Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem nowej repliki. Po długim procesie "tentegowania w głowie" :icon_biggrin: , godzinach a nawet dniach całych spędzonych na forum, postanowiłem zdecydować się na jedną z emek marki KWA/LMT. Wszędzie znajduję uwagi, że amerykańskie KWA przechodzi znacznie bardziej surowe testy jakości... i? Czy to znaczy, że repliki marki LMT należy traktować jako repliki drugiej klasy? Chciałbym prosić o opinię użytkowników replik tych dwóch producentów (o ile można tu mówić o dwóch producentach). Chciałbym również zapytać co sądzicie na temat sklepu www.militarialodz.pl ?

Czy ktoś robił tam zakupy? Na jakim poziomie jest tam serwis? Czy warto zakupić u nich taką replikę? Troszkę przeraża mnie przedsprzedaż i długo okres oczekiwania u Kojotów na replikę.

 

Bardzo dziękuję za cierpliwość i pomoc.

Pozdrawiam

Vesper

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W moim mniemaniu i zapewne wszystkich, którzy mieli styczność z replikami ASG/KWA są to repliki I klasy.

Nie wiem dokładnie na czym polegają różnice pomiędzy KWA USA a Taiwan (czyli ASG/KWA LMT Defender) oprócz tego co sam napisałeś.

To co mogę napisać od siebie to to,że wykonanie zewnętrzne stoi na bardzo wysokim poziomie oraz wykonana jest z materiałów wysokiej jakości. Jest również solidnie zmontowana. Nie odbiega od innych producentów, a nawet (wg mnie) niektóre przewyższa tj. Classic Army.

Obserwując wątki dotyczące tej repliki nikt nie ma z nimi większych problemów, działa niezawodnie.

Nie wiem jak z tuningiem nie bawię się w to.

Wcześniej miałem CM.048S i jeśli osiągami się znacząco nie różnią (CM.048 jest za to chwalona) to zewnętrznie LMT Defender to I klasa.

Aha, chciałbym zaznaczyć, że LMT nie jest producentem replik tylko KWA, które dostało zlecenie od firmy ASG. LMT jest producentem broni ostrej, a Action Sport Games posiadła licencję od LMT na sygnowanie swoich produktów jej znaczkiem.

Zajrzyj też pod ten link do forum, niedawno też ktoś miał pytania dot. tej repliki. ==> http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/112591-czy-kwa-asg/

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego ile masz kasy i czy możesz poczekać.

 

Ja bym już dopłacił do KWA USA - choćby dla spokojnego snu, że mniejsze prawdopodobieństwo, że replika przyjdzie z jakimś mankamentem. A faktycznie kupiłem LMT/ASG bo KWA USA było niedostępne i droższe o 350zł.

 

A nie czarujmy się - aż takiej przepaści między nimi w jakości nie ma, żeby pisać o 2 gatunku. Replika ma już sporo przebiegu i działa jak należy. Nie oszczędzam jej - jak nic nie padnie to na jesień będę ją tuningował na M130 lub M140.

 

Jeszcze taktyczny.com ma w ofercie kwa/asg - ja kupowałem tam.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego ile masz kasy i czy możesz poczekać.

 

Ja bym już dopłacił do KWA USA - choćby dla spokojnego snu, że mniejsze prawdopodobieństwo, że replika przyjdzie z jakimś mankamentem. A faktycznie kupiłem LMT/ASG bo KWA USA było niedostępne i droższe o 350zł.

 

A nie czarujmy się - aż takiej przepaści między nimi w jakości nie ma, żeby pisać o 2 gatunku. Replika ma już sporo przebiegu i działa jak należy. Nie oszczędzam jej - jak nic nie padnie to na jesień będę ją tuningował na M130 lub M140.

 

Jeszcze taktyczny.com ma w ofercie kwa/asg - ja kupowałem tam.

 

 

Cenne uwagi, bardzo bardzo dziękuję za podpowiedź, o coś takiego właśnie mi chodziło. Czekam teraz na opinie innych użytkowników LMT/KWA.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Ja kupiłem swojego LMT Defender 4 ASG/KWA właśnie w militarialodz.pl, jakiś nie cały miesiąc temu.Przeżyła narazie ze mną MANGUSTĘ, lokalną strzelankę i trochę postrzelałem do tarczy, wypluła jakieś 6k kulek narazie(guarder 0,25 i blastery 0,25)

 

Pierwsza różnica to to ,że jest to generacja 1,5 /1,75, a KWA USA to 2 generacja(nie mylić z wersją GB!, generacje u KWA oznaczają ichniejsze ulepszenia do standardowego GB).Łożyska ma 8 i 9mm , gdzie KWA USA 9mm, nie wiem jakie są inne różnice w budowie:), no i ma namalowane oznaczenia producenta broni ostrej (KWA USA ma swoje oznaczenie KWA).

Replika jest bardzo dobrze złożona nie ma żadnych luzów, nie mam nic do zarzucenia jeśli chodzi o jakość wykonania.

Co do strzelania:

Zasięg efektywny w pełnym stocku ciut lepszy od zasięgu kolegi co ma AK cymy (który ma założone: preclufe, gumkę silikonową i sprężynę 130), kultura pracy GB rewelacyjna , nie słychać żadnych zębatek, reakcja na spust bardzo dobra, RoF na bateri 9,6 NiMh bardzo dobry.Ani razu jeszcze mi się nic nie zacięło:), celność i skupienie na 40m bardzo dobra

 

Generalnie wyciągasz z pudełka, wystrzeliwujesz jakieś 300-400 kulek(żeby wytrzeć nadmiar silikonu z hopupa-bo jest go rzeczywiście sporo i wtedy zacznie dobrze strzelać) idziesz na strzelankę i buźka Ci się cieszy:). Na razie nic w niej nie zmieniam bo nie widzę sensu(Hop Up działa bardzo dobrze, a stockowa lufa daje satysfakcjonujące skupienie), tyle mogę Ci napisać po miesiącu użytkowania.Z całą pewnością jest to replika I klasy, chińczyki się do niej nie umywają.

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Hej Rengi, super miniRecenzja, bardzo bardzo Ci dziękuję, bardzo mi pomogłeś.

A tak bajdełej :-), jak myślicie czy jest sens wstawiać tam różnego rodzaju mosfety z aktywnym hamulcem proponowane np przez Kojotów?

Pozdrawiam

Vesper

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej mosfet jest przydatny. Ja mam mosfet zwykły w swojej LRce (czyli nie KWA) i z pewnością strzela jej się lżej dzięki mniejszym oporom. U Coyotów oprócz mosfeta zakłądają Ci też tłok mod ultra, gdyż ten w stocku (info z kwausa) jest średni (nie jest zły, ale właśnie średni) plus T shape co znowu przekłada się na lepszą, że tak powiem kulturę prądową

Link to post
Share on other sites

Rengi, nie uogólniaj bo wprowadzasz w błąd. Nie tylko KWA USA to pełna 2 gen. Była cześć replik LMT/KWA (wcześniejszych), gdzie miała łożyska 8 i 9 mm. Są nowe wersje LMT co są 100% 2 generacja - np. cześć replik na taktyczny.com - ja mam taką replikę - wszystkie łożyska 9mm - na specshopie też były z łożyskami 8 i 9 mm.

 

http://wmasg.pl/pl/armoury/show/86095 - tutaj potwierdzenie mojej tezy

 

Kupujać KWA/LMT trzeba wiedzieć którą replikę kupić!

Edited by Reset
Link to post
Share on other sites

Jak nie ma pewności to trzeba sprzedawcy spytać... Bo np. w specu mieli opis do starych, a mieli nowe...

Te łożyska 8, a 9mm, to ściema, niby powinny dać większego rof'a, a różnicy nie zauważyłem (czy też Audacity nie zauważyło). Jedynie zamieszania teraz nie ma, gdy wszystkie są jednolite (niekórzy sobie wymieniają na łożyska KA). Najważniejszą różnicą między generacją 1, a 2 (i 1,75 czy jak to zwać) to potężne wzmocnienie przodu szkieletu GB - bez niego GB v2 to loteria (2 szkielety KWA 1 generacji mi pękły, jeden na M150, drugi na stocku). Gumki aż takiego szału nie robią jak ludzie wypisują, to samo można osiągnąć zmieniając dystanser na madbullowy.

Gwarancję ma się na rok, jeśli coś ma paść z powodu jakiejś wiksy z częściamy GB, to już w pierwszym dniu użytkowania repliki (co mi się zdarzyło dwukrotnie) i niech naprawiają, jeśli nie potrafią zrobić porządnego przeglądu zerowego...

Największym błędem jest rzucenie się od razu na li-po 11.1V, "bo można". Strzela fajnie, ale życie krótsze, szczególnie tłoka.

Co jest piękne w tych replikach? Lufa jak systema, reakcja na spust piękna (bez mosfeta), wszystko ładnie chodzi (wliczając selektor spustu), ładny kolorek, świetne magi (dobrze kręcą się, dobrze podają), łamane body (w przypadku zacinki w minutkę rozkręca się śrubkę, wypycha jedną część używając drugiej, a tamtą z kolei wypycha kulkę z komory), dobrze porobione kable (okablowanie na przód można rozpiąć na wysokości bezpiecznika, okablowanie na tył ma dobrze zwinięty kabel i w żaden sposób nie ogranicza rozkładania/składania kolby, a jednocześnie nie napręża się), bardzo dobry silniczek, nie ma luzów (poza koniecznością dokręcania dwuczęściowej lufy, ale już chyba jest jednoczęściowa), dobrze pasują różne części do tuningu wizualnego, długo by wymieniać... Co mi się nie podoba: trzeba mieć imbusa 1,5, a nawet 1 (a takich nigdzie nie widziałem) jeśli chce się rozkręcić (chociaż... da się nożyczkami), no i chcąc zmienić body trzeba zmienić komorę i dyszę.

Link to post
Share on other sites

Jak nie ma pewności to trzeba sprzedawcy spytać... Bo np. w specu mieli opis do starych, a mieli nowe...

Te łożyska 8, a 9mm, to ściema, niby powinny dać większego rof'a, a różnicy nie zauważyłem (czy też Audacity nie zauważyło). Jedynie zamieszania teraz nie ma, gdy wszystkie są jednolite (niekórzy sobie wymieniają na łożyska KA). Najważniejszą różnicą między generacją 1, a 2 (i 1,75 czy jak to zwać) to potężne wzmocnienie przodu szkieletu GB - bez niego GB v2 to loteria (2 szkielety KWA 1 generacji mi pękły, jeden na M150, drugi na stocku). Gumki aż takiego szału nie robią jak ludzie wypisują, to samo można osiągnąć zmieniając dystanser na madbullowy.

Gwarancję ma się na rok, jeśli coś ma paść z powodu jakiejś wiksy z częściamy GB, to już w pierwszym dniu użytkowania repliki (co mi się zdarzyło dwukrotnie) i niech naprawiają, jeśli nie potrafią zrobić porządnego przeglądu zerowego...

Największym błędem jest rzucenie się od razu na li-po 11.1V, "bo można". Strzela fajnie, ale życie krótsze, szczególnie tłoka.

Co jest piękne w tych replikach? Lufa jak systema, reakcja na spust piękna (bez mosfeta), wszystko ładnie chodzi (wliczając selektor spustu), ładny kolorek, świetne magi (dobrze kręcą się, dobrze podają), łamane body (w przypadku zacinki w minutkę rozkręca się śrubkę, wypycha jedną część używając drugiej, a tamtą z kolei wypycha kulkę z komory), dobrze porobione kable (okablowanie na przód można rozpiąć na wysokości bezpiecznika, okablowanie na tył ma dobrze zwinięty kabel i w żaden sposób nie ogranicza rozkładania/składania kolby, a jednocześnie nie napręża się), bardzo dobry silniczek, nie ma luzów (poza koniecznością dokręcania dwuczęściowej lufy, ale już chyba jest jednoczęściowa), dobrze pasują różne części do tuningu wizualnego, długo by wymieniać... Co mi się nie podoba: trzeba mieć imbusa 1,5, a nawet 1 (a takich nigdzie nie widziałem) jeśli chce się rozkręcić (chociaż... da się nożyczkami), no i chcąc zmienić body trzeba zmienić komorę i dyszę.

 

Cenne uwagi, bardzo bardzo dziękuję, szczególnie za tekst w sprawie modyfikacji, chyba na razie powstrzymam się z instalacją mosfeta itp za 320 zł u Kojotów. Chcę mieć dobra replikę prosto z pudełka, nie zależy mi na ścinaniu krzewów "białym laserem" jak to dowcipnie określił Pan Max z Kojotów, ani na dziurawieniu kulkami drewnianych ścian z 700 fps, wystarczy to co z pudełka, bo nie chcę nikomu krzywdy zrobić, a i tak 400 fps to dużo.

Bardzo dziękuję

Pozdrawiam

Vesper

Link to post
Share on other sites

Pytałeś o sklep, pomogą i doradzą przy zakupie, serwis na miejscu :icon_biggrin: Jesteś przecież z Łodzi więc dlaczego sam nie podejdziesz do sklepu i zrobisz rozpoznania bojem.

Co do KWA to czekają na nową dostawę z Danii.

Kupowałem u Nich swoje KWA, po pierwszej i ostatniej jak na razie awarii ( zmieliło zębatkę silnikową, miałem za duży pakiet Lipo 11.1V) mam duży szacunek dla sklepu i serwisu za bardzo szybkie i bezproblemowe naprawienie repliki. :biggrin:

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Pytałeś o sklep, pomogą i doradzą przy zakupie, serwis na miejscu :icon_biggrin: Jesteś przecież z Łodzi więc dlaczego sam nie podejdziesz do sklepu i zrobisz rozpoznania bojem.

Co do KWA to czekają na nową dostawę z Danii.

Kupowałem u Nich swoje KWA, po pierwszej i ostatniej jak na razie awarii ( zmieliło zębatkę silnikową, miałem za duży pakiet Lipo 11.1V) mam duży szacunek dla sklepu i serwisu za bardzo szybkie i bezproblemowe naprawienie repliki. :biggrin:

 

 

I właśnie o taką podpowiedź mi chodziło :-) sklep znam, rozpoznanie bojem niejednokrotnie było robione, lecz chciałem poznać więcej opini.

Pozdrawiam

Vesper

Link to post
Share on other sites

Dzizys, przestańcie męczyć te łożyska....

 

Różnice są 2 główne: dodatkowe wzmocnienie szkieletu GB z przodu i gumka z ząbkami zamiast jednej podłużnej wypustki do kręcenia kulek. Reszta to puder.

 

Repliki są w taktycznym, dostępne.

 

Jeszcze jedna różnica między standarwodymi KWA, a tymi LMT - w wersji LMT, niezależnie od modelu, wstawiona jest sprężyna M120, więc jeśli chce się krótką do CQB, to trzeba od razu wymienić (czyli w sklepie, jeśli chce się zachować gwarancję).

Link to post
Share on other sites

Dzizys, przestańcie męczyć te łożyska....

 

Różnice są 2 główne: dodatkowe wzmocnienie szkieletu GB z przodu i gumka z ząbkami zamiast jednej podłużnej wypustki do kręcenia kulek. Reszta to puder.

 

Repliki są w taktycznym, dostępne.

 

Jeszcze jedna różnica między standarwodymi KWA, a tymi LMT - w wersji LMT, niezależnie od modelu, wstawiona jest sprężyna M120, więc jeśli chce się krótką do CQB, to trzeba od razu wymienić (czyli w sklepie, jeśli chce się zachować gwarancję).

 

Oj chyba nie są jeszcze dostępne, a mianowicie ta: http://taktyczny.com/asg,666,karabin_szturmowy_defender_4_sir_aeg_pl_lmt_kwa.html , a o tą (przynajmniej ja) pytamy/łem

Edited by Harry-ex
Link to post
Share on other sites

Czy ja napisałem po chińsku moja M4 SIR różni się tylko od takiej samej M4 z KWA.USA tylko wymiarem 4 łożysk gearboxa reszta jest taka sama. Co niektórym obywatelom chyba ubzdurała się cudowna amerykańska fabryka KWA, niestety nie ma takiej wszystkie repliki są takie same.

Dla zainteresowanych wczoraj dotarła dostawa do militariałódź.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...