Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

raczej nie da się repliki uszczelnić w taki sposób aby sie do niej woda nie dostała, a filmiki pokazują, że do wody można wejść, ja nie polecam (nie praktykowałem jedyny kontakt z wodą dla mnie to deszczyk, poranna rosa.

 

1. Dziura w cylindrze

2. Dysza

3. Dziura od silnika

4. Łączenie GB

5. Styki

6. Dziura przerywacza.

7. itd

 

A poza tym bateria i cała elektronika

 

EDIT: Literówka

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

AEG będzie działał po wyjęciu z wody, nie ma w tym nic dziwnego, wypadało by jednak otworzyć po tym GB i ponownie nasmarować, bo stare smary mogły zostać wymyte, a gearbox bez smaru nie jest najlepszym pomysłem. Wkładanie repliki do wody może też doprowadzić do innych uszkodzeń jak np. rdza na sprężynce w magazynku przez co nie będzie podawał kulek.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze kojarzę to cm.048 nie ma w standardzie mosfeta, więc nie ma się co spalić. Jeżeli chodzi o elektrykę w AEGach to są przewody, styki, silnik i bateria. Zresztą zastanawia mnie co mogło by się popsuć w elektryce AEGa, i czy w ogóle coś mogło by się popsuć w GB od wody.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pozwolę odkopać ten temat, bo mam tego typu problem i spróbuję streścić wszystko.

Moja eMka w całości zanurkowała. Skutek: strzela samemu nawet na zabezpieczonym. Czy muszę wymienić elektrykę w mojej replice - czyt. serwis (M733 GFC)?

 

P.S. Nie pytajcie, jak to dokonałem! :icon_rolleyes: :sciana:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz mosfet w swojej replice, to uległ uszkodzeniu. Jeżeli takowego nie masz to masz jeszcze wodę na stykach, lub gdzieś w obwodzie jest przebicie.

Stawiam na pierwszy przypadek.możesz spróbować jeszcze wysuszyć układ, ale szanse są małe, że replika będzie znów śmigać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...