Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ALICE użytkownicy?


Recommended Posts

Witam!

Miałem zamiar rekonstruować 75th Ranersów z 93r. Niestety mam ograniczony budżet a M16A2 występuje jest dość ciężko znaleźć i jest dość drogie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kupno M16A2 z firmy G&G w wersji ECO, ale cena też jest "sporawa". Dlaczego pytam sie o użytkowników ALICE? :) Chodzi o to że mam całe oporządzenie ALICE oprócz buttpacka. A ilość i cena replik M16A2 i kamizelki RBA jest niestety problemem. Szukam przez to jednostki która używała tego ALICE (LC 2) co Rangersi w 93r. Jeżeli jest okres w którym Rangersi używali ALICE ale z inną broną i kamizelką to też bym prosił info.

Pozdrawiam

Adam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak Cię nie stać to niestety ale celuj w chińczyki. Jaką replikę masz obecnie. Poza tym nie dopasowuj sprzętu do okresu/jednostki tylko na odwrót. Równie dobrze możesz się zainteresować Rangersami w Panamie.

 

http://75thrangerrgt.fora.pl/

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/92737-75th-ranger-panama/

 

Co do repliki. Rozważ kupno używanego M249 bądź M60. Koło 600-700 może cos znajdziesz a i nie musisz do niego magów kupować.

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz pieniędzy to nie bierz się za rekonstrukcję, niestety ale rekonstrukcja pochłania ogromną ilość pieniędzy. Mówię na podstawie własnego doświadczenia, bo za samo kontraktowe RBA zapłaciłem nie małą sumkę, tak samo jak za kontraktowy M9 LanCay'a.

 

Co to znaczy że masz kompletne ALICE? Bo na ten system składa się wiele różnych ładownic.

Link to post
Share on other sites

Mam to co dokładnie używali. Zwykli Strzelcy. Czyli:

- 3 Ładownice do Magazynków M16,

- 2 Manierki,

- 1 Torba na Magazynek od M249 SAW (jako torba na puste magi),

- 1 Kompasówka,

... i oczywiście pasek i szelki.

 

Oczywiście wszystko kontrakt z fort.mil.pl

Poluje od 2 lat na RBA. Ciężko znaleść kontrakt, a podróbki mają odpowiednie odcienie itp. Z repliką jest tylko ten problem że jest droga.

Edited by SgtSmigiel
Link to post
Share on other sites

Mam to co dokładnie używali. Zwykli Strzelcy. Czyli:

- 3 Ładownice do Magazynków M16,

- 2 Manierki,

- 1 Torba na Magazynek od M249 SAW (jako torba na puste magi),

- 1 Kompasówka,

... i oczywiście pasek i szelki.

 

 

 

jedną ładownicę do M16 odepnij, regulaminowy przydział to 180 jednostek amunicji.

pierwszy raz słyszę, że piechota używała ładownic do SAW jako worka zrzutowego, możesz zapodać zdjęcie z okresu, które pokazuje takową opcję?

Zapomniałeś o hełmie PASGT oraz masce przeciw-gazowej wraz z pokrowcem.

Co do repliki tylko M16A2, M16A1 szczątkowo używali jeszcze w Panamie (7th ID)

To wszystko musiałbyś zebrać jeśli piszesz o rekonstrukcji.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym że Rangersi nie używali ładownic do SAWa jako worka zrzutowego ale niestety nic innego nie mogłem znaleść. Jeżeli moglibyscie mi "zapodać" inforamcje albo linka do takiego worka to byłbym wdzięczny. Jeżeli chodzi o ilość zwykłych ładownic, wzrowałem sie na tym co napisane było na stronie grupy rekonstrukcyjnej która już nie istnieje. Tam było napisane że od 2 do 3 więc kupiłem 3 ładownice. Niestety teraz nie mam co z nią zrobić. Wiem że często były robione jakieś konwersje. Widziałem jak z ładownicy do magów do M16 robili kaburę do Radia.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wyciąłem paski odgradzające magazynki i nawet szybko mi to wychodzi. A propo rekonstrukcji Rangersów z panamy. (Tego okresu za bardzo nie znam) Jakie oni wtedy używali kamizelki? PASGT ? Wiem że RBA napewno nie, bo używali je dopiero od 92r.

 

Aha i jeszcze jedna sprawa. W internecie pełno Cargo Alice ale niektóre są nylonowe a niektóre bawełniane. Może mi ktoś wyjaśnić które był używane w 93r. Sądzę że nylonowe ale chciałbym sie upewnić.

Edited by SgtSmigiel
Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze jedna sprawa. W internecie pełno Cargo Alice ale niektóre są nylonowe a niektóre bawełniane.

 

Nie ma czegoś takiego jak bałwanienie cargo Alice,jest buttpack M61 element oporządzania M56.

Miotasz się strasznie, przeczytaj/przejrzyj parę OSPREY-ów, CONCORDÓW (gogle pomoże) jest tam podstawowa wiedza, której Ci niestety brak.

 

Bawełna to okres NAMu.

 

Nie generalizowałbym aż tak, także lata 70, 80 i szczątkowo początek lat 90.

Link to post
Share on other sites

Niestety nigdy nie ma czasu. Rekonstrukcją zaczołem sie zajmować po obejżeniu filmu Black Howk Dawn i uświadomieniu sobie że mam część wyposarzenia Rangersów z tamtego okresu (Hełm, google, mundur). Przeczytąłem kilka forów i zamawiałem to co byłem pewny. Czyli ALICE, pokrowiec na hełm, rękawiczki nomexowe itp. Niestety teraz z kasą krucho. I mam zamiar kupic w te wakacje tylko RBA (kopie niestety), M16A2 G&G Eco version i Cargo Alice które wskazał mi wcześniej Kalashnikov (Dzięki )

Link to post
Share on other sites

A propo rekonstrukcji Rangersów z panamy. (Tego okresu za bardzo nie znam) Jakie oni wtedy używali kamizelki? PASGT ? Wiem że RBA napewno nie, bo używali je dopiero od 92r.

PASGT lub szczątkowo M69

 

 

 

Aha i jeszcze jedna sprawa. W internecie pełno Cargo Alice ale niektóre są nylonowe a niektóre bawełniane. Może mi ktoś wyjaśnić które był używane w 93r. Sądzę że nylonowe ale chciałbym sie upewnić.

 

ALICE nylonowe, nie widziałem z tego okresu bawełnianych M61 (to nie ALICE).

Link to post
Share on other sites

Ok to wszystko co chciałem wiedzieć. Wielkie dzięki wszystkim. Tylko mam jeszcze jedno pytanko dla Kalashnikova. Mówiłeś że kupowałeś w sklepie usarmy.pl CARGO.

Widzę dwie kategorie tych nylonowych cargo. Ten sam opis. Różnią sie tylko ceną.

http://www.usarmy.pl/informacje.php?id=0064 (w Olive i Woodland) sądze że to jakiś nowy model ale nie jestem pewien)

http://www.usarmy.pl/informacje.php?id=0358 (i ten co ty wysłałeś)

Nie jestem pewien ale ten pierwszy jest chyba nowszy chociaż opis jest identyczny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...