Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przedłużenie życia repliki


Recommended Posts

A po co?

 

 

 

I teraz ode mnie kup replikę i nic nie rób, za te 100zł dokup baterię. I to będzie najlepsze wydane 100zł w twoim przypadku.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Dlatego, że nawet najlepiej wydane pieniądze na akumulator szlak trafi jak będziesz go rozładowywał na wiatraczku/żarówce itd. lub ładował nierozładowaną baterię, efekt pamięci.

 

Stocki działają najdłużej i taka jest prawda. Ttrzeba mieć wybitnego pecha, żeby szlak go trafił zaraz na początku.

Link to post
Share on other sites

Dlatego, że nawet najlepiej wydane pieniądze na akumulator szlak trafi jak będziesz go rozładowywał na wiatraczku/żarówce itd. lub ładował nierozładowaną baterię, efekt pamięci.

 

Stocki działają najdłużej i taka jest prawda. Ttrzeba mieć wybitnego pecha, żeby szlak go trafił zaraz na początku.

 

 

To nie wiesz, że te rozładowywarki najbardziej psuja baterię. Za tą stówkę można również kupić niezłą ładowarkę - używaną np. taką jak ja mam...

Link to post
Share on other sites

Ja na pewno nie będę otwierał repliki, jak już zostawił bym to komuś, kto się na tym zna...z tego co piszecie, najlepiej wymienić część jeśli stockowa się zużyje, tak?

 

W jaki sposób oprócz części może przedłużyć życie repliki?

strzał pojedynczym na końcu strzelania, po strzelaniu 'wystrzelić wszystkie kulki, odpinać baterię, i co jakiś czas smarować-no właśnie? Czy są części które np. nie lubią kontaktu ze smarem, wyczytałem że gumka hu nie tego nie lubi, które części smarować i czym?

Link to post
Share on other sites

Wtrącę

Sorki jeżeli naruszę czyjeś poglądy na firmy produkujące repliki broni , ale CYMA=CM to Gów........ i tak dalej ,a już w szczególności cm 0.28. jak chcesz cyme to dozbieraj 100zł i kup jakiegoś AK-acz ale full metal i z drewnami np: AK74S-u.

Polecam również wszystkie repliki Firmy BOYI / DBOYS seri RK- .... (AK74S-u to rk-01 jest super i jeszcze warta uwagi jest RK-10 i RK-03)

Ale na początek kup sobie G36 firmy JG pruje jak najęta na bateri 9.6 (poczytaj co to znaczy) i za ta 100 zmień sobie baterie (ja mam gietę i batka padła po 1 ładowaniu) G36 jest dobre dopóki nie rozkręcisz i nie pogrzebiesz (zalecam kupno ze sklepu gunfire.pl tanio, i masz nową replikę jeżeli ci się coś zepsuje [tak było w moim przypadku] a sklep jest naprawdę porządny)

A, żeby przedłużyć żywotność repliki zaleca się :

- raz na 6 miesięcy nosić ja na przegląd, smarowanie, poziomowanie zębatek,przestrzeliwanie na chronometrze, i inne tego typu duperele....;

-strzelać krótkimi seriami to jest po 5-10 kulek (a nie po 120 kulek z maga);

-nie wsadzać w piach, wodę, oleje, smary, śmieci, majtki, brudne plecaki, i ogólnie jej nie brudzić;

-kupić wycior i czyścic lufę;

-nie używać kulek typu za 50gr z "drobiazgu" i innych pestek typu 2k za 10zł;

-nie kupować części marki element, chyba ze chcesz mieć pretekst żeby zmienić replikę;

-ogólnie ja szanuj.

 

 

Jak coś pominąłem to dzięki za dopisanie tego pod moją wypowiedzią

Link to post
Share on other sites

Na sam początek wystarczy Ci stockowa replika, najpierw kup Sobie ładowarkę mikroprocesorową, aby twoja bateria miał się dobrze przez długi czas, później o ile nie będziesz zadowolony ze skuteczności swojej repliki to kup Sobie nową gumkę G&G lub Systema opcjonalnie Guarder, innych części nie wymieniaj, producent do GB wkłada odpowiedniej jakości części do założonej sprężyny, aby działał przez długi okres czasu, jeżeli by tego nie robili zjadły by ich ceny zwrotów (reklamacji).

Mam nadzieję że pomogłem

 

 

Pozdrawiam, Wolfran.

Link to post
Share on other sites
Słyszałeś że mówiąc takie rzeczy rozsiewasz bezsensowne plotki. (sprężyna) moja stara m100 jakoś nie oszukiwała.

 

No to miałeś źle/nieszczelnie zrobioną replikę bo guarder zaniża numeracje o 10 minimum w porównaniu do analogicznej sprężyny przykładowo LL. Jeśli miałeś tyle fps ile teoretycznie podano- musiałeś miec coś nie tak zrobione bo powinno być o wiele więcej.

 

 

Kolega pytał o zwiększenie żywotności a Wy piszecie (niektórzy) o gumce HU czy komorze HU?! One nie mają NIC wspólnego z wytrzymałością repliki.

 

Wymień sprężynę na słabszą, zrób podkładkowanie u dobrego serwisanta. Nie umiesz to nie grzeb samemu (hehehe sam mój karabinek powierzam innym) bo tylko popsujesz.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kupić nową replikę, najlepiej gdzieś na miejscu w sklepie stacjonarnym który posiada własny serwis - to nic nie zmieniaj. Masz gwarancje/niezgodność towaru z umową, czyli przez min 12 miesięcy usterki (przynajmniej gearboxa) powinny być usunięte przez serwis. A przy większośći replik stockowych można być zadowlonym z ich osiągów i nie trzeba odrazu inwestować. Przed końcem okresu gwar. zawsze możesz odsprzedać replike, dołożyć parę zł i cieszyć się ponownie nową.

 

Jak masz kilka zbędnych zł to wymień gumke i zainwestuj w dobrą ładowarkę, na początek więcej nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...