Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwne Odgłosy Z Gearboxa v3.


Recommended Posts

Witam. Mam problem z moją repliką AK47 Cyma cm.28-A Tactical.

Karabin ma już ok. 20000 kulek za sobą i nie miałem żadnego problemu z nim.

Aż do chwili przed wyjazdem na strzelankę... Strzeliłem parę razy sucho (KONTROLNIE BEZ KULEK) i nagle w okolicach silnika a Gearboxa coś zaczęło trzeszczeć. Szybko pobiegłem do garażu po klucz imbusowy i próbowałem wyregulować silnik ale to nic nie dało. Prosiłbym was o pomoc. Dla zrozumienia problemu wrzucam zdjęcie GEARBOX'a gdyż nie wiem czy wszystko jest na swoim miejscu i filmik przedstawiający problem.

Pozdrawiam Bartosz.

 

Gearbox:

cimg1839.jpg

Film:

http://www.youtube.com/watch?v=8tLG5WAjOdE

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy poczekać na wypowiedzi innych czy kupić ten który mi zaproponowałeś.

Cena pasuje.:icon_biggrin:

 

A i jeszcze jedno gdyż mam kupioną nową replikę to która gumkę HOP-UP wybrać wiem że są takie same ale może się czymś różnią? :icon_biggrin:

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_gumki_hop-up-c011006.html

Edited by Maltoo7497
Link to post
Share on other sites

U mnie taki dźwięk wydaje gb gdy nie mam założonego anti-reversal'a. Dlatego jak zawsze składasz gearboxa to zwróć uwagę czy przypadkiem jest prawidłowo wsadzony - ustawiony względem zębatki. Często jest tak, że zamiast "hamować" zębatkę przed powrotem to ucieka i jest ustawiony w głąb gearboxa. Jak strzelasz to wówczas zębatka się nie blokuje na reversalu ale tylko się ociera o niego.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy poczekać na wypowiedzi innych czy kupić ten który mi zaproponowałeś.

Cena pasuje.:icon_biggrin:

 

Ja go katowałem na sp150, często na auto, byłem prawie pewny, że pęknie, ale po około 10tys kulek, nie ma śladów zużycia. Wnioski możesz wyciągnąć sam, mam nadzieję, że pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki panowie! Zaraz na Taiwanie kupuję i po zamontowaniu napiszę czy jest wszystko OK ;)

Odnośnie tej drugiej repliki. Czy jest gdzieś opcja na Taiwangun.com aby wysłać im broń a oni by wykonali tuning? ;P

Dziękuje za każdą odpowiedź w tym temacie. Pozdrawiam.

Edited by Maltoo7497
Link to post
Share on other sites

Dobra mam tłok.Byłem bardzo zaskoczony, gdyż przyszedł na drugi dzień. :icon_biggrin:

Wyciągnąłem stary tłok lecz jest pytanie jak mam zdjąć to(nie wiem jak to się nazywa)na końcu tłoka z okrągłą gumką. :icon_razz2:

Bo nic nie widzę żadnej śrubki.

 

EDIT: Dobra już mam :blush: cała była w śmieciach, dlatego jej nie zauważyłem.

Edited by Maltoo7497
Link to post
Share on other sites

No to masz mały error, bo cholernie lipnie się to odkręca. Mogłeś przy okazji głowicę tłoka zamówić ;p

Musisz coś płaskiego wsadzić w tłok i unieruchomić tą metalową tulejkę co jest w środku. Następnie mocno docisnąć śrubkowkręt krzyżakowy w tą śrubkę i próbować odkręcić. Trzeba trochę pary w to włożyć (rocke fuel i do roboty!).

 

Tylko uważaj żebyś śrubki nie zjechał, bo wtedy kaplica. Piłować trzeba.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...