Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka kamizelka do munduru Niemieckiego lub Polskiego?


Recommended Posts

Witajcie!

Mam mały problem - a mianowicie stoję przed zakupem kamizelki i szukam jakiejś konkretnej propozycji. W domu wiszą dwa mundury - Niemiecki i Polski, szczerze mówiąc wolałbym zrobić sobie zestaw na 'polskiej' podstawie niż na niemieckiej (choć o niemiecką kamizelke łatwiej niż o polską, ale to może moje złudzenie). Tak więc tutaj pytanie do Was - co polecacie do polskiego mora - żeby ładnie mi się to zgrywało, o funkcjonalność szczerze mi nie chodzi bo pro jeszcze nie jestem musi mieć - jakąś kieszonke na radio, magazynek do eMki, ze dwie ładownice i jakieś małe pierdoły. Proszę o wszelkie propozycje w temacie.

 

Pozdrawiam

Michał

Edited by Shievel
Link to post
Share on other sites

(choć o niemiecką kamizelke łatwiej niż o polską, ale to może moje złudzenie).

:hahaha:

 

 

Tak więc tutaj pytanie do Was - co polecacie do polskiego mora - żeby ładnie mi się to zgrywało, o funkcjonalność szczerze mi nie chodzi bo pro jeszcze nie jestem musi mieć - jakąś kieszonke na radio, magazynek do eMki, ze dwie ładownice i jakieś małe pierdoły. Proszę o wszelkie propozycje w temacie.

 

 

Do Mora to nie wiele będzie pasowało - kamuflaż dość archaiczny, więc i z kamizelkami słabo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Witajcie!

Mam mały problem - a mianowicie stoję przed zakupem kamizelki i szukam jakiejś konkretnej propozycji. W domu wiszą dwa mundury - Niemiecki i Polski, szczerze mówiąc wolałbym zrobić sobie zestaw na 'polskiej' podstawie niż na niemieckiej (choć o niemiecką kamizelke łatwiej niż o polską, ale to może moje złudzenie). Tak więc tutaj pytanie do Was - co polecacie do polskiego mora - żeby ładnie mi się to zgrywało, o funkcjonalność szczerze mi nie chodzi bo pro jeszcze nie jestem musi mieć - jakąś kieszonke na radio, magazynek do eMki, ze dwie ładownice i jakieś małe pierdoły. Proszę o wszelkie propozycje w temacie.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Co to jest moro

 

Kamizelka do polskiego munduru jest zdecydowanie łatwiej dostępna, i na bank będzie pasować do munduru ponieważ jest w tym samym wzorze.

Szukaj na miwo bądź allegro

Link to post
Share on other sites

Arafat - dzięki za konkretną odpowiedź ... Huxley dzięki - w sumie to może źle szukam albo mam problem ze wzrokiem... Albo zrobię sobie komplet niemiecki, bo jak tak patrze to i ceny mniejsze i w sumie moim zdaniem lepiej się prezentują... Co do polskiej kamizelki to dostepne są tylko modułowe ? Po odpowiedzi na to pytanie temat można zamknąć...

 

Pozdrawiam

Michał

Link to post
Share on other sites

Tak więc tutaj pytanie do Was - co polecacie do polskiego mora - żeby ładnie mi się to zgrywało, o funkcjonalność szczerze mi nie chodzi bo pro jeszcze nie jestem musi mieć - jakąś kieszonke na radio, magazynek do eMki, ze dwie ładownice i jakieś małe pierdoły. Proszę o wszelkie propozycje w temacie.

 

A ja polecam chromolić polecanie i:

- wybrać co Ci się podoba

- sprawdzić czy nie jest to Pattern 83

- kupić

Jeśli nie zamierzasz odgrywać jednoosobowej jednostki koszarowej - postaw na freestyle :wink:

Link to post
Share on other sites

O kamizelkę niemiecką prościej? Chyba mówisz o ichniejszych pasoszelkach System95 walających się na allegro, bo kamizeleczkę KSK byłoby ci troszkę ciężej upolować. Jak dwa mundury to możesz w mojej opinii wziąć oliwkę. Kolor uniwersalny i pasuje do wszystkiego. A tak freestyle :D

Link to post
Share on other sites

Tak więc tutaj pytanie do Was - co polecacie do polskiego mora

Do polskiego moro:

- szelki - dusicielki

- pas główny WP (parciany)

- ładownicę na 3 magi do AK

- plecak "kostka"

- manierka aluminiowa (bodajże wz. 37) z pokrowcem

- chlebak

- łopatka piechoty z pokrowcem

- bagnet do AK

- hełm stalowy wz.67

- buty - opinacze

- torba na maskę p-gaz + maska (tzw. "słoń")

 

Zamiast emki zafunduj sobie akaemaszkę, bez żadnych risów, kolimatorów i innych pierdół. Będzie Ci się ładnie komponowało, lans też będzie odpowiedni, wygodnie i funkcjonalnie specjalnie nie będzie, ale jak piszesz, nie ma to dla ciebie znaczenia. Nie wyjdzie też drogo, sporo tego pałęta się po allegro, albo w Agencji Mienia Wojskowego.

Edited by moongoose
Link to post
Share on other sites

Kolor kamizelki do dwóch różnych ale ciemnych kamuflaży to olive. Najlepsze w systemie modułowym na taśmach molle lub ciras. Ładownice dokupować razem z kamizelką bądź wtedy kiedy wiadomo jakiej szerokości są taśmy.

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

Jak dla nas to mozesz sobie nawet kupic rozowa emke i biegac w w dresie. Kup to co Ci sie podoba...

 

Już reactor milteca jest lepszy od patterna chyba... ^^

 

Reactor mam i sobie chwale. Tylko ladownice "w zestawie" nadaja sie tylko na...

Link to post
Share on other sites

skoro już jest taki temacik to i ja sie coś spytam.......

 

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14/07/1410 dotyczącego imprez plenerowych, w oparciu o wyrok NSA w sprawie niejasnych kwestii mrocznych spraw pozostających w jaskrawym świetle uwagi, po uwzględnieniu interpretacji Trybunału Konstytucyjnego badającego zgodność takiego postępowania z konstytucją we fragmencie dotyczącej swobód obywatelskich, w duchu rekomendacji przedłożonych przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Naczelną Radę Adwokacką, Komendant Główny Policji we współpracy z SANEPID wydał rozporządzenie, zaakceptowane przez Akademię Nikona którą w skrócie można przedstawić jako: wybierz sobie to co Ci pasuje i na co Cię stać. Od decyzji można się odwoływać na zasadzie regulaminu sklepu w którym dokonasz zakupu.

 

Pomogłem?

To dodaj mnie do przyjaciół na Facebooku.

Link to post
Share on other sites

Z funkcjonalnego punktu widzenia nie ma to raczej żadnego znaczenia. Ładownica to ładownica, mundur to mundur, kamizelka to kamizelka. Użytkować Ci sie to będzie tak samo. A że będzie wyglądało jakbyś ograbił wojska z trzech stron świata, potem sie wyrzygał na to i ubrał to inna.

To jest już stylistyka stary, jednemu sie będzie podobało, innemu nie. Tu nie znajdziesz metody. Gustibus non disputandum est.

Link to post
Share on other sites

A co napisałem wyżej ? Jednemu będzie jako tako, innemu nie jako tako. To jest kwestia gustu. Jak dla mnie łączenie tych dwóch kamuflaży będzie nie najlepiej wyglądać. Jak już masz mundur w panterze, to z oporządzeniem wal w oliwkę, albo panterę.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, nie wiedziałem że w moim temacie taki odzew poteżny się zrobił ;) Słuchajcie, znalzłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-ochronna-wojsk-ladowych-tanio-i1604278857.html wygląda na dosyć przyzwoitą, ale trochę masywną, co o niej myślicie ? Jeszcze zastanawiałem się nad czymś takim http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-modularna-sys-molle-flecktarn-i1597250702.html ale szczerze mówiąc odstrasza mnie trochę ta siateczka. Proszę, dajcie jakieś konkrety tak do 150 zł, może być fleck, wz albo woodland.

 

Pozdrawiam

Michał

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...