Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K USP 45. czy COLT M1911


Recommended Posts

Mam dylemat, kupić COLT'a M 1911, czy H&K USP 45. Mam nadzieję, że doradzicie mi którego mam kupić. Głównie zależy mi na wytrzymałości i niezawodności.

 

I czy różni się czymś ten H&K http://www.madonion.eu/USP_45_czarny_System_7_metal_slide_p851.html od tego u góry?

Zły dział...

 

Tak różni się tym, że Umarex ma badziewne oznaczenia...

 

Wytrzymałość na co?

Jak chcesz niezawodność to TM.

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na niezawodności to doradzam tak jak pozostali - bierz TM. Jeżeli zależy Ci na wykonaniu zewnętrznym - bierz KSC.

 

Posiadam KSC USP .45 i wizualnie jest to najlepiej zrobiony gaziak jaki wpadł mi w ręce. Colta TM nie posiadam, więc posłużę się przykładem Glocka 17 TM - odstaje od KSC pod względem wyglądu zdecydowanie. Na strzelankach używam TM z jednego powodu - osiągów. KSC ma zasięg rzędu 35m, TM potrafi trafić na 50m, o lepszej powtarzalności nie wspominając. Pomimo plastikowego zamka ma silniejszy BB.

Link to post
Share on other sites

Posiadam KSC USP .45 i wizualnie jest to najlepiej zrobiony gaziak jaki wpadł mi w ręce.

Wybacz Wojciech, ale muszę spytać: a ile gaziaków wpadło w Twoje ręce?

Bo wiesz, moim zdaniem, USP KSC jest kiepsko wykonany zewnętrznie. Osiągi ma średnie ale najgorsza w nim jest ergonomia a raczej jej brak. Jeśli już brać USP to compact - pod względem ergonomi wypada znacznie lepiej.

Co do Glocka od Marui; on nie jest ładny bo oryginał też jest brzydki ale za to wygoda użytkowania jest OK - i pewnie dlatego go używasz. Ale w 50m zasięgu skutecznego to nie wierzę. Też go miałem i całkiem dawał rade.

Natomiast "nineteen-eleven" TM to klamka niemal idealna. I to pod każdym względem. Metalowy zamek zawsze można dokupić i to ładny, nie taką kiepską wydmuszke jak daje w swoich KSC.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

@ Lambert - wystarczająco dużo, i nie jest to liczba jednocyfrowa. Kwestii ergonomii nie poruszam - każdemu leży coś innego. Moje USP leży sobie grzecznie i nie przypuszczam, żeby kiedykolwiek zobaczyło strzelankę. Porównywałem jakość z AEPem TM i... nie ma czego porównywać, TM przy KSC to zabawka. Plastikowe wydmuszki dopóki nie pękają (a często się to na szczęście nie zdarza) są jak najbardziej akceptowalne.

 

Proszę pokaż mi lepiej wykonane metalowe repliki GBB pomijając customy / TM z konwersjami.

 

Co do Glocka - 50 m zasięgu jest mierzone - 8/10 strzałów na tym dystansie trafia w cel stojącego człowieka. Nie uważam, żeby miało to jakieś większe znaczenie, na tym dystansie i tak używa się głównej - za to reakcja ludzi na respie widzących pistolet strzelający dalej od elektryków typu Cyma czy Boyi jest, doprawdy, bezcenna.

 

Przerabiałem już temat wyższości plastiku nad metalem - o ile wolałbym plastikowego Colta od metalowego Socom Gear'a, którego jakość farby jest żałosna to nikt nie wmówi mi że plastik może być lepszy od metalu pokrytego dobrą farbą.

 

Edit: nie uważam Glocka za brzydką replikę. Kolejnym planowanym zakupem jest 17 od KSC, który wygląda tak jak Glock powinien wyglądać. Przy TM razi mnie błyszczący ABS, o rysach również lepiej nie wspominać - o ile na metalu nie wyglądają tragicznie to przy absie po prostu rażą.

Edited by Wojciech_G
Link to post
Share on other sites

Przerabiałem już temat wyższości plastiku nad metalem - o ile wolałbym plastikowego Colta od metalowego Socom Gear'a, którego jakość farby jest żałosna to nikt nie wmówi mi że plastik może być lepszy od metalu pokrytego dobrą farbą.

 

Edit: nie uważam Glocka za brzydką replikę. Kolejnym planowanym zakupem jest 17 od KSC, który wygląda tak jak Glock powinien wyglądać. Przy TM razi mnie błyszczący ABS, o rysach również lepiej nie wspominać - o ile na metalu nie wyglądają tragicznie to przy absie po prostu rażą.

Bardzo ciekawą filozofię tu widzę. Lepszy plastikowy kolt od metalowego bo farba kiepska :hahaha: [jakby pomalowanie było problemem].

 

Albo "kupie se KSC bo lepsze som i metalofe" zamiast kupić jak cywilizowany człowiek konwersję, czyli metalowy zamek i lufę, to wolisz wydać taką samą kasę na średniej jakości replikę. Bo błyszczy, no proszę nie rozbawiaj mnie tak. Z ksc dobre wrażenie zrobił na mnie usp match - strzelał słabo ale faktycznie wygląd i jakość zamka była niezła.

 

Jedynie co do podawanego przez ciebie zasięgu się zgadzam - mierzyłem i Glock TM wali skutecznie na 45-50 metrów, max 60 jest to wynik niesamowity.

 

Na koniec powiem że boczniak powinien być niezawodny - jak biegałem z Coltem WE - to nawalał, jak biegałem z Sigiem Pro KSC - nawalał, tylko TM potrafi walić świetnie przy temperaturach poniżej zera.

 

Ja nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce i dyskusji, ale troszkę spuść z tego tonu...

Czy poprzez wyśmiewanie i wyszydzanie z innych niż Twoje opinie, czujesz się lepiej?

 

Od razu uprzedzam dalsze tego typu posty będą leciały, bez jakichkolwiek ostrzeżeń!

 

PJ

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Jest problemem bo nie chce mi się/ nie potrafię malować i wolę dopłacić za lepszą farbę. WE/SG to w dodatku repliki, w których nie tylko farba jest kiepska.

 

Owszem, wolę kupić KSC, bo mam to gdzieś czy replika strzela na 35 czy 50m. Na metalowym zamku modyfikacja się nie skończy, doliczając zawory o zwiększonej przepustowości i kolejne rzeczy o których nie mam bladego pojęcia wyniosą Cię więcej niż Glock KSC - ale masz 10m zasięgu więcej w pistolecie więc pewnie warto. W mojej opinii KSC jest lepsze niż stockowe TM - bo jest metalowe - i dwukrotnie tańsze niż TM z konwersją. Niestety nie mam komfortu nie liczenia się z kasą i względy ekonomiczne też mają znaczenie.

 

Co do zawodności - z gaziaka więcej strzelam na respie niż podczas akcji - nawet gówniane Army nie sprawiało mi problemów. Poniżej zera mój Glock TM odmawia posłuszeństwa - widocznie kwestia egzemplarza.

Link to post
Share on other sites

Owszem, wolę kupić KSC, bo mam to gdzieś czy replika strzela na 35 czy 50m. Na metalowym zamku modyfikacja się nie skończy, doliczając zawory o zwiększonej przepustowości i kolejne rzeczy o których nie mam bladego pojęcia wyniosą Cię więcej niż Glock KSC - ale masz 10m zasięgu więcej w pistolecie więc pewnie warto. W mojej opinii KSC jest lepsze niż stockowe TM - bo jest metalowe - i dwukrotnie tańsze niż TM z konwersją. Niestety nie mam komfortu nie liczenia się z kasą i względy ekonomiczne też mają znaczenie.

 

Co do zawodności - z gaziaka więcej strzelam na respie niż podczas akcji - nawet gówniane Army nie sprawiało mi problemów. Poniżej zera mój Glock TM odmawia posłuszeństwa - widocznie kwestia egzemplarza.

No właśnie "i kolejne rzeczy o których nie mam bladego pojęcia wyniosą Cię więcej niż Glock KSC". No rzeczywiście taniej kupić ksc, cena ksc w polskich sklepach Specshop - 390,00zł, MO - 399 zł Dalej nie chce mi się szukać. W porównaniu do Klocka TM do którego wystarczy kupić nawet sam zamek SS -210 zł + zawór w zależności od firmy od 40 - 70zł. Coś nie pasuje. O komisie to nie wspomnę, bo tam to wszystko możesz tanio dostać.

 

Usunięto zbędny komentarz nic nie wnoszący do tematu...

 

PJ

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Mniej jadu Kolego. Nie żeby mnie to dziwiło, dyskusja na odpowiednim poziomie w dzisiejszych czasach to prawdziwa rzadkość. Swoją drogą, apostrofy typu Ci, Tobie piszemy z wielkiej litery.

 

Ilu używasz magazynków do bocznej? Jednego? Pomnóż sobie koszt zaworka w cenie 60zł x 4, dorzuć zamek, lufę i sprężyny. Wykładanie 600zł za coś co może ale nie musi poprawnie działać po prostu mi nie odpowiada. Z doświadczenia wiem, że TM działają tak długo, dopóki są stockowe. Na komisie nic nie znajdziesz, jego przeglądanie to czynność od której zaczynam i kończę dzień.

 

Skończmy tą jałową dyskusję, każdy ma inne oczekiwania. To czy wydam kasę na Glocka KSC czy 176szt plastikowych słoników to moja prywatna sprawa. Nie proszę Ciebie radę.

Link to post
Share on other sites

Trzymajmy się konkretów:

 

Porównywałem jakość z AEPem TM i... nie ma czego porównywać, TM przy KSC to zabawka.

 

Porównujesz więc AEPa z gaziakiem?! To przypomina mi pytanie z serii: co jest lepsze? Samolot czy okręt?

 

Moje USP leży sobie grzecznie i nie przypuszczam, żeby kiedykolwiek zobaczyło strzelankę.

 

I na tej podstawie wystawiasz opinię?!

 

Proszę pokaż mi lepiej wykonane metalowe repliki GBB pomijając customy / TM z konwersjami.

 

Ale z jakiej racji pomijając? TM z resztą nawet bez konwersji wygląda i funkcjonuje lepiej niż KSC... Tyle, że nie jest zimny w dotyku ;].

 

to nikt nie wmówi mi że plastik może być lepszy od metalu pokrytego dobrą farbą.

 

Toś mało widział jak sądzę. Serio.

 

Owszem, wolę kupić KSC, bo mam to gdzieś czy replika strzela na 35 czy 50m.

 

A mnie interesuje czy replika zdechnie po dwóch latach, czy po pięciu (bo sprzęt wymieniam nieczęsto), oraz czy mi się nie zatnie.

 

W mojej opinii KSC jest lepsze niż stockowe TM - bo jest metalowe - i dwukrotnie tańsze niż TM z konwersją.

 

I zapewniam gorsze osiągi, niezawodność i trwałość. Plus wielokrotnie gorszy dostęp do części zamiennych.

 

Ilu używasz magazynków do bocznej? Jednego?

 

W zależności od strzelanki- jednego lub dwóch. To jest broń boczna a nie broń zapasowa/dodatkowa. To różnica. Ale Ty pytałeś o BOCZNĄ.

 

Wykładanie 600zł za coś co może ale nie musi poprawnie działać po prostu mi nie odpowiada.

 

Nie lepiej wywalić kilka stów na coś, co działa latami, nie zacina się i daje świetne osiągi niż wywalić dwie czy trzy stówy mniej na coś co zazwyczaj zaczyna świrować po dwóch latach, jest wrażliwe na brud i zacinki oraz osiągi są niestety jednak mizerne? Nie rozumiem szczerze powiedziawszy...

 

Z doświadczenia wiem, że TM działają tak długo, dopóki są stockowe.

 

Bez obrazy ale może trzeba umieć w klamkach grzebać? Bo moje jakoś świetnie się spisują a są przegrzebane i zuuupełnie nie-stockowe.

 

To czy wydam kasę na Glocka KSC czy 176szt plastikowych słoników to moja prywatna sprawa.

 

Ale to forum airsoftowe więc można przyjąć pewne kryteria oceny sensowności zakupu w kontekście tego o czym tu mowa. Więc ze słoników nie spotrzelasz w ogóle, z KSC postrzelasz jako tako a z TM postrzelasz sporo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Jesteśmy osobami, które od replik bocznych wymagają kompletnie czegoś innego. Ja oczekuję po pierwsze ładnie wyglądającej repliki, która dostrzeli do 30m, pożyje rok-dwa i będzie łatwa do sprzedaży. Nie chcę w nią ładować kwot rzędu 1000-1300zł, 700 to górna granicą. Należę również do powszechnie pogardzanej grupy osób, które nie potrafią w replice grzebać a na serwisach się przejechały. Dla mnie KSC jest wyborem optymalnym. Jeżeli faktycznie szukałbym repliki na 5 lat to zainwestowałbym raczej w TM. Kwestia wyglądu jest subiektywna. I kropka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...