Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur, buty i oporządzenie na początek


Recommended Posts

Nie polecam polskiego munduru na strzelanki. W ogóle odradzam wszystkim noszenie tego munduru. No może poza grupami rekonstrukcyjnymi, i członkom ZHP i "Strzelca". Wkurza człowieka konkretnie gdy przychodzi 14 letni szczyl w mundurze i zachowuje się jak małpa która uciekła z ZOO. Pal licho jak przychodzi z odprutymi flagami itp. wtedy już się na to uwagi nie zwraca, ale gdy przyjdzie ww szczyl i ma na pagonach porucznika czy pułkownika zgrywa się przed wszystkimi. Spotkałem wielu ludzi ciętych na takie coś i uwierzcie mi cwaniacy w mundurach nie mają lekkiego życia. Ot taka rada dla nowych.

 

A co do munduru, to jak masz okazje, bierz Flore! Dobrze maskuje i jest wytrzymała jak mało co ;]

Link to post
Share on other sites

OK - teraz rozumiem, rzeczywiście mój błąd. Głupie przyzwyczajenie z "googlami" po prostu.

 

A odnośnie munduru - tak mam harcerski, ale on do ASG na pewno się nie będzie nadawał, a jakoś do tej pory nie zaopatrzyłem się w żaden inny.

Odnośnie trzewików - chodzi mi o taki typ buta jak jest tu na aukcji chociażby - http://allegro.pl/trzewiki-letnie-926-mon-rozm-29-5-i1575931550.html

Odnośnie moich rozmiarów - olbrzymem nie jestem, ale mam swoje 182 cm wzrostu i 100 w klacie i widziałem flecki na mój rozmiar w takiej cenie.

 

OK, wz.926 nie znam - nie miałem do czynienia. Po doświadczeniach z innymi wynalazkami rodem z magazynu WP byłbym jednak ostrożny (co należy rozumieć: poszukaj więcej informacji dokładnie o tym modelu).

 

@ mundur: byle Ci wygodnie było, to każdy może być. W zielonym lesie mnie osobiście świeciło UCP i moro. Flecktarn jest tani, solidny i dobrze maskuje. Fakt, ze pochodzi z kraju kiełbasy i piwa dla mnie osobiście nie ma znaczenia, ale rozumiem, ze dla kogoś może mieć. Mnie do niego odstręcza wyjątkowo obrzydliwy wygląd - ale ja mogę sobie pozwolić na wybrzydzanie, bo kilka mundurów już w szafie mam.

 

Proponuję przejrzeć ofertę sklepów z demobilem - np. rangershop ma zwykle spory wybór mundurów, niektóre dość egzotyczne na ten przykład szwajcarski TASS - wygląda ciut psychodelicznie z tymi czerwonymi plamami, ale maskuje zdumiewająco dobrze - dość często mam okazję oglądać toto na koledze).

 

Kamuflaże rosyjskie są bardzo ciekawe i świetnie sprawdzają się w terenie, ale u nas są dość drogie, do tego z reguły (moim zdaniem) sezonowe, więc wypadało by mieć ich kilka, odpowiednio do pory roku.

Link to post
Share on other sites

DPM to dobry wybór, też go mam i chwalę. Tyle, że nie jest tak tani jak flecktarn, do tego zdobycie spodni w sensownym rozmiarze jest coraz trudniejsze :icon_cry:

 

W kwestii oporządzenia - Karmazyt, na miłosierdzie Matki Amunicji, gdzieś Ty widział tanie PLCE? Era masowo dostępnego PLCE w sensownych cenach skończyła się ze 2 lata temu. Co do Alicji, nie wypowiadam się, bo nie wiem jak jest z dostępnością porządnego sprzętu.

 

Ja bym polecał chest rigg od PLCE - proste, nie wymaga kombinowania przy składaniu, od razu masz 3 ładownice które mieszczą większość magazynków (mam, co jakiś czas sprawdzam nowy typ magazynka , niewiele jest takich, które by nie wchodziły) - magazynki od M14 powinny swobodnie wchodzić po 2 sztuki w każdą (warto coś pod spód podłożyć, bo magazynki od SLR'a, do których toto zaprojektowano, były ciut dłuższe: sprawdziłem na magach od G3, a one od M14'kowych niewiele się różnią). Plus kieszeń na mapę i dwie pojemne kieszenie cargo.

I można to dostać za circa stówę na allegro i w sklepach z demobilem.

Link to post
Share on other sites

DPM to dobry wybór, też go mam i chwalę. Tyle, że nie jest tak tani jak flecktarn, do tego zdobycie spodni w sensownym rozmiarze jest coraz trudniejsze :icon_cry:

 

W kwestii oporządzenia - Karmazyt, na miłosierdzie Matki Amunicji, gdzieś Ty widział tanie PLCE? Era masowo dostępnego PLCE w sensownych cenach skończyła się ze 2 lata temu. Co do Alicji, nie wypowiadam się, bo nie wiem jak jest z dostępnością porządnego sprzętu.

 

Ja bym polecał chest rigg od PLCE - proste, nie wymaga kombinowania przy składaniu, od razu masz 3 ładownice które mieszczą większość magazynków (mam, co jakiś czas sprawdzam nowy typ magazynka , niewiele jest takich, które by nie wchodziły) - magazynki od M14 powinny swobodnie wchodzić po 2 sztuki w każdą (warto coś pod spód podłożyć, bo magazynki od SLR'a, do których toto zaprojektowano, były ciut dłuższe: sprawdziłem na magach od G3, a one od M14'kowych niewiele się różnią). Plus kieszeń na mapę i dwie pojemne kieszenie cargo.

I można to dostać za circa stówę na allegro i w sklepach z demobilem.

 

 

Ostatni gdzieś komplet PLCE przewinął mi się za 130 zł niecałe jak dobrze pamiętam, tylko nie pamiętam gdzie :)

 

Co do ALICE - tanie, nie do zabicia. Ładownice, pokrowce na manierki można dorwać na allegro po kilka złotych za sztukę, szelki i pas to około 20 zł za komplet. Za 100 zł można złożyć naprawdę fajny komplet (teraz do kupienia także kieszeń na ammo M60 na allegro). Acha - i polecam znaleźć szelki, które nie są ugniecione, najlepiej nówki. Ugniecione są strasznie nie wygodne :)

 

Chet rigg od PLCE, tak jak Errhile mówi też fajna opcja, do dostania są też kopie od Condor'a, bardzo fajnie wykonane, jeśli nie pasowałby ci kolor (jeśli ktoś na to patrzy :) ).

Link to post
Share on other sites

Wystarczy regularnie przeglądać allegro i szukać okazji. Mój kolega wyrwał nową florę sprowadzaną z Rosji za 120zł.

 

 

Jeżeli to kogoś interesi w naszym komisie i ja i Gazel wystawiamy rosyjskie kontrakty. Tyle że dość dużych gabarytów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...