Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSS Vintorez (aka VSS Wintoriez, nie WSS Wintorez)


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witojcie

Jestem pełen podziwu dla twojej pracy,już teraz jest to dla mnie mistrzostwo świata :blush: .

Twoja walka z materią zmotywowała mnie do stworzenia własnego VSS/WSS'a, i teraz mam do Ciebie prośbę, czy mógł byś napisać mi jaka jest grubość body oraz jaką grubość ma ten "kabłąk" w okuł spustu.

Z góry dziękuję i życzę powodzenia :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Użyłem blachy aluminiowej 4mm na konstrukcję "szkieletu, zaś ta blacha co okala kolbę i docelowo ma trzymać zatrzask magazynka jest grubości 1mm. Kabłąk spustu ma 2mm grubości i powstał z zagięcia blachy 1mm. Całość repliki była równana do szerokości magazynka z AK.

 

Napisano 30 czerwiec 2012 - 15:56

 

Apdejt:

 

Dzięki uprzejmości Soldata udało mi się wejść w posiadanie całkiem ładnego tłumika po promocyjnej cenie :) Jednocześnie powróciłem do wcześniejszego projektu, czyli repliki opartej o korpus CM028 (tej z "XyŃ" w numerze seryjnym :) ). W planach mam zakończenie obu replik przed najbliższym Stalkerem w Nysie :)

 

Obecnie na warsztacie rozpracowuję temat chwytu przedniego. Mam zamiar wykonać go domowym sposobem z ABSu. Domowy sposób polega na tym, że w formę gipsową zostanie włożony model chwytu wykonany z plasteliny (12 zł za kilo, polecam, naprawdę świetna rzecz do szybkiego prototypowania). Po usunięciu plasteliny w formę zostanie wciśnięty ręcznie stopiony plastik z połamanych replik. Na koniec będę musiał obrobić chwyt, zrobić otwory na zaczep pasa i tłumika, wyciąć miejsce na przód magazynka, dopasować całość do repliki.

 

A teraz ciekawostka - czy wiedzieliście, że wewnętrzny otwór przelotowy chwytu przedniego jest co do milimetra zgodny ze średnicą i długością standardowego kartonowego wkładu z rolki po papierze toaletowym? :)

 

Foty wkrótce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model chwytu. Wykonany z plasteliny, przygotowany do zaformowania. Nie posiada wycięć, bo w obu replikach będą one w troszkę innych miejscach.

 

DSC01056.jpg

http://s13.postimage.org/5lvah8cat/DSC01056.jpg

 

czy to znaczy że będą pasować standardowe magazynki od aegów?

Docelowo nie, w obu obecnych replikach magazynki AEG od Akaczy pasują, ale docelowo magazynki będą miały gniazdo w trochę innym miejscu.

 

A tak to wygląda na dziś dzień. Zdjęcie przedstawia replikę "XyŃ":

 

DSC01059.jpg

http://s7.postimage.org/6yqmpm9qx/DSC01059.jpg

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Panowie, jakiś czas temu wszedłem w posiadanie niedokończonej repliki WSS od Dreada, trochę majstrowałem przy niej, ale nie mam serca, by ją ukończyć. Zrobiłem ją tak na 90%, brakuje selektora (jest, ale tylko atrapa), porządnej dziury na zatrzask w pokrywie i okablowania w gearboxie, plus paru pierdółek, jak np. szczerbinki. Jak ktoś jest zainteresowany przygarnięciem repliki celem dokończenia, to proszę pisać. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wcześniejsze fotki są niedostępne. To coś wygląda jak wystrugana tępym scyzorykiem rzeźba z sosnowej deski.

Chyba ślepy na jedno oko, a z bielmem na drugim oku powiedziałby, że to Vintorez.

Tak, niestety.

Nie wystarczy ubrać gearbox i preckę w koszmarną obudowę. Jak się robi replikę Vintoreza akurat, to mniej ważne jest to, że strzela w ogóle, a bardzo ważne jest to, jak wygląda.

A wygląd tej wydumki to jakaś parodia.

Edited by Korba
Link to post
Share on other sites

Powiedzieć o WSS, że jest strugany scyzorykiem to zaszczyt, prawdziwy w końcu też do piekności nie należy. Co do reszty, to powiedz co ci się nie podoba? Tłumik jest robiony na wzór oryginału, chwyt również trzyma fason, korpus jest niemal identyczny w porównaniu prawdziwym pod względem wymiarów, kolba również. Można się czepić dekla i szyny montażowej, ale ja nie mam dostępu do prasy hydraulicznej i aufomatu frezerskiego ;) O brakach pisałem, o estetyce nie ma co gadać, bo replika raz psiknięta czarnym sprejem.

Może zdjęcie było nie najlepsze (komórka), dlatego wrzucam lepsze. Oceń teraz.

 

259.jpg

260.jpg

261.jpg

262.jpg

263.jpg

264.jpg

Link to post
Share on other sites

No dobra, może trochę za ostro pojechałem z krytyką. Ja jestem raczej estetą w kwestii wyglądu repliki. Takie mam małe zboczenie ;) Aż sobie poszukałem w necie fotek Vintoreza dla przypomnienia, żeby się lepiej przyjrzeć i porównać. Oryginał nie był też zbytnio subtelny, to prawda. Ale tu ten koślawy dekiel z poszarpanymi krawędziami i zadziorami, łączenie kolby z korpusem, dziwna o wypukłej linii podstawa szczerbinki, oraz kolba z krawędziami na kanciasto i ogólna kanciastość wymaga jeszcze sporo machania pilnikiem i dopieszczania żeby jakoś to zaczęło w ogóle wyglądać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://content-21.foto.mail.ru/mail/photoshooter/766/s-769.jpg

Zobacz sobie Korba podstawę szczerbiny, też jest "garbata", u mnie to bardziej widać, bo nie ma jeszcze szczerbinki, która optycznie by wyprostowała tą dziwną linię. Co do dekla się zgodzę, piękny nie jest, a cały czas go jeszcze gnę, by suwadło weszło i latało jak trzeba. Po wywencowaniu na piasku będzie ładniejszy, mam nadzieję :) Co do reszty, to od początku mówię, że to jest surowy półprodukt do wykończenia, kolba wymaga jeszcze odrobiny ciepła i uwagi, podobnie okucia i łączenia. Mimo to uważam, że Dred zrobił mistrzowską rzecz wykonując body do Wintoreza z cymy 028s, trzymając się wymiarów niemal idealnie, na ile konstrukcja repliki pozwalała. Kładłem replikę na wydrukowaną wymiarówkę i naprawdę nie ma się czego czepić. Estetyki owszem, ale jak mówię, to coś wymaga jeszcze sporo miłości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...