Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań na poczatek.


Recommended Posts

Witam.

 

Planujemy niedługo z kolegami zacząć zabawę z ASG. Nie mamy za dużo kasy na początek, każdy jakieś 300 zł, lub ciut więcej. Planujemy zakup kilku sprężynowych MB03 Wella. Tutaj chciałbym uprzedzić odradzanie broni sprężynowej: tak chcemy, tak nam się podoba, przekonują nas zalety takiego rozwiązania i takiej rozgrywki. Też proszę sobie odpuścić teksty "snajperka zaczyna się od 2k w górę".

 

O co chciałbym zapytać:

 

1. Z replik sprężynowych mb03 to dobry wybór, czy są lepsze alternatywy w podobnej cenie?

 

2. Jakie zastosować kulki? Myślę o 0.3g, zależy nam dużo bardziej na celności, niż zasięgu. Wiem, że są do tego tabelki, ale tutaj stawiam konkretny wymóg tzn. celność ponad zasięg.

 

3. Jaką zastosować ochronę? Musi być to raczej maska + google i całość powinna zakrywać całą twarz, czoło, uszy. Najfajniej oczywiście gdyby to wszystko było wygodne.

Coś takiego nadaje?: http://allegro.pl/maska-z-googlami-asg-paintball-ochronna-na-twarz-i1581523115.html

Czy lepiej taka maska plus jakieś google?: http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_helmy_ochrona/lekka_maska_ochronna-black_acm-2410.html

Mile widziane konkretne modele lub linki.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!

 

Zasadniczym problemem shitsniperek są może nie tyle słabe osiągi, co ogromna awaryjność. Przykłady? Bardzo proszę: wczoraj koledze w mb-03 starł się piston sear. Nie wystrzelił więcej niż 1000 kulek ze swojej repliki. Sam mam replikę tego typu i gdy popatrzę ile czasu w nią władowałem, to aż żałuję, że nie wziąłem, AEGa (niestety kupowałem w tak parszywym okresie, że nawet cymy 28 nie było w sklepach). Miesiąc po zakupie pękła mi prowadnica... Gdybym nie miał obu rąk na swoim miejscu, replika dawno nadawałaby się do kosza lub na ścianę. Na szczęście mam jeszcze shitgana.

 

Na waszym miejscu kupiłbym po shotgunie, będzie tańszy niż elektryk, a mniej awaryjny i niewiele gorszy osiągami, niż shitsniperka.

 

 

Jeśli jednak nawet trąby na sąd ostateczny nie przekonają was do zmiany zdania to:

 

Mb-01/05 (w komisie i na allegro na kopy się tego wala), kulki 0.28/0.3,

okulary uvex i-vo, ewentualnie do tego maska typu stalker (ta druciana na dolną część twarzy)

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

A czy to na przykład mb05 będzie lepsze od mb03? Nie znam się specjalnie, ale na moje oko: producent ten sam, zamek podobny, a dopłacam za szynę montażową i regulowaną kolbę. Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie i wyjaśnienie czym się one różnią.

 

A propos awaryjności: Raczej mamy sprawne łapy i niezły ogar przy takich technicznych zabawkach (rozważaliśmy nawet skonstruowanie własnego prototypu :icon_biggrin: ), więc jestem pewien, że jeżeli usterka będzie do naprawienia, to damy radę. Pomimo tej awaryjności ciągle myślę, że mb03 jest sensownym wyjściem ze względu na to, że wręcz idealnie wpasowuje się w nasze oczekiwania co do samej broni, a także ceny. Ciężko mi znaleźć alternatywy i kompromisy, a z dołożeniem pieniędzy może być już kłopot.

 

Co do tego mossberga: choćby był nie wiem jak opłacalny, to po prostu nie potrafiłbym czerpać przyjemności ze strzelania się czymś tak szkaradnym. :icon_neutral:

 

Wrócę jeszcze do ochrony oczu. Te okulary, które poleciłeś pewnie nie są złe, ale jednak wolałbym coś co zakrywa większą powierzchnię. Przy tych 470 FPSach w kombinacji z nowicjuszami... sami rozumiecie, boję się o oczy, zęby, twarz. Znajdą się jakieś godne polecenia google, czy coś pomiędzy googlami, a okularami?

Link to post
Share on other sites

Wrócę jeszcze do ochrony oczu. Te okulary, które poleciłeś pewnie nie są złe, ale jednak wolałbym coś co zakrywa większą powierzchnię. Przy tych 470 FPSach w kombinacji z nowicjuszami... sami rozumiecie, boję się o oczy, zęby, twarz. Znajdą się jakieś godne polecenia google, czy coś pomiędzy googlami, a okularami?

 

 

I widzisz. Już masz odpowiedź, dlaczego nie warto brać tych replik snajperek. Bawicie się pierwszy raz w ASG i już chcecie się strzelać z tyloma FPS'ami? A po drugie w dziale sprężynowe masz temat co do tych karabinów. Lepiej dołóżcie do (jakże uwielbianej w tym dziale ;)) Cm.028. Będziecie się dużo lepiej bawić.

Link to post
Share on other sites

Kupcie sobie cyme 028, do tego montarz + luneta i strzaly na semi w odstepach 2-3 sekundowych. Zasieg bedzie ten sam/lepszy a miej klopotow i starczy na dluzej... Serio... Te "snajperki" z taiwana nadaja sie tylko na sciane.

Link to post
Share on other sites

Bawicie się pierwszy raz w ASG i już chcecie się strzelać z tyloma FPS'ami?

Czemu nie? Przecież nie będę rezygnował z lepszych osiągów tylko dlatego, że zaczynam. Wolę zapewnić za to lepszą ochronę. (maska)

 

 

Strzelając z tych snajperek typu mb05 czy jak to się tam zwie też nie będziesz czerpał przyjemności.

Ponownie spytam: dlaczego tak uważasz? Osobiście jakoś wolę podchodzenie ze sprężynką niż sianie setką kulek z daleka, bo może któraś trafi. Jeżeli chodzi o odwieczny problem "sprężyna vs AEG", to już napisałem, że określoną broń kupimy wszyscy razem.

 

Graven, z tego co widziałem u kolegi i słyszałem po necie, to przełącznik ognia na semi w cymach najczęściej się dość szybko psuje, prawda to? A zasięg.. no nie wiem, laik jestem, ale spreżynka dłuższa lufa i 470 fps, a cymka 370 fps.

Edited by FuryDrone
Link to post
Share on other sites

Co do tego mossberga: choćby był nie wiem jak opłacalny, to po prostu nie potrafiłbym czerpać przyjemności ze strzelania się czymś tak szkaradnym. :icon_neutral:

 

 

Zróbcie tak: niech jeden kupi mossberga, reszta te "Sznajperki". Następnie zróbcie team deatchmatch pt. sniper looser team vs mossberg. Zobaczycie, jak Was wymienie. ;) Tym szitem coś trafić to jest święto..

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jesteś jurny chłop, ale od ciągłego majtania wajchą w snajpie będziesz sie tylko wk..ial. nie lepiej jest kupic cos co ma podobny zasieg co te snajpy i mniej awaryjnego? czy myslisz ze jak po kazdej strzelance bedziesz zmuszony dlubac w swojej wintowce zeby sie nie rozleciala, to nie trafi cie pieron jasny? bierzcie cm0.28, nie rozczarujecie sie, docenicie odpowiedzi wszystkich ktorzy tego doradzali w polu. badz co badz my juz w tym siedzimy- a wy zaczynacie, wiec mysle ze warto posluchac czasem troche bardziej "doswiadczonych"

Link to post
Share on other sites

A czy to na przykład mb05 będzie lepsze od mb03? Nie znam się specjalnie, ale na moje oko: producent ten sam, zamek podobny, a dopłacam za szynę montażową i regulowaną kolbę. Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie i wyjaśnienie czym się one różnią.

 

mb03=mb02=mb07

mb01=mb05=mb08

 

Różnią się tym, że te pierwsze to zerżnięte vsr-10 TM, a te drugie aps96 maruzena. Między sobą takie na przykład mb-05 a mb-01 nie różni się niczym, oprócz tych pierdółek w stylu regulowanej kolby, czy składanej jak w mb-08.

 

Jakość wykonania taka sama - gówniana. Na korzyść warrioropodobnych przemawia lepszy mechanizm spustowy - nie zepsuje się tak łatwo, jak w kopiach vsrki.

 

 

Zresztą vincenzo dosyć dosadnie wyjaśnił wam, dlaczego i tak to jest zły wybór.

 

Od siebie dodam, że po co kupować coś, co wykorzystacie (z problemami) tylko we własnym gronie, jak można kupić elektryka, który poradzi sobie wszędzie?

Link to post
Share on other sites

Czemu nie? Przecież nie będę rezygnował z lepszych osiągów tylko dlatego, że zaczynam.

FPS =/= osiągi.

 

Po za tym AEG to wcale nie polewanie kulkami, czy jak to zwał. Jest też coś takiego jak możliwość naniesienia szybkiej poprawki, a zapewniam, że strzelając replikami typy mb03 nie trafisz w cel za pierwszym razem...

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - takie snajperki walą na co prawda 60-70m, ale co z tego skoro na 30m nie da się w nikogo trafić?

Po drugie - niech kupi z was taką snajpę jeden, przekonacie się i zobaczycie. Tak to wydacie hmmm... dużo? (w zależności ilu was jest :F)

Po trzecie - naprawdę, jakość wykonania nie stoi na poziomie. Raz Ci upadnie, to tego z ziemi nie pozbierasz.

Kolejna sprawa - z daleka nie traficie, więc będziecie do siebie z bliska podchodzili, nie? A z tej odległości zrobicie już komuś krzywdę.

 

Idziemy dalej - wątpie, żebyście to naprawili po popsuciu, nie myśl, że wypadnie z jakiegoś miejsca sprężynka, czy odpadnie kawałek plastiku i będzie pięć minut roboty - znając życie pójdzie zespół spustowy, prowadnica, czy inna którą bez potrzebnych rzeczy nie naprawisz.

 

Zastanów się - czemu wszyscy odradzają snajperki - przeczytaj opinie raz, dwa, trzy razy i dojdź do wniosku

Link to post
Share on other sites

Jezus Maria, snajperki, snajperki, sniper looser team, sniper, snajperki, dajcie spokój z tym słowem.

 

Mnie nie czaruje to, że snajperka, nie wyobrażam sobie, że skoro wygląda jak remington, to będzie tak strzelać. Wiem, że FPS to nie osiągi. Chodzi mi o to, że ma duży fps, więc mogę załadować cięższe kulki, które lecą stabilniej, celniej. Lufa nie jest precyzyjna, jest po prostu dłuższa od tej w Cymie, co jednak też powinno dać troszkę celności. Po prostu wydaje mi się, że będzie celniej, to wszystko. A że wygląda jak snajperka - przypadek, równie dobrze mogłoby to być coś innego, w miarę znośnego.

Wybaczcie ton - zirytowałem się. :D

 

Będzie się nas strzelać 4-6 osób. Dlaczego ja tak unikam AEG - bo uważam, że sprężyna ma klimat, że zabicie kogoś przez zalanie go kulami nie da mi absolutnie żadnej satysfakcji - podobnie jak kolegom. Często traktuję strzelanie po prostu za jeden z elementów całej zabawy.

Można strzelać pojedynczo z cymy, ale wiadomo jak to jest: temu się zepsuł przełącznik, ten walnął serię, temu znowu przełącznik itp itp. Poza tym, w zimie baterie niedomagają, a na pewno chcielibyśmy się strzelać też w śniegu.

 

Akceptuję te wady o których mówicie, świadom jestem i tak dalej, w miarę wiem jakie zalety ma też cyma.

 

Nie wiem jeszcze co kupimy, pogadamy zobaczymy. Jak już pisałem, nie wiem czy wszyscy po prostu będą mogli wydać te 400 zł na start na cymę + ochronę, to też jest istotna sprawa.

 

Dziękuję za udzielone rady i informacje, wezmę to wszystko pod uwagę przy decyzji.

Link to post
Share on other sites

Zakładasz temat i pytasz się czy warto kupić daną replikę, co więcej otrzymujesz odpowiedź na to pytanie! To po jaką cholerę (przepraszam za wyrażenie) piszesz tutaj teraz że jest jednak świetna dla ciebie bo cośtam...

 

Postaram się ładnie podsumować to co napisali inni. Owe karabiny (żeby nie pisać snajperki, skoro cię to tak bulwersuje) nie są polecane ponieważ:

a) Cechują się dużą awaryjnością.

b) Kulka leci wszędzie, byle nie do celu.

 

Następna sprawa to FPS'y. Owa wartość mówi nam tylko z jaką prędkością wylatuje kulka z lufy, nie ma nic wspólnego z zasięgiem a już co na pewno z celnością repliki.

 

Co polecę osobiście ?

Dozbierać, nawet poczekać z miesiąć i bądź co bądź kupić Cm.28 - Dlaczego akurat cymkę ? Ponieważ prędzej pęknie ci na dwie części to MB03 niż stanie się coś z "bezpiecznikiem" lub baterią w cymie. No i do tego jakaś sprawdzona ochrona oczu taka jak Uvexy-Ivo.

 

Btw. Nic nie stoi na przeszkodzie aby strzelać się w AEG'u na semi.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że ma duży fps, więc mogę załadować cięższe kulki, które lecą stabilniej, celniej. Lufa nie jest precyzyjna, jest po prostu dłuższa od tej w Cymie, co jednak też powinno dać troszkę celności.

 

Chyba "celniej". ;) Wiesz co doda ta dłuższa lufa? Doda długości replice, nie celności.

 

Po prostu wydaje mi się, że będzie celniej, to wszystko.

 

TRAFIŁEŚ! Wydaje Ci się. :)

Link to post
Share on other sites

mialem do czynienia z mb03 zeby bylo smieszniej mialo celnosc mniejsza od pistoletu za jakies 70 zł, z zasiegiem gorzej ale to juz inna bajka. posluchaj szanownych kolegów.

 

sorry, ze nie po pol ale klece na systemowej klawie

Link to post
Share on other sites

Za 300zł to sobie można hełm albo baterię kupić, a zaczynanie w tej kwocie Airsoftu to chyba tylko po to by sobie głupie filmiki na You Tube nagrywać dla koleżanek z gimnazjum. Zabawa jest wtedy gdy leci grad kul i wiesz że masz porządna ochronę ślepi. Zainwestujcie w łubianki i czekajcie na wakacje.

Edited by loginald
Link to post
Share on other sites

Za 300zł to sobie można hełm albo baterię kupić, a zaczynanie w tej kwocie Airsoftu to chyba tylko po to by sobie głupie filmiki na You Tube nagrywać dla koleżanek z gimnazjum. Zabawa jest wtedy gdy leci grad kul i wiesz że masz porządna ochronę ślepi. Zainwestujcie w łubianki i czekajcie na wakacje.

 

 

Nie wiem dlaczego wprowadzasz w błąd, ale za 300 zł znajomy sprzedawał ostatnio MP5 z TM, z baterią i 2 magami (okazja) + dodatkowo gratis dorzucał SPECSy. Jeżeli taki zestawik za 300 zł nie pozwala zacząć bawić się w ASG to w takim razie ja czegoś nie rozumie.... Po za tym nie każdego stać od razu na sprzęt za kilka tys zł po to by ładnie wyglądać i być PRO.

 

A Ty kolego od czego zaczynałeś?

Link to post
Share on other sites

No ale w pewnym sensie ma racje, co za zabawa latać w czerwonym podkoszulku po lesie? Mam w szkole paru takich, co napalili się na AS, bo zobaczyli u nas mundury na ostatki... przyszli, pożyczyli nasze zapasowe repliki i im się odechciało, bo oni mają gorsze i nie chcą tak grać. Wszystko zależy od tego czy jesteś zdecydowany na granie w ASG, jeżeli jest to zauroczenie to szybko ci przejdzie i wyrzucisz w błoto pieniądze. Zanim ja kupiłem G36 latałem razem z kolegami z jakimiś Coltami WinGuna czy czegoś podobnego. Jeden miał pistolet za 4 zł. Wszyscy teraz mamy porządne repliki i stroje. Dowodzi to tego, że zapał potrafi czynić cuda ;) Jeżeli naprawdę chcesz grać z MB003 to je kup... ale miej w pamięci nasze opinie.

 

loginald- kolejna osoba, której przeszkadza wiek! Rozumiem, ograniczenie na zlotach. Ale ludzie, gdyby nie tacy 15 letni zapaleńcy jak ja, wielu potencjalnych graczy nie usłyszałoby o AS! Sam zebrałem 10 osobowy team cały w roczniku '96. Wcześniej nikt nie słyszał o AS, wiesz ile się nacierpiałem, ile nasłuchałem wyzwisk od dzieciaków z pistolecikami... ale na WMASG czy YT znajdzie się hejter, który wyzwie mnie od bogatych dzieci, które chcą się pobawić w rambo! Zrozum, wiek nie jest w stanie w 100% odzwierciedlić osobowości i podejścia do takich spraw jak bezpieczeństwo.

Edited by KaziK
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego wprowadzasz w błąd, ale za 300 zł znajomy sprzedawał ostatnio MP5 z TM, z baterią i 2 magami (okazja) + dodatkowo gratis dorzucał SPECSy. Jeżeli taki zestawik za 300 zł nie pozwala zacząć bawić się w ASG to w takim razie ja czegoś nie rozumie.... Po za tym nie każdego stać od razu na sprzęt za kilka tys zł po to by ładnie wyglądać i być PRO.

 

A Ty kolego od czego zaczynałeś?

 

Początek asg to nie tylko zakup repliki, powinieneś o tym wiedzieć. To że ma ktoś kijową replikę znaczy, że innym nie zrobi po prostu krzywdy. Ale to, że ktoś ma sprzęt używany, super okazyjny sam sobie zagraża wchodząc w strzelanie. Okulary markowe lub gogle i niech już będzie wydmuszka na głowie to zawsze jakaś ochrona. Tylko po co ja to mówię jak u nas to początek asg to rozmowa o tym która replika ma więcej fps. Temat nie jest o mnie ale zacząłem od pompki za 50zł i popsułem ja już otwierając paczkę. Kupiłem g36c jg za 380zł ale na start wydałem 1000zł a i tak nic wielkiego nie kupowałem. Zabawa była super. Teraz mam kilka tysięcy na sobie i już mi się tak nie chce biegać bo co...ciężkie.

 

Kazik- ja o wieku nic nie mówię. Nie krytykuję. Nie zabraniam, nie wprowadzam ograniczeń wiekowych bo po prostu w młodych strzelankach nie uczestniczę. Własny wybór. Nie będę nikogo wyganiał, sam nie jadę. Mówię jak jest. Tego nikt nie może mi odmówić.

Edited by loginald
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...