Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Głębokość to 1,5 cm (z tym, że 1,5 cm lipol 11,1 nie wchodzi, trzeba przyjąć nieco mniej) a szerokość w najszerszym miejscu 3,5 cm. Ale bezpieczeniej przyjąć 3,0 cm. Też się przymierzam do zakupu lipola więc póki co nie pomogę. Powiem tylko, że z tego co widzę bateria powinna być dwudzielna i mieć jak najcieńsze ogniwa. Chociaż taki też powinien wejść.

Edited by szomerenek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Wybaczcie jeśli pytanie okaże się trywialne, ale dopiero kilka tygodni temu zacząłem zabawę z ASG i kupiłem tą replikę. Od razu zmieniłem baterie na 7,4V, 25C i ładowarkę micro. Teraz chciałbym zmienić lufę na precyzyjną, jeżeli chodzi o firmę i średnicę to znalazłem odpowiedzi na tym forum. Zastanawia mnie jednak długość. Myślę nad włożeniem lufy o 10cm dłuższej niż standardowa. Czy ktoś w tym modelu próbował zastosować takie rozwiązanie? Na ile poprawia się rozrzut/ zasięg skuteczny ( i czy w ogóle się poprawia?) Jest to sprawa dla mnie o tyle ważna, że długość repliki była jednym z głównych argumentów przemawiających za jej kupnem i jeżeli gra jest nie warta świeczki i poprawa parametrów jest znikoma względem precki o standardowych wymiarach to z chęcią zostawił bym lufę krótszą.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie sprawa wygląda tak: Innej lufy niż firmy prometheus TERAZ bym nie kupował. Systema daje jeszcze radę i widać różnicę o ile masz jeszcze stockową lufę. Druga sprawa- G36c ma to do siebie, że jest kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu jest wygodna w użyciu w lesie jak i CQB, jednakże są gdzieś na forum opisy testów gdzie dowiedziano się, że 10cm precki więcej nie daje zauważalnych efektow, a nie potrzebnie wydłuża replikę, najbardziej widoczne różnice można zauważyć po przejściu ze stocka na preclufe renomowanej firmy jaką jest napewno prometheus.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odpowiadając na pytanie o ROF przy 7,4 Lipo jest porównywalny z tym uzyskanym na stockowej 8,4V baterii NiMH

Udało mi się upchnąć do chwytu lipola 11,1V takiego

A co do lufy precyzyjnej mam preckę Prometheusa 363mm i nie widzę różnicy w skupieniu m/y moją repliką a MP5 kolegi który ma także promyka tylko ok 10 cm krótszego. Nie przedłużałbym lufy na Twoim miejscu, a zainwestował właśnie w Prometheusa. Z innymi markami bywa różnie. Kiedyś dobra była systema, teraz ponoć to już nie to samo. Co do KMHead'a: jest to lufa teflonowana w środku - dobra ale na teflon trzeba uważać, szczególnie po zacince kulki i używaniu wyciora.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

1. próbował ktoś do stokowych bebechów wstawiać lipo 11 V ??? wytrzymują to?

2. jeśli nie, to czy taki komplet ma sens?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_231&products_id=3303&name=Guarder_-_FTK_SP120_do_G36C#!prettyPhoto

3. jak w ogóle będzie z kompatybilnością części Guarder ( link powyżej ) z GB CYMA jaki został użyty w modelu CM003?

4. czy ktokolwiek wstawiał w stockowego GB 7 mm łożyska kulowe, dajmy na to takie: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_142&products_id=4585&name=King_Arms_-_Lozyska_Kulowe_-_7mm_-_KA-05-08

5. czy przynosi to oczekiwaną poprawę pracy zębatek i wycisza nieco replikę?

6. czy ktokolwiek mierzył grubość oryginalnych podkładek w GB? u mnie wszystkie miały 0,3 mm a za poprawne podkładkowanie służyło "1 kg smaru"... jeśli ktoś je mierzył, prośba o info czy były różnej grubości czy wszystkie takie same.

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam,

Mam nadzieję że pisze w dobrym temacie. Co prawda panowie dwa lata temu pisali tutaj o cm.003 jednakże temat chyba również będzie pasować do cm.011 - w końcu młodszy brat.

A więc, posiadam cm.011 w której siedzi wstawione:

- lufa precyzyjna JBU 6.01mm 247mm (tak mi się wydaje)

- gumka zielona G&G

- bateria oczywiście lipo 7,4v

Reszta chyba jest stock, jestem drugim właścicielem.

I teraz mam do was pytanie, bo ja na tuningu znam się słabo, co można poprawić tanim kosztem żeby replika strzelała lepiej, dalej i celniej? Pytanie na przyszłość, bo nie zamierzam robić tego teraz, ale np. pod koniec zimy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Siemka wszystkim, jako że zbliża się okres w którym już wielu spotkań nie będzie, mam plan podrasować swoją gietę (CM.011). Moim celem jest osiągnięcie ok 450FPS z dobrą celnością, ROF nie musi być duży, i nawet mały ROF mi się bardziej widzi niż duży. Jak na razie w giecie mam zamontowaną przeźroczystą gumke hopa guardera i własno robiony kolosalnie duży mossfet.

Wypisze wam części które chce wsadzić i mi piszcie czy będą ok, bo pierwszy raz tuninguje replike:

 

1. na start wymiana kabli na modelarskie (linka) 1,5k na zasilanie (bateria > silnik) i 0,5 na spust

2. Bateria (mam już kupioną), ściągana z innego kraju niby, nie z polski. Kupowana u Whysky's Workshop (polecam)

http://deltashop.pl/p/195/637/turnigy-1800mah-2s-20c-li-pol-li-pol-2s-7-4v-akumulatory-i-ladowarki.html

3. Wtyk do batki xt60, ponoć najmniejszy opór robi (w batce też jest ten wtyk).

4. Silnik do twardych sprężyn

http://www.taiwangun.com/silniki-2/silnik-krotki-infinite-torque-up-guarder?from=listing&campaign-id=19

5. Tłumik dźwięku (żeby schować lufę)

http://www.taiwangun.com/tlumiki-dzwieku-2/imitacja-tlumika-dzwieku-196mm-u-s-govt-logo?from=listing&campaign-id=19

6. Lufa Precka (wymierzone, 3/4cm mi zostanie do końca tłumika, ale nie wiem czy taka by do giety pasowała)

http://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjne-2/lufa-precyzyjna-410mm-6-03mm-o-dlugosci-410mm-src?from=listing&campaign-id=19

7. Sprężyna na około 450fps od guardera (sp 140)

http://www.taiwangun.com/sprezyny-glowne-2/sprezyna-sp-140-guarder?from=listing&campaign-id=19

8. Dobra gumka HU ale nie wiem jaka by była najlepsza.

 

Nie wiem czy wszystkie z w/w elementów by pasowały do cymy albo czy są odpowiednie, jak co to piszcie.

 

A i mam jeszcze do was pytania 2 albo nawet 3

1. Czy na w/w zestawie moc nie będzie trochę za duża dla szkieletu GB (nie chce by po tuningu podziałała pół roku albo rok i się okazało że szkielet pizgnoł).

2. czy robiąc już taki tuning wielkie znaczenie ma wymiana "trybów" GB? / Ile stockowe zębatki podziałają tak na oko w w/w konfiguracji?

3. Podkładkowanie i wymiana łożysk, łożyska jakie? i czy jest to konieczne (chodzi mi czy efekt będzie lepszy) i czy da rade zrobić to "świeżak" <- Tzn Grzebać w mechanizmach to ja lubię i nie jedną rzecz ogarnąłem, mam za sobą rozkręcanie paru replik do deski, i naprawianiu ich, ale GearBox'a jeszcze nie rozbierałem (chodź patrząc po filmikach na YT to wcale mega skomplikowane nie jest)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...