Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Również się przymierzam do tego sprzętu i jak tak sobie oglądam KWA od coyotów i KWA ze SpecShopu to mnie taka refleksja nachodzi czy aby nie było drożej przez to że KWA/USA ma taki ładny (jak dla kogo...) znaczek na środku body "KWA", może dlatego trzeba więcej zapłacić, bo wątpię żeby łożyska różniące się 1mm miały jakiś bardzo znaczący wpływ na działanie repliki. Po za tym i KWA/USA i KWA/LMT czy KWA/ASG itp. produkowane są na Tajwanie. Ale repliki i tak ładne, chociaż zewnętrzny wygląd (oznaczenia) o wiele lepiej się prezentują w KWA/LMT ;) Ot taka mała dygresja. Pozdrawiam wszystkich użytkowników replik KWA!

Edited by gattling
Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie rozumiem tego rozrozniania na 2 rozne geraboxy jeden rzekomo tylko z lozyskami 9mm, a drugi mieszany z lozyskami 9mm i 8mm. Sprawdzil to ktos, czy wszyscy sie sugerujemy opisami na stronie Coyotow?

 

Czy to nie jest aby jeden i ten sam gerabox???

Link to post
Share on other sites

Jaka jest różnica w quality control? Taka, że dwie repliki KWA padły mi na pierwszej strzelance. W jednej zmieliło zęby, w drugiej rozerwało tłok. Jeden nieszczęśliwy wypadek, ok, ale dwa? Potem już jednak wszystko chodzi pięknie i kultura pracy replik KWA robi na ludziach wrażenie.

 

Są dwie wersje GB - stara i nowa, którą łatwo rozpoznać po napisach KWA. Są jeszcze przejściowe. Ale trzeba mieć (nie)szczęście, żeby trafić teraz na wersje starsze, niz G2X. A sklepy (Specshop...) mają niekiedy błędne opisy.

 

W praktyce wszystkie repliki KWA Taiwan, KWA USA, LMT, ASG, itd. mają te same bebechy, a różnią sie malowaniem body i oznaczeniami.

Link to post
Share on other sites

To one są w cenie KWA (goły M4A1 za 950, a z RISem za 1150)?

Racja nie kosztują tyle, jednak:

Kwa z Casg 1200zł

VFC 1200zł

G&P 1150zł

G&G 1100zł

CA 1050zł

Jak się ma w kieszeni 1000zł chyba nie problem dołożyć troszke by mieć większy wybór?

Link to post
Share on other sites

Ciężko z dostępnością tych replik, a KWA nagle wleciały do większości sklepów.

Macałem ino G&P, stare wersje CA i G&G i z wierzchu tylko G&P mi się podobało, piękne body. Ale też błędy niemiłosierne robią, bo jak w takich silnych marketingowo magpulowskich M4 kolba może sobie luźno latać? CA jakieś takie lekkie dziwnie, szczególnie porównując krótką wersję z SR5 KWA (może to i plus), G&G to jakieś dziwne śruby ma i ciężko się otwiera.

W KWA zminimalizowane jest ryzyko pęknięcia GB, bo jest zdecydowanie najmocniejszy z tych wszystkich.

Gumki nie trzeba wymieniać.

Lufa strzela jak Systema.

Zębatki śmigają na M150 bezproblemowo, na M130 serie bez stresu.

Nie wiem jak bebechy w reszcie, bo nigdy się nie interesowałem...

Zasięg większy w KWA, niż w pozostałych stockach (porównując m4 kwa z m4 g&g i m16 g&p, bo stare ca to daleko w tyle).

W Coyotach za 1200 to samo, co w reszcie za 950, tylko brzydsze :P

 

KWA to takie repliki dla ludzi, którzy chcą wydać 1000 i nie martwić się o nic (i nie zamierzają grzebać). O ile nie wyjdzie jakaś wada na początku użytkowania, to potem chodzi jak złoto. Nie bez powodu producent dopuszcza użycie aku (słabych) 11.1V.

Jak już się wejdzie do rodziny KWA, to nie chce się zmieniać na nic innego...

Link to post
Share on other sites

Mam 2 osoby w teamie z KWA (zwykła wersja i sr5). Porównywałem obie i strzelaja prawie identycznie. Mam m4 VFC i celność u mnie jest sporo lepsza niż KWA, zasięg ino mniejszy. Teraz G&P, kulka leci praktycznie identycznie jak u mnie.

G&G które użytkowałem kilkanaście razy (stara wersja 7mm łożyska) wali bardzo celnie ale zasięg jest bardzo mały, jak w starych CA.

Natomiast nowe G&G które ma 1 osoba z ekipy strzela identycznie jak moje m4 tylko celność mniejsza za sprawą krótszej lufy.

Miałem więc styczność z 3 stockowymi emkami KWA wszystkie z coyotów, i dwóch właścicieli już chce się ich pozbyć (wersje SR5, przez swoje obrzydliwe risy i krótkie lufy mogą wkrótce zmienić właścicieli).

Właściciel standardowej emki KWA ma też długą wersje po mocnym upgradzie i strzela to daleeeeeko, ale strasznie niecelnie :/

 

Moje spostrzeżenia odnośnie replik z którymi miałem dłuższą styczność.

KWA- super bebechy, wykonanie na 4, pękające tłoki.

G&P-wykonanie na 5+ i bardzo dobre bebechy. Łamiące się ośki zębatek, czasem też tłoki. Silnik dający powalający rof, ale nieciągnący mocnych sprężyn, zapewne m130 w górę.

VFC-wykonanie na 5, niegubiące się piny, bolt catch i bardzo dobre bebechy. Zabawkowe tłoczki, samopodkładkujące się zębatki.

Stare CA i G&G- brzydkie zewnętrznie i słabe wewnętrznie.

Nowe G&G- blowback, wykonanie na 5, odnośnie bebechów nic nie wiem.

Nowe CA- nie widziałem ale czytałem pochlebne recenzje.

Link to post
Share on other sites

Co by było gdyby była tylko jedna słuszna oferta....

 

Po zmianie 0,25 na 0,28 jest niezły skok celności, na 0,3 zasięg skuteczny i maksymalny są już bardzo zbliżone. Prawda jest taka, że jak się chce dobre osiągi, to i tak się wstawi promyka.

 

Zmieniłem raz tłok na promyka i jego zęby wytrzymały mniej niż te od KWA. Wszystko zależy od tego czy jedzie się na 11.1 czy nie.

Silnik w KWA ładnie ciągnie, na M130 nie zwalnia. Magnesy ma zdecydowanie słabsze niż silniki z PJtek. A zęby też samopodkładkujące.

 

SR5 rzeczywiście najbrzydsze... ale jakie wygodne. I zawsze można przerobić na diablo (kiedyś....) :D

 

Ciekawie wyglądają nowe CA z BB, tylko ta cena...

 

Wrzuciłem parę fot korpusów różnych wersji KWA, robione komórą, więc nie ma szału

https://picasaweb.google.com/BTL.Poznan/KWA#5619489817822924322

Link to post
Share on other sites

Witam, nie chce zakładać nowego tematu żeby nie zapychać forum a ze mój problem dotyczy KWA to uważam, ze to odpowiednie miejsce. Otóż zastanawiam się nad zakupem nowej repliki i chciałbym was prosić o pomoc w wyborze. Zastanawiam się pomiędzy:

 

http://www.asg.com.pl/LMT_Defender_Patrol_Carbine_M4_Commando_ASGKWA,p,5236.php

 

a

 

http://www.asg.com.pl/M15A2_Tactical_Carbine_Armalite_Classic_Army,p,307.php

 

 

Przyznam szczerze, ze wciąż zagadnienia techniczne replik są dla mnie zagadka, skąd taka różnica w FPSach? Przy mocniejszej sprężynie CA daje mniejszy FPS.

Link to post
Share on other sites

Czytać trzeba, czytać.... Tu w większości wypowiadają się użytkownicy KWA, więc będą ją chwalić....

Ten model CA to dziadek i 130% nie oznacza M120. Osiągami będzie mocno odstawać od reszty replik na polu bitwy (wliczając chinole)

Link to post
Share on other sites

Własnie z czytania wybrałem te dwie repliki ;) No cóż czyli wychodzi, na to żeby doprowadzić CA do stanu (FPS) takiego jak KWA trzeba by wydać +- dodatkowe 200 plnow na tuning.

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2038

 

Teraz pojawia się pytanie o jakość wykonania, skoro wewnętrzne bebechy zostaną wymienione to jak się sprawa przedstawia z zewnętrznymi? Czy ktoś ma porównanie i trzymał w reku KWA i CA ? Bo jeśli wykonanie zewnętrzne będzie podobne to nie widzę potrzeby wydawania +200 plnow na CA i tym samym KWA ma kolejnego zadowolonego klienta a rzesza zwolenników tej firmy się poszerzy ;)

Link to post
Share on other sites

To jaka batka wchodzi, nie zależy od jej pojemności tylko od jej wielkości raczej? O.O

Ktoś gdzieś w dziale m4a1 kwa pisał wymiary, zaraz poszukam bo mnie też to interesuje. Pytanie tylko czy to co wejdzie do amerykańskiego KWA wejdzie też do LMT. Więc jeśli tu są jakieś myki to prosiłbym ownerów ASG/LMT m4 o info jaka batka by tam weszła. ofc pod chwyt przedni, bo do puszki to wiadomo :P

 

 

Kilka postów temu, kolega syriuszzabujca napisał, że na styk wchodzi batka 106 x 34 x 13 mm. Dlatego też, wybrałem to - http://www.emodel.pl/turnigy-lipo-2s-1800mah-20c-74v-p-1384.html

z resztą sam to pisałeś :P

 

kijowo że 13mm może być gruba bo 2mm wiecej i mam zarąbistą batkę ;/ no cóż, chyba jednak zostaje mi m4 ris i puszka, bo przeciąganie kabli na kolbę, albo zabawa w przyklejanie batki na wierzch to marnotrawienie kasy i psucie wyglądu repliki ;p

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Ja będę testował batkę powerbeana... kolega ma taką w swojej giecie i chodzi mu świetnie. Będzie to 7,4v 2000mAh 15C... C troszkę za mało jak na te 7,4v no ale jakoś to chyba przeżyję. Nie zależy mi na rofie, zależy na tym żeby ta batka uciągnęła replike.

Link to post
Share on other sites

Kurde, u mnie grip lekko trzeszczy :zastanawia:

 

Batka musi utrzymać, będziesz miał rofa 16-17 k/s. Ja mam dwie 7,4V 1800 mah 20C i działają znakomicie.

 

Wersja USA i LMT to to samo ... założę się, że w Taiwanie po całkowitym złożeniu karabinków, część jest odsyłana do ASG i tam ją już upiększają (tzn. dorabiają oznaczenia), po czym odsyłają w świat.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...