Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem M4 od ICS'a. Chciałbym poprawić osiągi i ulepszyć moją replikę i mam pytanie. Na czym polega ten dwudzielny Gearbox? Czy wystarczy, że zakupie Gearbox V.2 lub V.3 i będe miał dwa Gearboxy? Oczywiście do tego drugiego zamontowałbym sprężyne M120. Jak się w ogóle przestawia który Gearbox ma działać w tej chwili. Chciałbym także wstawić preclufe KM HEAD, gumeke H-U G&G Zieloną, lub jakąś Systemę Enerdgy, konwersje RIS, oraz chciałbym mieć wszystko posmarowane, doszczelnione itp. i nie wiem, u kogo mam to zrobić. Na WMASG jest dużo serwisantów, ale nie wiem kto się akurat w tym specjalizuje. Dziękuje za wszystkie rady i odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

V.2, v.3 itd. to określenie tak jakby kształtu gearboxa tz. w m4 jest v.2 a w ak v.3 dlatego, że te bronie różnia się wymiarami i w replice nie da się zastosować tego samego gearboxa nie zmieniając jej wymiarów.

 

Napisz do kogoś z "gildii serwisantów". Rozmowa z osobą, która będzie grzebać w replice powinna wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Na stronie madonion'a masz dostępne do kupienia gotowe górne szkielety.

 

Cała frajda polega na tym że wybijasz tylni pin (ten od strony kolby) z repliki, i rozbijasz korpus na dwie części. Wyciągasz górny szkielet, wstawiasz nowy o innych parametrach i zamykasz.

 

Musisz jednak uważać żeby zamykając nie złamać popychacza. To taki czarny kawałek plastiku który wystaje z otworu w górnym szkielecie. Jeśli nie będzie chciało się zamknąć, obróć zębatki pociągając raz spust na semi. chodzi o to aby pin w zębatce tłokowej od popychacza ustawił się po stronie lufy patrząc od środka zębatki.

Link to post
Share on other sites

Z konwersja ris są niestety problemy i pasują ics-owskie( masz do wyboru ris za 300zl bądź ras za 455 dostępne na madonion) bądź takie od 400zl wzwyż typu free float, wiem ze napewno pasują JBU ale jak z innymi to nie mam pojęcia

Link to post
Share on other sites

Rosti - ale bzdury. Jak nie wiesz to sie nie odzywaj, bo wprowadzasz chłopaka w błąd. ICS ma w swoich emkach taki patent jak regulowana długość lufy zewnętrznej. Masz kilkuczęściowy zestaw lufy zewnętrznej i po środku w zależności od serii jest albo tylko trzymający sie na imbusach, albo nagwintowany i na imbusach. To pozwala na dopasowanie lufy do różnic w długości zwykłych risów (montowanych na deltaringu i pierścieniu opierającym się o muszkę).

W swojej replice miałem tego typu risy ICS'a, Boyi i A&K. Potem tani freefloat boyi z allegro, freefloat z SPR G&P a teraz front od HK416.

 

Generalnie wstawisz tam co chcesz, jeśli pomyślisz jak to konstrukcyjnie zamocować żeby się trzymało.

Link to post
Share on other sites

f735ab94baeb06f6a40d4b4d36feb3c3.jpg

"... możemy regulować długość lufy. Dzięki temu replikę ICS'a można dostosować do chwytów przednich innych firm."

 

To cytat z madonion.eu.

 

Na fotografii widać że jest to wersja z gwintowaną lufą - ale już np. mój nie ma gwintowanej tylko jest na samych imbusach. Mimo że też mam replike z serii professional czyli metalowy korpus itd.

Ponadto różnica jest widoczna w stopie z którego jest wykonany korpus - mój jest leciutki i ma szary matowy kolor, zaś kolega z ekipy który również ma ICSa miał ciemno czarny błyszczący, i cieżki korpus.

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to jeżeli chciałbym mieć jeden GB na m100, a drugi na m140, to musze kupić 2 GB górne z madonionu za 200zł? Gdzie mogę znalezć tą gildie serwisantów, bo mi szukajka nie działa :(? Jak myślicie co warto jeszcze wymienić, lub dołożyć/ Póki co mam aimpointa i wymienioną płytke selektora na King Arms, bo seryjne szybko pękają. Mnie to spotkało.

Link to post
Share on other sites

Ta górna połowa za 200 złotych to taka, którą masz teraz w replice (zakładam, że jest stockowa). Nie wiem jaka sprężyna tam siedzi dokładnie, ale zapewne m100. Pozostaje Ci kupić drugą górną połówkę pod mocniejszą sprężynę. Gotowa połówka sprzedawana na Madonionie ma max m120 wsadzone (370zl z BU), więc jeśli chcesz coś mocniejszego to trzeba samemu poskładać. Myślę, że to m120 początkującemu wystarczy.

 

Co warto wymienić? Gumkę HU i lufę.

Link to post
Share on other sites

Mnie stockowa płytka selektora od roku śmiga bez problemu.

 

Co do wymiany - warto machnąć prowadnice sprężyny na metalową, z pewnością tłok i głowica tłoka jeśli chcesz wymienic sprężyne na mocniejszą.

Przydałoby sie uszczelniana dysza i pobawić sie oringami żeby lepiej trzymały ciśnienie. Lekko je rozciągnąć i przesmarować.

 

Co do serwisu najwygodniej podejrzewam że będzie spytać sie na podforum dla Twojego województwa, kto dobrze składa repliki i do niego udać sie z czteropakiem i ładnym uśmiechem. :P Podejrzewam że za grosze Ci to ktoś poskłada porządnie.

Link to post
Share on other sites

Na CQB bo pewnie tam chcesz słabszy zostaw sobie stockowy- ten co masz teraz (330-360fpsów to nawet nadmiar)

Na otwarty teren przecież nie ma problemu w MO są gotowe górne zestawy tuningowe wystarczy zamówić :-)

 

Ewentualnie napisz do nich, że chcesz nabyć zestaw górnego GB ICS'a kompletny na sprężynie M140 i gotowe... jeśli nawet nie będą mieli kompletnego zestawu to doradza co uzbierać i to Tobie złożą.

 

Jest tańsza opcja- bo SHS robi dobre tłoki, prowadnice można taniej nabyć tylko ktoś to Tobie by musiał złożyć- a jak policzysz wszystkie przesyłki i czas jaki na to poświęcisz... no tutaj Twój wybór.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...