Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ARC

BASRA VI

Recommended Posts

Allah Akbar

 

Gorące basryjskie piaski ponownie spragnione są nowych ofiar. Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy odważycie się przekroczyć mroczne bramy Basry. Strzeżcie się siostry i bracia, bo dzień zagłady nadchodzi! Demony wojny szykują swój najcięższy oręż i skierują go przeciwko wam. Niech Wszechmocny Allah ma was w opiece..., a w wolnych chwilach od pracy zapraszamy do kasyna na rosyjską ruletkę:)

 

W imieniu świętokrzyskich maniaków po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić już na VI edycję zlotu ASG – „BASRA – Extinction" Zlot jak co roku odbędzie się w miejscowości Ociesęki w województwie świętokrzyskim, w ostatni weekend lipca w dniach 30-31.07.2011.

 

 

 

Basra VI - Extinction

Ociesęki 30-31.07.2011

 

basra2011plakat.jpg

 

 

LINIA HISTORYCZNA

 

Irak – autonomia Al-Bashra A.D. 2016

Inwazja Iranu na Irak wprowadziła jeszcze większy zamęt w regionie Al- Bashra, choć mieszkańcy tej niegdyś kwitnącej gospodarczo autonomii zdążyli się już przyzwyczaić do faktu, iż od wielu lat ich terytorium niezmiennie stało się linią frontu morderczych walk. Wojna na trwale wrosła w krajobraz basryjskich piasków i nic nie zapowiadało jej rychłego zakończenia. Szalejące rewolucje społeczne w państwach dalekiego wschodu przeciw lokalnym reżimom tylko spotęgowały impas w regionie. Zarówno Bagdad jak i Teheran zajęte gaszeniem niezadowolenia społecznego coraz mniejszą wagę przywiązywały do rozwiązania konfliktu, choć wyniszczające skutki wojny pochłaniały ogromne środki finansowe. Brak odpowiedniego wsparcia ze strony rodzimych władz powodował, że często braki osobowe w jednostkach zastępowane były najemnikami, których główny trzon stanowiła podatna na zysk strzegących autonomii miasta Gwardia Basry. Brakowało amunicji i podstawowego zaopatrzenia. Żołnierze z dnia na dzień tracili morale, a dowództwo obu stron wiarę na pomyślne zakończenie konfrontacji. Sytuacja w regionie coraz bardziej stawała się patowa i nagle nieoczekiwanie pojawiło się światełko w tunelu... w tunelu mrocznych lochów Basry

 

Owe "światło opatrzności" jak je nazwał właściciel miejscowego kasyna Hassan odkrył w sejfie, w gabinecie swego poprzednika Umary XVII. Po wielce wątpliwej wiktorii w zeszłorocznych wyborach na władcę Basry, wertując zawartość dokumentów natknął się na szczątkowe plany położenia legendarnego złota skradzionego przez Saddama Husajna podczas wojny z Kuwejtem na początku lat dziewięćdziesiątych. Od lat poszukiwano części skradzionego kuwejckiego złota, ale nikt się nie spodziewał, że ukryte jest ono w Basrze. Umara XVII nie należał do wąskiego kręgu zaufanych osób Saddama Husajna, ale wiadomo też, że był wyśmienitym aktorem i znamienitym graczem politycznym. Nie na próżno nadano mu przydomek „starego lisa”. Mógł zawrzeć z dyktatorem tajny pakt. Teraz ujrzał on światło dziennie. Wieść o tym szybko dotarła do stacjonujących w okolicy wojsk irańskich i irackich. Perspektywa niewyobrażalnego bogactwa spowodowała, że ponownie światło jupiterów z Teheranu i Bagdadu złowrogo skupiły się na Basrze. A kto wie jakie tajemnice kryją w sobie jeszcze tamtejsze piaski....

 

 

STRONY KONFLIKTU

 

POPIS

 

popis.png

 

POPIS to sojusz dwóch odwiecznych rywali politycznych: Partia Iraku Sprawiedliwego to spuścizna po dawnej nomenklaturze partii BAAS Saddama Husajna. Populistycznymi obietnicami stabilizacji i podziału z zysków z ropy naftowej zyskała szeroką popularność w Iraku, szczególnie w bogatszej północy kraju. Na biedniejszym południu niepodzielnie dominowało Porozumienie Osmańskie, znane ze skrajnych poglądów religijnych, które w przeszłości często korzystało z metod terroru do osiągania swoich celów. Odwieczni wrogowie, którzy od lat zaciekle walczyli o prymat w kraju, zjednoczyli swoje siły w obliczu zeszłorocznej inwazji militarnej dokonanej przez Teheran. Marsz wojsk irańskich powstrzymany został przy murach Basry. Niestety militarna koherencja nie przysłoniła zaszłości historycznych pomiędzy obiema partiami powodując, iż sojusz POPIS był tworem niemogącym tworzyć jednomyślnych rządów na szczeblu państwowym. Kraj zżerał rak korupcji i powszechna bieda. Echem odbijało się to na żołnierzach, którym coraz bardziej doskwierał brak odpowiedniego zaopatrzenia i wsparcia ze strony rządu. Jednak jednostki bojowe POPISU, którym na przestrzeni ostatnich lat nie brakowało doświadczeń z wojennym rzemiosłem, wciąż stanowiły siłę, z którą należało się liczyć.

 

IRAN

 

iranpr.png

 

Mocarstwowe zapędy Iranu zostały mocno ostudzone przez konflikt z Irakiem, po którym władze w Teheranie nie spodziewały się tak zażartego oporu. Dodatkowo embargo nałożone na Iran przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, która od lat straszyła nałożeniem sankcji za ignorowanie żądań zaprzestania programu nuklearnego, mocno odbiło się na sektorze finansowym i gospodarczym kraju. Czarę goryczy przepełniała szalejąca fala niezadowolenia społecznego, która ogarnęła kraje Dalekiego Wschodu. Coraz częściej dochodziło w kraju do licznych zamieszek i manifestacji wymierzonych w warstwy rządzące. Sytuacja ta lustrzanie odbiła się na jednostkach stacjonujących w Basrze. Brakowało obiecanych posiłków, które miast walczyć na basryjskiej ziemi, skupione były na tłumieniu lokalnych manifestacji.

Pomimo tych uniedogodnień armia irańska wciąż imponowała niezłym poziomem samodyscypliny wspartym nowoczesnym uzbrojeniem i wyposażeniem. Co prawda granica wytrzymałości żołnierzy była wystawiona na poważną próbę, ale wieść o kuwejckim złocie wzmogła wyraźnie w nich motywację do walki...

 

 

 

GWARDIA BASRY

 

gwardia.png

 

Gwardia Basry to osławiona prywatna armia powołana przez Kalifa Umarę XVII. Po śmierci swego twórcy w wyniku wygranych wyborów przeszła we władanie Hassana, właściciela miejscowego kasyna. Nie dorównywał on jednak charyzmą i politycznym rozmachem swemu poprzednikowi. Gwardia stała się dla niego głównie płaszczem ochronnym dla prywatnych i małostkowych interesów. Zajęty nadzorowaniem własnego biznesu, dowództwo nad Gwardią powierzył swej prawej ręce Igorowi Abdul Kersenowi, który starał się podtrzymać jak mógł dawną świetność Gwardii. Mimo jego wysiłków zaczęły pojawiać się w szeregach gwardzistów niepokojące rozwarstwienia. Jedni popadli w fundamentalizm religijny dla których kult relikwii w miejscowym meczecie stał się nadrzędną wartością, drudzy skupili się wokół Hassana popadając w sieć hazardu i łatwego zarobku. Nie wpłynęło to jednak aż tak znacząco na pozycję Gwardii w autonomii, która wciąż skutecznie zapewniała miastu status strefy zdemilitaryzowanej. Natura najemnika wciąż odzywała się w gwardzistach na intratne propozycje jakie składały zarówno POPIS czy Iran, które doceniały u strażników Basry atuty doskonałej znajomości terenu oraz lojalność wobec swego pracodawcy. Kiedy Hassan odkrył kuwejckie złoto w Basrze, większość gwardzistów uznała to za znak od samego Allacha, rozbudzając w nich na nowo nadzieję powrotu do utraconej chwały i splendoru jaką cieszyli się za panowania Umary XVII.

 

 

Mapy terenu:

mapaalbasrahpv2.th.jpg

mapabarsaho0.th.jpg

 

Wszelkie szczegóły dotyczące zlotu znajdują się na forum zlotowym:

http://www.basra.fora.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ci co czują powołanie mogą aspirować do Gwardii. Czeka ich selekcja ;-).

Pozostali cierpliwie oczekują wznosząc oczy ku niebu, na zapisy pod koniec maja, macie czas, duuużo czasu, zarąbiście dużo czasu by się przygotować do zapisów które potrwają w tym roku pewnie z pół godziny, więc spoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w tym roku podobny będzie system zapisów jak był w tamtym roku

Tak, o konkretnej godzinie otwarty formularz do wypełnienia. Zgłoszenia według godziny zapisu liczone, od godziny "0".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZAPISY - Basra VI

 

Uwaga!!!

W wyniku licznych próśb i apeli wyjątkowo w tym roku staraliśmy się na ile mogliśmy stworzyć jak największą pulę osób z wolnych zapisów. Zaproszenia ograniczyliśmy tylko od osób i ekip, które pomagały przy zlocie oraz zaprzyjaźnionych orgów innych imprez. Dowódcy obu stron mieli ograniczenie do zaproszenia w swoje szeregi po 30 osób. Każdy więc ma jednakowe szanse, zarówno ci co już byli jak i ci którzy chcą po raz pierwszy przyjechać. Jedno jest pewne, zapiszą się na pewno ci, którzy tego bardzo chcą. Zapraszamy!!!!

 

 

Start zapisów w poniedziałek 6 czerwca, godz. 20.00

Tego dnia, w temacie na forum basryjskim (https://basra.fora.pl/) podamy dokładną instrukcję oraz link do formularza. Będą wymagane dane osobowe łącznie z numerem peselu, e-mailem i telefonem. Dla przypomnienia: Panowie płacą 60zł, Panie 50zł. Czas na uiszczenie dwa tygodnie po rejestracji, potem nie opłaceni są usuwani i wchodzi w to miejsce następny z kolejki zarejestrowanych, te osoby mają już tylko tydzień na opłatę.

 

 

Zapisy trwają tylko do strony POPISU i IRANU. Zapisy do Gwardii przeprowadzone były już wcześniej i zostały zamknięte. Wszystkich będziemy zapisywać do ok. 20-25 osobowych grup według klucza przynależności do teamu (prosimy o poprawne wpisywanie nazwy swojego teamu w rejestracji aby nie trafić do przypadkowej drużyny). Kto trafi do jakiej strony konfliktu (Popis czy Iran) zadecyduje losowanie drużyn przeprowadzone między dowódcą Iranu Colonelem oraz dowódcą Popisu Dexterem (ukłony i oklaski dla nich, za podjęcie się dowodzenia) po zakończeniu wpłat.

 

Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem i mechaniką gry. Chęć przystąpienia do Zlotu oznacza akceptację zasad tam spisanych!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam rozumieć że już nie ma wolnych miejsc?!

Każdy chętny może się zarejestrować, szansa ciągle jest.

Osobiście przypilnuję, by ci co się spóźnią z wpłatą spadli z listy. Od listopada zakładam swoją kasę kupując rzeczy na Zlot, muszę to w końcu odzyskać ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...