Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokrowiec na hełm MICH2002


Guest Maciek100

Recommended Posts

Guest Maciek100

Witam, mam nadzieję, że dobrze trafiłem... mianowicie chodzi mi o pokrowiec na hełm MICH 2002 z MIWO(Lubliniec) w kolorze oliv green(Rip Stop). Hełm jaki posiadam to replika z taiwangun(firmy ACM lub P&J[już nie pamiętam]).

Niestety mam problem gdyż na stronie Miwo podane są rozamiary pokrowca(mały;średni;duży), a ja nie wiem jaki będzie pasował na wspomninany hełm. W związku z tym potrzebuję pomocy w wybraniu pokrowca, a nie chcem nie trafić z wyborem lub kupować na tzw. "oko".

Drugie pytanie odnosi się do kamuflażu. Posiadam wyposażenie z Miwo(Praszka) w kolorze oliv(cordura) i nie wiem czy kolory pokrowca z Lublińca pokryją się z kolorami wyposażenia z Praszki. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

 

PS. jeżeli macie inne propozycje co do pokrowca to piszczcie;dopuszczalny jest jescze kolor woodland.

 

Pokrowiec

 

Hełm

Edited by Maciek100
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Z tego co wiem to niemal wszystkie repliki MICHów są kopiami rozmiaru L, więc chyba średni. Napisz do MIWO co oznacza określenie "średni". Co do koloru - jak będzie się różnić to .... co? Będzie przeciwność mocy, niedowład rąk czy coś innego?

Link to post
Share on other sites
Guest Maciek100

... :dry: chciałem poprostu zapytać o kolor kamuflażu z obu sklepów, być może ktoś ma na ten temat wiedzę-tak na przyszłość, gdyż zależy mi na takim samym kolorze.

 

i co... dowartościowałeś się tym tekstem? ulżyło?

aha wiem, nareszcie mogłeś napisać coś fajnego, coś co usłyszałeś albo przeczytałeś na tym forum, mam rację?

błagam tylko nie odpisuj...

 

:hahaha:

 

za pozostałe informację dzięki, przydały się.

Edited by Maciek100
Link to post
Share on other sites

A w jakim kolorze masz tego MICHa? Bo jak w oliv to woodland będzie jedynym sensownym wyborem. W zasadzie po co kupować pokrowiec w jednolitym kolorze? To już lepiej rozmyć sylwetkę hełmu jakimś kamo albo zostawić bez pokrowca. Mich, nawet chinol, się chyba aż tak nie błyszczy...

 

Mati wyraził po prostu zdziwienie. Na pewno nie miał na celu obrażenia albo wyśmiania Ciebie (jeszcze, bo widzę, żeś ciśnieniowiec ;] ).

Swoją drogą, rozumiem, jak ktoś chce mieć kamizelkę i ładownice w tym samym odcieniu, ale hełm?..

Jak będzie jaśniejszy/ciemniejszy o dwa tony to jest spora szansa, że nikt tego nawet nie zauważy.

Link to post
Share on other sites
Guest Maciek100

cytat: chyba, aż tak nie błyszczy...

 

i właśnie w tym kłopot :) świeci jak psu -----.

zauważyliśmy to na wiosnę gdy wyszło słoneczko.

Mono kolor może nie jest najlepszy, ale po 1: zależy na tym by pokrowiec pochłaniał światło, po 2: można rzec, że mam manie na punkcie kolorów, a chińska zieleń strasznie różni się od oliwki z Praszki, po 3: niestety nie ma woodlandu do dyspozycji, a to jedyny opcjonalny kamuflaż(inne nie wchodzą w gre).

 

Korzystając z okazji, czy ktoś potrafi napisać mi jednym prostym słowem "TAK" na pytanie brzmiące czy cordura oliwkowa z obu sklepów jest taka sama(ten sam producent).

Edited by Maciek100
Link to post
Share on other sites

Zadzwoń do obu Miwów i spytaj, raczej są user friendly i wyjawią tajemnicę :)

 

Co do wdl to możesz się też odezwać do któregoś z customowych krawców, jakość naprawdę super, a bardzo prawdopodobne, że zapłacisz mniej niż w miwo.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dokładnie. Obrazić nikogo nie chciałem, więc bez spinki proszę. Po prostu czasami przeraża mnie to pedantyczne pragnienie bycia jednokolorowym, wyłącz WMASG i pooglądaj zdjęcia żołnierzy różnych armii, tudzież SF. Nikt nie patrzy na kolory oporządzenia, jedna ładownica jest w khaki, druga w UCP, trzecia w woodlandzie, a camelbak w CB. Tak czy inaczej wszystko się ubrudzi i z czystością kolorów koniec. Pokrowce MIWO może i dają miejsce na zaczepienie gumki od gogli itd. ale jak napisał Wukasz - prościej pomalować i kupić tasiemki na pasek od gogli. Poza tym większy lans (patrząc po guście kolorystycznym raczej Ci na tym zależy).

Link to post
Share on other sites

MIWO MILITARY Lubliniec szyje pokrowce na hełmy z ripstopu.

Z rozmiarami hełmów Panu nie pomożemy, bo repliki nie zawsze są dokładne i już spotkaliśmy się nawet z tym, że w grupie, która u nas zamawiała było kilka hełmów, na oko identycznych (i tego samego chińskiego producenta) a potem się okazało, że część pokrowców była za mała.

Chłopaki czasami przysyłają nam swoje hełmy abyśmy dobrali pokrowiec, odsyłamy potem komplet.

 

Co do kolorów tkanin w obu firmach MIWO to -jak ktoś ma wątpliwości - zawsze można poprosić o ścinek z krojowni czyli próbkę. My wysyłamy.

Link to post
Share on other sites
Guest Maciek100

Bardzo dziękuje za informację. Dodam tylko, że wysłałem E-mail'a do Miwo i otrzymałem list zwrotny, w którym Pani(adresat) mówi, aby podać rozmiar hełmu i wtedy dopasuje się pokrowiec. W związku z tym, o jakie konkretnie wymiary chodzi?

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za informację. Dodam tylko, że wysłałem E-mail'a do Miwo i otrzymałem list zwrotny, w którym Pani(adresat) mówi, aby podać rozmiar hełmu i wtedy dopasuje się pokrowiec. W związku z tym, o jakie konkretnie wymiary chodzi?

 

To już musi pan pytać dziewczyn z działu obsługi klienta. Może mają jakieś tajemne dla mnie sposoby.

 

A co to za magiczna tkanina ten ripstop? Rip - rozerwać, stop - stop. Jaki skład ma ten ripstop, bo nie jest to mieszanka włókien rip i stop.

 

A nie lepiej zapytać wujka google i ciotkę wikipedię?

 

Z Wikipedii:

"Rip-Stop - technika wzmacniania materiału poprzez dodanie w stałych odstępach dodatkowego, mocniejszego włókna. Materiał typu Ripstop można łatwo rozpoznać, ze względu na wypukłą kratkę. Zapobiega rozdzieraniu się materiału."

 

Oczywiście kratka wzmacniająca tkaninę jest tylko wtedy gdy została wykonana z mocniejszej (niż reszta) nici. Bywa, że zamiast nici wzmacniającej wplata się nić słabiej skręconą (taką bardziej "puchatą") i wtedy zamiast wzmacniać osłabia tkaninę (stąd zaskoczenie części właścicieli odzieży z "rip stopu" chińskiej produkcji: rip stop a szybciej się zużywa niż tradycyjnie tkany materiał?)

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

to nowa rewolucyjna tkanina, i nie czyta się ripstop tylko rajpstop

Po polsku mówi się rip-stop (zwrot został w takiej formie przyswojony z angielskiego). "Rajpstop" u nas kojarzy się z dziecięcymi lub damskimi rajstopami. Mnie osobiście by nie przeszkadzało (zgodnie z zasadą, że każdy powód do uśmiechu jest dobry), ale już słyszę ten głos w telefonie: "Uszyj mi Pani mundur z rajpstopu w polskim kamuflażu"- "Tak jest, panie generale. Uszyjemy. Z klinem czy bez?"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...