Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kompletna zielenina - przegląd broni


Recommended Posts

Aaa sam mam po sobocie rządek bąbli na plecach hehehe po serii.

 

Pewien ból jest przydatny, działa powstrzymująco i przeciwnik nie wyskoczy z samobójczym atakiem, nawet "dla dobra oddziału" czy powodzenia misji. Po prostu instynkt troszkę zadziała, może nie ma zagrożenia życia ale jest zagrożenie bólem :D.

Link to post
Share on other sites

Weź lusterko i popatrz jakiej wielkości jest jedynka. Potem pomyśl czy aby na pewno ta zabawa polega na chwytaniu kulek zębami :zastanawia:

Się pewnie może zdarzyć przypadkiem. Pewniejszy będzie siniak jeden czy drugi, bąbel a może krwawa plamka. Tego nie unikniesz i dobrze, będziesz wiedział jak smakuje . Doświadczenie oznacza również, że któregoś dnia to Ty opanujesz emocje, wstrzymasz się ze strzałem na tyle długo by zamienić bolesnego "headshota" na "ass-shota" :cool:

 

Heheh, coś z tego już zrozumiałem :D Jak dostałem z własnego karabinu prosto w kręgosłup to aż mnie wyprostowało do pionu :D A kwestia ząbków - jako uczący się snajper nie celuję w głowę, staram się w klatkę trafiać lub w nogi - tam podobno zawsze czuć strzał :-)

 

Inny fakt, że ból wzrasta naprawdę proporcjonalnie do ilości FPS - ponad 500 to już spory ból z dużej odległości. Jako dobry sposób na 'sprawdzenie' siły repliki polecam się z kimś spotkać kto ma repliki w podobnej mocy i 'dać'* się zastrzelić - pozwoli Ci to subiektywnie ocenić moc :-)

 

* - nie jestem masochistą, ale to mi pozwoliło zrozumieć moc mojej repliki.

Link to post
Share on other sites

Teraz trzeba podać matematyczny wzór na to że ból jest wprost proporcjonalny do mocy i odwrotnie proporcjonalny do odległości ;p.

Dlatego osobiście unikam stosowania headshotów (chyba że osobnik po drugiej stronie paraboli kulki ma hełm). Wiem co potrafi moje ~500fps i staram się szanować innych. Natomiast cqb to inna sprawa. Ludzie z którymi się strzelam z zasady albo noszą maski AoT albo BATy i w wyniku rozmów dopuściliśmy sztrzelanie w każdy widoczny cel (ale stosujemy max 350 i singiel)

A i jeszcze ważna sprawa, która przyda się napewno. Uważnie czytaj regulaminy strzelanek i bezwzględnie ich przestrzegaj. Staraj się też ograniczać kwasy typu " nie poczułem że dostałem" jeżeli mówią ci że dostałes schodż z pola gry (czasami tak się dzieje że naprawdę trudno poczuć trafienie) a sam zobaczysz że bedziesz mile widziany na wszelkich strzelanksch.

Link to post
Share on other sites

Żeby zęba stracić to trzeba w niego chyba bezpośrednio dostać :D Ja dostałem z 420 fps kumpla (AK z Cymy) w wargę można powiedzieć na wysokości zębów (prawa część górnej wargi)... bolało jak cholera bo była z tego rana, ale zęba nie straciłem, choć pewnie to przez zęby pękła mi skóra. Na początku myślałem że kominiarka coś daje w tym zakresie, ale chronić to ona moze co najwyżej przed ukąszeniami komarów >.< Trzeba mieć wielkiego pecha żeby dostać z dalszej odległości (tu wchodzą w grę mocne repliki) konkretnie w zęba. A w CQB lepiej ubierać maskę.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jest pewna kwestia, która kosztuje mnie głębokiego rozmyślania :D. Otóż decyduję się na zakup repliki ICSa MP5A... - i tu właśnie jest problem, gdyż wersja A4 ma stałą kolbę, a A5 składaną. Pytanie brzmi, czy kolba w wersji A4 jest znacząco wytrzymalsza od tej w A5? Bardziej pasuje mi MP5A5 gdyż do CQB można kolbę złożyć, ale z drugiej strony jak ma mi się złamać po paru wypadach to sądzę, że lepiej zainwestować w MP5A4. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Najlepiej gdyby wypowiedzieli się posiadacze takowych replik lub ktoś kto miał podobne doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Nadal nikt mi na moje pytanie nie odpowiedzial. Calkiem zielony to nie jestem bo mam troche doswiadczenia w paintballu. Wiem ze to nie asg ale juz jakis obraz daje. Staram sie od razu zaczynac od lepszej polki. Potem bedzie to moja 2 bron jesli bede parasnajperem np.

Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na Twoje pytanie Cayman - bierz stałą, nie będzie przeszkadzać, a masz stabilniejsze oparcie. Osobiście bym chyba nawet nie korzystał ze składania, imho niewygodnie się strzela, nie wspominam o celowaniu. Ostry odpowiednik został skonstruowany raczej do walki na mniejszych odległościach. Ale wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W MP5A4 masz możliwość użycia baterii large, co przydaje się w tuningu. Oczywiście teraz jest era lipo, które są niewielkie, ale ja i tak brałbym stałą kolbę. MP5 jest tak poręczne, że składanie kolby nie jest niezbędne. Zapytaj dwa razy w MadOnion, czy na pewno w środku jest silnik Turbo 3000. To świetny silnik, ciągnie sprężyny M150. Jeśli dostaniesz silnik Infinite, jest o wiele słabszy. Pamiętaj, że w przypadku ICS cena nie obejmuje baterii. Poza tym wymiana kolby w MP5 nie jest żadnym problemem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...