Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opinia o Mossberg M590


Recommended Posts

co myślicie o Mossbergu M590? takim jak tutaj: http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-2191-Mossberg-M590-Licencja-Grip-Model.html

czy może o wiele lepsze są Franchi SAS 12 Tactical (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=76&products_id=1093) lub Benelli M3 Short (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=76&products_id=926)

Zaczynam właśnie granie w ASG i zastanawiam się nad kupnem jednej z tych replik.

Edited by scoiatael
Link to post
Share on other sites

na pewno nie kupuj z airsoft extreme, airsoft military i tym podobnych sklepów niczego bo te sklepy nie należą do sklepów które zajmują się klientem. A o replikach ze zbrojowni mogę powiedzieć że są dobre chociaż nie wiem dokładnie czy to te które od lat są polecane dla nowicjuszy.

Link to post
Share on other sites

co myślicie o Mossbergu M590? takim jak tutaj: http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-2191-Mossberg-M590-Licencja-Grip-Model.html

czy może o wiele lepsze są Franchi SAS 12 Tactical (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=76&products_id=1093) lub Benelli M3 Short (http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=76&products_id=926)

Zaczynam właśnie granie w ASG i zastanawiam się nad kupnem jednej z tych replik.

 

Niedługo u krakmana ma być dostawa 003 AGM, poczekaj aż będzie i kup. To najtańsza i najlepsza opcja.

Link to post
Share on other sites

na pewno nie kupuj z airsoft extreme, airsoft military i tym podobnych sklepów niczego bo te sklepy nie należą do sklepów które zajmują się klientem. A o replikach ze zbrojowni mogę powiedzieć że są dobre chociaż nie wiem dokładnie czy to te które od lat są polecane dla nowicjuszy.

Kolega nie podał Airsoft extreme ...

Zamawiałem nie jedną rzecz z airsoft militaria i nigdy nie miałem z nimi problemów.

Z tych strzelb co podałeś byłbym przekonany tylko do Double Eagle.

Zgodzę się z Wiciokiem poczekaj zaoszczędzisz.

Nie zapomnij o ochronie oczu (uvex i-vo) oraz mundurze (flecktarn)

Link to post
Share on other sites

Popatrzyłem, poczytałem i co nieco się dowiedziałem. W Mossbergu boli mnie to celowanie po samej lufie (mój rejon to raczej lasy i generalnie "zielona taktyka" a nie CCQ) i brak stocka w większości modeli. I tak na razie nie zapowiada się by do krakmana coś doszło... Tak więc szukanie alternatyw - M56 od DE zbierał całkiem pozytywne komentarze podobnie jak i SAS 12 Tactical od ASG. Przy czym pierwszy strzela 3 kulkami na raz, drugi tylko jedną, ale prawdopodobnie celniej. I tu pytanie: którą pompkę polecilibyście na start? Która lepiej się sprawdzi w lasach?

Link to post
Share on other sites

Z dwojga złego: Benelli DE. A dlaczego złego? Bo za drogo. W przypadku obydwu. 30/40zł mniej i by się opłacało.

 

//I żebyś przypadkiem nie wziął wersji bez kolby...

 

 

@LogaN: wycofali z oferty, a wcześniej były - tylko, że ze znaczkiem brak produktu.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Skądże znowu :) W sumie warto też wspomnieć, że do sklepu stacjonarnego gunfajera (Benelli) mam (niezbyt krótki ale zawsze :P) rzut beretem, tak więc będę mógł sobie raz, że najpierw obejrzeć pukawkę, a dwa, że koszt przesyłki obejmie tylko starcie podeszwy mojego buta. A i jeszcze jedno - grzebiąc na stronie GF wpadłem na zapis, że gwarantują najniższą cenę itd. itp. i rabat przyznają jak ktoś znajdzie taniej - a ja znalazłem. I z bezwzględną satysfakcją wykorzystam (o ile nie pojawi się lepsza opcja).

Link to post
Share on other sites

Najlepiej weź wersję z risem i regulowaną kolbą, czyli replikę de facto Benelli M4 Super 90, przyjętą do uzbrojenia w USA jako M1014.

 

Ta, chciałbyś:

produkt musi być dostępny w innym sklepie i nie może być objęty promocją.

Tylko gunfire/airshitguns ma obecnie w ofercie m56. Pomijając airsoftxtreme - bo to nie sklep.

Link to post
Share on other sites

Szukajcie a znajdziecie - tylko nie wykupcie :P

A patrzcie tutaj

 

Ale tak swoją drogą - co w tym SAS'ku jest gorszego (nie wliczając braku 3 kulek)? - i hop upa regulowanego ma, i shellsy w cenie... Awaryjny? Słaba celność? Jak już coś brać na początek to niech na trochę to starczy :)

Edited by Florek
Link to post
Share on other sites

Panowie, szukam shotguna właśnie i się zastanawiam między M56 a 003 od AGM. Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy w M56 rozrzut kulek nie jest zbyt duży? Lecą w miare prosto czy może jakoś rozlatują się? Strzelam się częściej w lesie więc jeżeli kulki będą się mocno rozpraszać to będzie słabo.

Link to post
Share on other sites

Na początku lecą obok siebie (ciężko w ogóle je odróżnić), potem każda leci w swoją stronę, a na końcu hopsiup wszystkie podrywa do góry. UWAGA - dotyczy to kulek 0.2g - zdecydowanie za lekkich! Rozrzut i podkręcenie można zmniejszyć używając cięższych kulek najlepiej 0.23g.

 

W lesie nie jest wcale źle - gorzej na otwartej przestrzeni, gdzie nie można zmniejszyć dystansu do przeciwnika.

 

Aha, M56 bez dodatkowych shelli to pomyłka...

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Może wypowiem się jako posiadacz zarówno M56 od DE jak i MP003 od AGM.

 

Jeśli teraz stanąłbym przed wyborem - zdecydowanie AGM.

 

Przyczyn jest kilka:

- AGM ma lepszy zasięg i lepszą celność od DE. Szanse na trafienie przeciwnika są przeważnie wyższe, pomimo iż strzelamy tylko jedną kulką.

- magazynki od AGMu są mniej awaryjne. Shellsy lubią się niestety kićkać, zwłaszcza, jeśli kiedyś zdarzy się zapomnieć ich rozładować przez dłuższy czas.

- cena AGMu jest znacznie niższa.

 

DE ma zalety - shellsy są 'lansiarskie', a trzy kulki zamiast jednej wybaczają część błędów przy celowaniu. Jeśli jednak zabieram ze sobą pompkę na strzelankę, to z jakiegoś powodu zawsze jest to AGM. Jeśli chodzi o moją subiektywną opinię - jest po prostu lepszy.

 

No i odniosę się jeszcze do hop-upu w DE - w moim egzemplarzu tylko jedna kulka jest w ostatniej fazie lotu podrywana do góry - pozostałe dwie spadają szybciej.

 

Jeśli chodzi o wybór kulek - do DE najlepiej sprawdzały mi się 0,23g. To AGMu zdecydowanie 0,25g.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...