Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki mundur niemiecki do ASG ? i gdzie go dostać (tanio)


Recommended Posts

Witam, rozglądam się za mundurem z okresu walk na froncie wschodnim (moja preferowana replika to StG 44) i niestety ceny mnie solidnie odstraszają.

Nawet jeśli mogę sobie pozwolić na coś droższego, to niestety będę bał się brać takowego nabytku na walki ASG (wiadomo dlaczego).

Czy istnieje jakaś tańsza alternatywa dla mnie ? Jeśli tak to bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
rozglądam się za mundurem z okresu walk na froncie wschodnim (moja preferowana replika to StG 44)

 

Jak myślicie nada się ?

 

Podaj mi choc jeden sensowny argument; dlaczego miałby się nie nadawac?

 

Wiem że nie do mnie jest kierowane pytanie. No ale choćby dlatego ;)

Edited by Tona
Link to post
Share on other sites

Mea culpa :P Fakt, że odpowiedziałem bardziej na pytanie w stylu "czy nada się do asg" ...

Tak to już jest.. Jakby mod zaglądnął, można usunąc. Ma wtopa :)

 

 

Zaglądnoł. Ale nie widzi powodu żeby usuwac.

Arend

 

 

Ależ pasjonująca dyskusja się zrodziła !

Link to post
Share on other sites

Tak zwykle się rozwija rozmowa w momencie kiedy pada durne pytanie. Autorowi nie przyszło na myśl że wszelkie dobre kopie niemieckich mundurów z okresu IIwś są drogie bo nikt ich nie szyje taśmowo. Niestety. Tak stare umundurowanie jest szyte dla grup rekonstruktorskicj na miarę (przeważnie) i na wolnym rynku znajdują się tylko spady których nie udało się zagospodarować wewnątrz dość szczelnego kręgu rekonstruktorów. Jakby autor nie czekał na gotowe rozwiązania tylko sięgnoł w zasoby netu dowiedziałby się że najbliższe interesującego go przedziału czasowego są mundury NVA, ale tez potrzebują nieco działań upodabniających.

 

A co do bluzy o którą pytałeś to sam się zastanów i podaj choć jedną przyczynę dla której miałaby się nie nadawać (dla ułatwienia ostrzegę cię przed zakładaniem na nią odpowiednich dla niej oznaczeń).

Link to post
Share on other sites

Tak zwykle się rozwija rozmowa w momencie kiedy pada durne pytanie. Autorowi nie przyszło na myśl że wszelkie dobre kopie niemieckich mundurów z okresu IIwś są drogie bo nikt ich nie szyje taśmowo. Niestety. Tak stare umundurowanie jest szyte dla grup rekonstruktorskicj na miarę (przeważnie) i na wolnym rynku znajdują się tylko spady których nie udało się zagospodarować wewnątrz dość szczelnego kręgu rekonstruktorów. Jakby autor nie czekał na gotowe rozwiązania tylko sięgnoł w zasoby netu dowiedziałby się że najbliższe interesującego go przedziału czasowego są mundury NVA, ale tez potrzebują nieco działań upodabniających.

 

A co do bluzy o którą pytałeś to sam się zastanów i podaj choć jedną przyczynę dla której miałaby się nie nadawać (dla ułatwienia ostrzegę cię przed zakładaniem na nią odpowiednich dla niej oznaczeń).

 

Autor rozumie dlaczego mundury do rekonstrukcji są drogie, lecz pyta o alternatywę do tarzania się w błocie, a pytanie co do bluzy którą znalazł dotyczy tylko tego czy jest jakoś tam podobna do mundurów wh z okresu fruntu wschodniego tj.: 41-45

Link to post
Share on other sites

Raz : jest to pytanie do rekonstruktorów.

Dwa : tańszą ale wymagającą inwencji alternatywę Ci też podsunołem.

Trzy: to nie od nas zalezy co na siebie włożysz i gdzie się w tym taplał bedziesz.

 

Na forum jest dział rekonstruktorski i bardzo zachęcam żebyś tam zajrzał.

Link to post
Share on other sites

Wiele osób w stylizacji używa flecktarnu, który jest jakby potomkiem kropkowych mundurów. I nada się na początek, ze względu na niewielką cenę. Jednak nawet w okrojonej rekonstrukcji nie nada sie zbytnio.

@Arend - popracuj nad ortografią. Końcówki "ął" "ęł" leżą i kwiczą.

 

Przepraszam staram się, ale mam naleciałości z języka ojczystego.

Arend

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...