Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mossberg m180 naprawa


Recommended Posts

Forum przeglądam od dłuższego czasu ale niedawno się zarejestrowałem więc wszystkich serdecznie Witam :)

 

Mam problem z Mossberg'iem M180 firmy ACM. Strzelba sprawuje sie bardzo dobrze i jest celna ale dzisiaj coś się zepsuło. Broń działała tak jakbym cały czas trzymał spust i nie puszczał ale spust był "odbity". Rozkręciłem strzelbę i potrzebuję waszej pomocy w jej skręceniu bo nie wiem gdzie włożyć kilka części. Jeżeli będzie trzeba mogę zrobić zdjęcia :)

 

Pozdrawiam, Sebastian :)

Link to post
Share on other sites

Ok, postaram się używać "replika" zamiast "broń". Dzięki za poprawienie.

 

Więc tak, to jest tyle ile udało mi się zrekonstruować:

img4278qg.jpg

 

Nie wiem gdzie ta część powinna się znajdować ale podejrzewam że gdzieś przy spuście ale nijak nie pasuje:

img4275h.jpg

 

I tutaj jeszcze jedna prośba bo wydaje mi się że coś jest nie tak z mechanizmem do podawania kulek (przepraszam ale jeszcze nie znam wszystkich nazw):

img4283s.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Faktycznie to jest zaczep od tłoka.

 

Złożyłem wszystko tak jak było ale dalej pojawia się ten problem co przed rozbieraniem repliki.

Mianowicie zaraz po dokończeńu przeładowania strzelba sama oddaje strzał. Tutaj jest mechanizm tak zrobiony że można strzelać ogniem "ciągłym". Działa to na takiej zasadzie(dla tych ktorzy nie wiedzą): Trzymamy cały czas spust i przeładowujemy. Ja nie trzymam spustu a działa tak jakbym trzymał i nie wiem co mam z tym zrobić.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że post pod postem.

 

Pooglądałem każdą część w środku z bliska i okazało się że jedna się przetarła. Chociaż nie wiem jak to możliwe. Dużo osób pisze że ma tą replikę bardzo długo i jest wytrzymała. A tu nagle po +- 200 strzałach wysiadła jedna część.

 

Czy jest możliwość nabycia gdzieś takiej oto części lub czy można jakoś to naprawić/zrobić nową ? Ona "zatrzymuje" tłok:

img4286z.jpg

img4295wy.jpg

Link to post
Share on other sites

Kawałek stali, szlifierka, pilnik, wiertarka... Innej możliwości nie widzę niestety - do chińskich shitganów raczej nie ma części zamiennych.

 

Dużo osób pisze że ma tą replikę bardzo długo i jest wytrzymała.

Ta replika jest w miarę nowa, więc trują. Zresztą jest już opisany jeden przypadek podobny do twojego - niestety koleś odesłał replikę do serwisu.

 

A tak w ogóle to replika jest firmy GA i nie jest Mossbergiem, tylko Remingtonem. Tak, wiem co jest na zbrojowni, ale to nieprawda.

 

Mały OT:

Skoro to ta część zatrzymuje tłok, to za co odpowiada ta, której nie mogłeś wsadzić? Blokadę powtórnego przeładowania, podawanie kulek czy co?

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Wiec z tego co mówisz to da się na tym niezły interes zrobić. Ale załóżmy że ktoś ma masę wolnego czasu i nie ma co z nim zrobić. Narzędzia w dłoń i robi metalowe części do chinoli.

 

Nie wiem. Spróbuje zrobić tak jak mówisz. Wezmę kawałek metalu i pewnie zrobię tą część bo chyba innego wyjścia nie mam. A już widzę że pewnie za miesiąc i tak kupie inną broń (mam na oku SWD).

 

No nic dzięki za pomoc :)

 

@edit

Ta część której nie mogłem wsadzić odpowiada za utrzymacie "cylindra" w odpowiedniej pozycji. Przynajmniej tak mi się wydaje bo z tego co patrzyłem to ona chce cofać cylinder w tył :)

Edited by los19
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Siema ludzie. Mam pytanie odnośnie naprawy. Kupiłem mossberga m180 short i na początku strzelał spoko, ale ostatnio strzela tylko co 2,3 ładowanie. A teraz to już w ogóle. W magu mam parę kulek i jakby nie podaje kulek do komory, bo normalnie da się naładować ale kulka nie wylatuję. Co się mogło stać i jak to naprawić ?

Dzięki i Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
normalnie da się naładować

Da się naładować - w sensie, że replikę się da naładować (naciągnąć sprężynę), czy umieścić kulkę w komorze (w sensie pozbyć się kulki z magazynka)?

Czy przy przeładowaniu ubywa kulek w magazynku, czy nie? Jeśli tak to bardzo możliwe, że zapchała się lufa (wyłącz hopa i przepchaj wyciorem), a jeśli nie, to może po prostu kulki się tną w magu?

Link to post
Share on other sites

t znaczy da sie normalnie naciągnąć tłok i strzela tylko kulki nie lecą i jakby to tej komory nie wpadają, bo wsadziłem tam jedną ręczne i jej nie " połknął ". A jak kolega wrzucił kulkę do lufy to strzeliła normalnie. Wnioskuje po tym że z lufa wszytko jest OK. A trochę boje się to rozkręcać.

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Rozbierz go i pokaż fotki.

3 post w temacie 3 zdjęcie sprawdź czy przy białej części nie ma luzów i w innych częściach repliki też sprawdź.

 

Jak naciągasz sprężynę i poźniej naciskasz spust to słychać że tłok "uderza" ? Tzn. słychać wystrzał ?

 

Warto zwrócić uwagę na datę ostatniego postu w temacie i zastanowić się jak bardzo prawdopodobne jest, że autor nadal szuka na nie odpowiedzi. /LgN

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Prosiłbym o połączenie tego posta z tym wyżej.

@edit z 13 Kwietnia

Jeden z użytkowników forum pisał do mnie na PW(30 Marca) żebym zrobił zdjęcie repliki od środka, bo też nie wiedział gdzie dokładnie włożyć pewną część i postanowiłem napisać w temacie. Jeżeli wrzuci zdjęcia, dam mu odpowiedź jakiej oczekuje i problem rozwiązany dla przyszłych użytkowników. Najczęściej jest tak, że Starsi użytkownicy odsyłają do funkcji szukaj mówiąc że było pełno tematów. Co z tego, że było pełno jak większość nie została doprowadzona do końca i problem nie został rozwiązany(m. in. TEN)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...