

Pomyłka w cytowaniu i literówki.

Edited by $limak
Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@$limak

 

Drogi Panie, od pewnego czasu czytając Pańskie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie (które to odpowiedzi są z resztą jak najbardziej w temacie), zauważam wyraźną próbę zniechęcenia mnie do Airsoftu. Po zastanowieniu się nad sprawą nachodzi mnie wniosek, iż prawdopodobne jest, że Pańskie celowe zniechęcenie mnie do Airsoftu może być spowodowane Pańską wizją ASG jako "sportu dla nielicznych". Możliwe jest, iż chce pan by jak najmniej osób nowych przybywało do tego sportu, by móc się czuć jako członek elitarnej grupy. Takie działanie nie rzadko cechuje ludzi niedowartościowanych.

 

Aby nie zaśmiecać dalej tego wątku, proszę o przeniesienie dalszej korespondencji na PW

 

@reszta

 

Chciałbym wiedzieć, jaka jest minimalna i maksymalna odległość oka od kolimatora (jak jest wygodnie) i na ile strzałów wystarcza standardowy akumulator w cm028 wersji podstawowej. Czy to prawda, że kolba w wersji składanej cm'ki jest łamliwa?

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebne są tu żadne dodatkowe przyrządy celownicze, bo z mechanicznych się świetnie w AK celuje >.<, a tak ogólnie to niestety airsoft jak bardzo wiele innych, jest sportem dla "nielicznych", bo trzeba spełniać pewne wymagania. W szachy też nie każdy potrafi i przez to może grać ;p Poza tym on nie chce ciebie zniechęcić, tylko uświadomić.

Moim zdaniem lepsza jest G36 ale... jak powiedzieli inni wersja K :P Lub też CM0003 (gieta od cymy), mimo, że z cymowskiej giety nie strzelałem to na forum jest bardzo wiele pozytywnych komentarzy o niej.

Link to post
Share on other sites

Lub też CM0003 (gieta od cymy)

Przepraszam, ale musiałem Cię poprawić. Na taiwangunie jest błąd, to jest cm 003 nie 0003. Wiem, że niektórym może wydać się to głupim czepialstwem, ale ja przez to nie mogłem znaleźć ten cymy w innych sklepach (nigdzie nie było 0003 :icon_biggrin: )

Link to post
Share on other sites

Ok, jeszcze jeden problem dot. formatowania baterii.

 

Akumulator naładowałem wczoraj tak, jak radzili (7-8 h).

 

Dzisiaj strzelałem dużo z repliki. Oczywiście wystrzelenie 1500 kulek na działce nie było możliwe, więc robiłem też puste strzały. Teraz dowiedziałem się, że to szkodzi replice :( Co zrobić? Słyszałem o tym, żeby podłączyć żarówkę. Ale jaką? Czy to dobry pomysł? Jak dobrze sformatować akumulator?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...