Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który kolimator otwarty wybrać?


Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem kolimatora, wybór padł na

Eotech 552

lub

SIGHTMARKT

powiem szczerze, że bardziej podoba mi się ten sightmarkt ponieważ szybka (czy jak to się poprawnie nazywa) jest większa.

Niestety mam obawy czy w tym kolimatorze sightmarkt coś zobaczę w bardziej słoneczny dzień cóż Eotech 552 jest trochę bardziej zabudowany.

Co o tym myślicie a raczej o tym kolimatorze SIGHTMARKT.

 

Dodam jeszcze, że teren strzelanek w 65% to las więc słońce nie powinno aż tak przeszkadzać.

Link to post
Share on other sites

EOTech nie jest kolimatorem otwartym, to po pierwsze. Co do drugiego koli to mam, jest zajebiste i odkąd je mam nie patrzę na żadne inne badziewia :D. To badziewie rlz. Tylko, że to badziewie kosztuje około zł a nie tyle ile w aukcji.

 

Co do EOTech'a to napisałem, że otwarty bo do końca się nie orientuję a poza tym w niektórych sklepach piszą, że to otwarty np. tutaj (może to i nie EOTech ale podobny).

 

Co do twojej wypowiedzi na temat SIGHTMARKT to nie do końca rozumiem (użyłeś trochę zbyt 'luźnego' język jak dla mnie ;)) z tego co zrozumiałem to masz podobny model ale nie tej firmy i bardzo sobie chwalisz.

Jedyne co mnie zastanawia to to jak wypada w słoneczny dzień (czy jest gorzej od np. EOTech'a).

Edited by akzylus
Link to post
Share on other sites

Zdaje się chodziło Dexterowi o to, że u między innymi krakmana kupisz za lekko ponad stówę.

 

http://www.taiwangun.com/optyka_kolimatory/kolimator_otwarty_tactical_4_reticle_sight_a_c_m-427.html

 

Niestety obecnie niedostępny.

No dobrze tylko dlaczego ten do którego podałem link jest trzy razy droższy?

Czy jak zawsze chodzi o jakość (jest lepiej wykonany) czy po prostu cena to nie porozumienie i mocno przepłacę (jeżeli go kupię)?

Link to post
Share on other sites

Posiadam Eo Techa 552, tylko że kupionego za rozsądną cenę i od zaufanego sprzedającego.

Jeżeli planujesz go zamontować z dala od oka to nie polecam, ale montaż np na body od m4 ( w miejsce chwyty transportowego) lub nad dekiel kałacha jak najbardziej pasuje i gwarantuje dobre użytkowanie. Posiada pełną regulację zarówno intensywności plamki jak i położenia jej w pionie i poziomie.

Tu masz link:

http://allegro.pl/asg-kolimator-eotech-552-czarny-nowy-i1685617769.html

 

Też na korzyść eo techa przemawia fakt, że oryginał jest szeroko stosowany przez multum sił zbrojnych, policji itd. A o SIGHTMARKT pierwsze słyszę.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli planujesz go zamontować z dala od oka to nie polecam, ale montaż np na body od m4 ( w miejsce chwyty transportowego) lub nad dekiel kałacha jak najbardziej pasuje i gwarantuje dobre użytkowanie.

Dokładnie tak zamierzam kolimator przyczepić w miejsce chwytu transportowego w m4.

Nad kolimatorem otwartym zastanawiałem/zastanawiam się dlatego, że wygląda taj jakby się więcej przez niego widziało bo mniej osłonięty.

Link to post
Share on other sites

Ten otwarty spisuje sie dobrze ale to co zalinkowales to taka sama chińszczyzna jak podobny za 150 czy 120zł. Brał bym otwarty, zero problemów idealne pole widzenia NIC praktycznie nie zasłania.

 

EOTecha używają ale nie chińskiego za 200zł :D. To z eotechem wspólny ma kształt z grubsza i nic ponadto. Walory użytkowe jak dla mnie gorsze niż otwarte koli o którym mówiłem.

Link to post
Share on other sites

No ja się wypowiedziałem jako użytkownik tego eotecha, nie mam porównania z tym drugim koli.

Nie stwierdziłem że działa jak oryginał, ani że to chińczyk nie jest ;). Jak ktoś bawi się w reco, albo przywiązuje wagę do wyglądu i wzoruje się na jakiejś jednostce to jednak zgodność chociażby wyglądu z kolimatorem faktycznie przez nie używanych jest rzeczną ważną.

A z tym koli konkretnie mogę się jedynie wypowiadać w superlatywach, gdyż spisuje się dobrze i jeszcze nie dostarczył mi powodu do narzekań, lecz jak już wspomniałem nie widziałem nigdy na oczy sightmarkta nie mówiąc o użytkowaniu. Skoro twierdzisz że jest lepszy to ja już się zamykam ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bo sprzedaje go sklep dla myśliwych.

Czyli mogę sobie odpuścić ten otwarty do którego dałem link i wziąć

Point Precision PPQ238II Auto

lub

Tactical 4 reticle

jakościowo wyjdzie na to samo i nie przepłacę.

Powiem szczerze, że jeżeli funkcjonalnie sprawdza się lepiej od Eo Techa 552 (bo ma większy wizjer i łatwiej się celuje) to wygląd i to jak się komponuje z m4 mam totalnie gdzieś ;) dla mnie bardziej liczy się funkcjonalność a może po prostu mam gust zbliżony do dexterkraka.

 

dexterkrak (albo inny użytkownik forum) z tego co piszesz wynika, że masz kolimator otwarty a czy czasem nie masz gdzieś zdjęcia swojej repliki z tym, że właśnie kolimatorem chciałbym zobaczyć jak to się komponuje (bo a nuż może faktycznie wygląda to bardzo ale to bardzo brzydko wręcz obrzydliwie i w ogóle jest ble;))

Edited by akzylus
Link to post
Share on other sites

z tym gustem to nie jestes osamotniony. EOT to krowa. ja widziałem takie otwarte na skróconej emce/mp5 i przymierzałem do mp7 wygladał wszedzie dobrze

Znalazłem na youtube krótki opis tego kolimatora SIGHTMARKT o to i

muszę przyznać, że nawet mi się podoba i się na niego skuszę :)
Link to post
Share on other sites

za ta cene to chyba lepiej podpac sie do zbiorowki z redwolfa/wgc i sciagnac king arms czy może panorama (te same co sightmarkksy ale maja do wyboru 2 podswietlania green/red tak jak ten z tawiana ale jakosc lepszą 50$ w zbiorówce drogo chyba nie wyjdzie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...