Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.032 jako pierwsza replika


Recommended Posts

Witam po raz chyba już setny, mam nadzieję, że nie ostatni - lecz ostatni w tym dziale ;p

 

Do rzeczy - kupuję swoją pierwszą replikę, potrzebną na obóz harcerski, lecz jeżeli spodoba mi się ten sport to na pewno dołączę do jakiejś grupy i będę dalej rozwijał się w tej kwestii. W środę na 90% (niestety niezależne ode mnie) dostanę informację czy jadę na ten obóz i do środy pewien użytkownik WMASG obiecał mi zarezerwować replikę CM.032 używaną.

 

Dlatego też chcę zapytać - czy jest to dobra replika na początek? Bardzo chciałbym ją zakupić, ponieważ dla mnie M14 to estetycznie cudowna broń, a z tego co czytałem jej osiągi są wystarczające. Czy pozwoli mi na dalszą grę w bardziej zaawansowanym środowisku?

 

Wraz z dodatkową baterią odsprzeda mi ją za około 380 zł - jej wady - przebieg 10-12k kulek, brak bolt catcha i jednej części do montażu wysokiego do optyki i ma uszkodzenie, które widać na zdjęciach w ogłoszeniu:

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/117953

Czy przez to uszkodzenie z repliką nie powinno się nic stać?

 

Uważam, że jest to całkiem uczciwa cena, lecz chciałbym prosić dodatkowo was o opinię w tej kwestii, jak również czy to uszkodzenie nie spowoduje czegoś złego i czy generalnie warto.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi,

Nihli

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zakupem nowej repliki: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_032_wooden_style-750.html

 

Sama replika jest jak najbardziej dobra na początek, mechanicznie na dobrym poziomie no i ten klimat... :blush:

Przez uszkodzenie pokazane na zdjęciach nie powinno nic się stać, jeżeli nie zaczniej tego kleić bez rozkładania repliki (z tego miejsca klej może łatwo dostać się gdzie nie trzeba). Przebieg 10-12k kulek nie jest duży, więc problemów z działaniem repliki być nie powinno.

 

Jeżeli nie przeszkadza Ci brak bolt catcha i prowadnicy zamka - myślę, że warto, jednak, o ile możesz tyle dołożyć, zastanów się nad kupnem nieużywanej repliki - zawsze to mniejsze ryzyko, gwarancja itp.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Jeśli mam być szczery - kup nówkę na taiwangunie, po czym na allegro kup lipolka do niej (za 6 dyszek dostaniesz), a batkę i ładowakę z zestawu sprzedaj. Wyjdzie Ci nowa replika, na gwarancji, którą sam sobie popsujesz według potrzeb, będziesz o nią sam dbał (a nie dociekał, czy poprzedni właściciel to robił), a i batkę będzie miała dobrą.

 

Tak na marginesie - podoba Ci się abs imitujący drewno? Trochę to wieśniackie i zabawkowe... Już lepiej chyba kupic w czarnym/zielonym kompozycie ;)

Link to post
Share on other sites

Repliki nie polecam, kultura pracy na niskim poziomie, natychmiast odłamują się pseudometalowe elementy jak np. muszka, styki się przepalają i co najważniejsze - mimo dłuższej lufy mocno ustępuje celnością i zasięgiem nawet cm.028.

 

jak ktoś chce się bawić w poprawianie chińczyków to może sobie kupić, w innym wypadku odradzam. lepiej na początek kupić jakiegoś kałasza czy używaną emkę. mniej problemów a więcej zabawy :happy:

Link to post
Share on other sites

Czyżby kolejna osoba wyważająca drzwi lufą? Tudzież nieumiejąca wcisnąć spustu do końca? O wpływie długości lufy na celność i zasięg było mówione już dużo, przy tych różnicach i stockowych lufach jest zerowy. Natomiast cm.028 nowych serii ma więcej fps.

 

Ogólnie do repliki fajnie byłoby wrzucić mosfet, bo, prędzej czy później, w każdej replice styki się spalą, jednak nie jest to konieczne na początek.

 

Gearbox v7 jest dość dobrze zaprojektowany i nie tak podatny na rozerwanie jak v2. Części tuningowych jest na rynku mniej niż do v2 czy v3, jednak nie utrudnia to specjalnie ewentualnego tuningu, gdyż te, które są dostępne są wysokiej jakości i pozwalają osiągnąć wyniki na poziomie porządnej repliki karabinu wyborowego.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Do autora; moja obiektywna ocena;

 

Replikę ma kolega z ekipy, strzelałem z "tego czegoś" i moje wrażenia są takie;

 

- powyżej 20m rozrzut sięga już metra. skupienie - tragedia.

- plastik trzeszczy niesamowicie, jakbym trzymał w ręku jakąś plastikową zabawkę

- odłamały się skrzydełka muszki

 

dodam ze karabin jest półroczny, 3 razy były wymieniane styki (z tego co mówił mi właściciel)

 

co do wyglądu zewnętrznego części, "drewna" itd. - to już kwestia gustu autora.

 

Dla mnie ten karabin to jakieś niedomówienie. Replika karabinu wyborowego z długą lufą i w orginale strzelająca b. mocną amunicją o celności, zasięgu i skupieniu jakiegoś skorpiona czy uzi (bo nawet mp5 jg ma lepsze parametry bo porównywaliśmy).

 

Na twoim miejscu nie brałbym nawet nówki.

Link to post
Share on other sites

Tak. I warto po pewnym czasie kupić mosfet.

 

MasterOfHeavyGun, a cóż to znaczy, że "ten karabin to jakieś niedomówienie"? I czy może kolega z drużyny to Vault13? Bardzo by mi to pasowało, ale jeżeli nie, to przepraszam.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Czytając inne opinie rzeczywiście mógł to być felerny egzemplarz. Nie jestem użytkownikiem tej repliki i opisałem tylko wrażenia z wystrzelenia może 10 kulek.

 

Owszem, m14 jest karabinem wyborowym (a raczej zwykłym "karabinem" w czasach gdy połowa armi miała jeszcze sprzęt z IIWŚ), ponieważ strzela amunicją karabinową a nie pośrednią (stosowaną w karabinkach szturmowych). Jak się mylę to mnie poprawcie ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tą konkretną replikę oferowaną w komisie to mogę się na jej temat wypowiedzieć, ponieważ należy do kolegi z ekipy i widziałem ją w akcji. Zasięg skuteczny (mierzony taśmą) to 50m, skupienie bardzo fajne, ROF na li-polu 11.1v jak dla mnie za duży, ale kolega strzelał raczej na semi, po wsadzeniu mocniejszej sprężyny powinien być w sam raz. Wykonanie zewnętrzne nie powala na kolana, ale czego oczekiwać od chińczyka za tą cenę, "metalowe" elementy są raczej kruche i mimo, że kolega nie katował repliki poprostu ułamała mu się listwa przy zamku. Replika wygląda bardzo fajnie o ile nie przeszkadza Ci plastikowe łoże i zawsze to jakaś odmiana na manewrach od zalewu AK i M4.

Nihli jeśli to ma być twoja pierwsza replika i oczekujesz dobrych osiągów za przestępną cenę, z możliwością tuningu to jest to replika dla Ciebie, która posłuży jeszcze długo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...