Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

2 baterie, problem.


Recommended Posts

Witam, mam problem z dwiema bateriami 9.6v i 8.4v,

niedawno działały całkiem dobrze, teraz gdy je ładuje ładowarką mikroprocesorową batimexa to po paru minutach zapala się zielona dioda, niestety po podłączeniu do repliki oddaje parę strzałów i pada.

Co to może być?

Link to post
Share on other sites

Spróbuj naładować te akumulatory inną ładowarką mikroprocesorową.

 

Jeśli to nie pomoże, to najprawdopodobniej masz uszkodzone akumulatory (objawy, które podałeś są dość typowe). Mogło się tak stać np. z nadmiernego ich rozładowania. Jeśli tak się stało, to przykro mi, ale już raczej ich nie odzyskasz :/.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To może być problem z ładowarką, miałem to samo i na innych ładowarkach batki normalnie się ładują. W zasadzie, to może to też być problem z bateriami, musiała by się ich pojemność drastycznie zmniejszyć no ale skoro obydwie tak mają to na 90% wina ładowarki, pożycz od kogoś inną i sprawdź czy będzie to samo.

Link to post
Share on other sites
Kurde, ładowałem około 2h i z ciekawości odłączyłem i wypróbowałem - strzela elegancko !

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Nie rób tak, bo każde tak krótkie ładowanie skraca żywotność akumulatora (zwłaszcza, jeśli masz aku typu Ni-Cd) - następnym razem ładuj zgodnie ze wzorem ;). I wyślij tą ładowarkę na gwarancję, jeśli jeszcze masz.

 

Jeśli chcesz się na razie posługiwać stockową ładowarką, to staraj się podłączać akumulator do ładowania dopiero wtedy, kiedy replika przestanie już na nim strzelać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Heh. Batimex coś ostatnio nieźle sobie grabi...

Kup porządną ładowarkę to uda ci się reanimować te pakiety.

Miałem podobną sytuację. Teraz wszystko śmiga aż miło :)

Sprawdź tylko czy tą wolnoładowarką możesz ładować oba pakiety.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To wina ładowarki Batimex, ale nie trzeba jej od razu wyrzucać. Te ładowarki tak mają, że się psują i po jakimś czasie przestają ładować do pełna. Za wcześnie się wyłaczają. Wyłączy ci się po 2h ładowania, to włącz ją jeszcze raz. Orientacyjnie potrafisz chyba wyliczyć ile czasu optrzeba by naładować akumulator. Z tego co się orientuję, użytkownicy Batimexów tak robią.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...