Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna ASG


Recommended Posts

Przede wszystkim podaj model i producenta repliki. Zazwyczaj z wymianą sprężyny na tak mocną wiąże się wymiana wielu podzespołów w gb i lepsze źródło zasilania. Na fabrycznych częściach jeżeli w ogóle Ci to ruszy (w co osobiście wątpię), to po kilku/kilkunastu strzałach może się posypać połowa części, a najbardziej bałbym się o szkielet gb...

Link to post
Share on other sites

Działa to tak:

 

Wymieniasz sprężynę - nie działa. Głównie dlatego, że silnik nie daje odpowiedniej mocy. A nie daje mocy, bo sam jest słaby i ma za słabą baterię (8,4-9,6V).

Oprócz tego fabryczne okablowanie jest niewydajne. Jeżeli wymienisz silnik na bardzo dobry (inne się nie nadają do 560 fps) i kupisz akumulator o większym woltażu i odpowiedniej pojemności to już masz wydatek rzędu 300-400 PLN. Jeżeli wymienisz baterię bez ruszania silnika - spalisz silnik, albo będziesz miał ROF na poziomie 2 na sekundę.

Jeżeli zrobisz porządek z elektryką (silnik, bateria, kable, styki - tamiya może się grzać przy takim prądzie), będzie strzelał (prawdopodobnie), ale w miarę szybko coś się połamie w gearboksie. Najpewniej szkielet, jak to było powiedziane wyżej, ale może też np. wypiłować zębatki w tłoku albo zrobić kuku głowicy cylindra. Czyli większość rzeczy w gearze do wymiany. Koszt: kilkaset złotych.

 

Niestety, osiągnięcie i utrzymanie 560 fps, to nie jest sama sprężyna.

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Nie wiem czy w ogóle wejdzie Ci taka sprężyna do AEG'a:).Jestem świeżo po wymianie sprężyny na sp130 (orginalnie była m120) , serwisant zmienił mi kable na niskooporowe i założył mosfet - na mojej lipnej baterii 9,6V rof spadł z 18,2 rps na 13 rps , ale to nic - bateria wytrzymuje mi może 400 kulek i pada, na poprzedniej sprężynie wystrzeliwałem 1,5-2k kulek i nic się nie działo:)

Link to post
Share on other sites

Bez zakupu mocnego szkieletu gearboxa pewnie wszystko ci strzeli po 5 minutach.

 

rengi - w takim razie masz albo baterię padniętą albo źle złożony gearbox i masz za duże opory (nie chodzi o kable, ale o podkładkowanie). Sprężyna 130 to nie jest nic wielkiego. W moim Galilu mam 130, baterię 9,6 Sanyo i wytrzymuje trzy tygodnie bez ładowania, a strzelam dużo i często.

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

A kojarzycie baterie VB-Power 9,6V 1600mah

 

dokładnie taką:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_249&products_id=7619&name=Bateria_AEG_-_9,6V_1600mAh_-_Mini_-_VB_Power

 

kupiłem moją na początku kwietnia , używałem ładowarki:

 

http://militarialodz.sstore.pl/ladowarka-microprocesorowa-batimex-p-272.html

 

 

Możliwe ,żeby już zdechły baterie (były ładowane łącznie z 10-12 razy).

 

Edit:

 

Jeszcze jedno-przy strzelaniu na semi wszystko jest ok, ale przy puszczeniu paru 2-3sekundowych serii zaczyna się grzać bateria , mosfet i silnik

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...