Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle Royal Plastic z allegro


Recommended Posts

Wiesz co?Wyglądają jak francuskie Bolle ale głowy nie dam.W mojej ekipie koleś ma podobne i zdały egzamin na wytrzymałość(seria z AEGaz ok.2metrów)jeżeli ci oto chodzi.

tyle, ze to nie sa "te bolle"... to sa bardzo podobne gogle - inne zapiecie, inna gumka, inne "wywietrzniki", inna "oprawka", inny pokrowiec - poza tym prawie sie nie roznia ;).

Link to post
Share on other sites

Zastanawialiśmy się ze sprzedającym je kolegą nad ceną chwilę porównujące ceny analogicznych Bolle u importerów w kraju. To rzeczywiście bardzo podobny wzór do Commanderów (w polonusie zdaje się ok 300 pln). Jako standard w Armee - dużo lepszy od tych dotychczasowych Bolle etatowych o piaskowym kolorze (odpowiednika sund,wind&dust). Prawdopodobnie ta firma przejeła część zamówień dla armii równolegle z Bolle, które dotąd było głównym dostawcą. Wykonanie jest bardzo przyzwoite, ściągacz z taśmy w kamo więc nawe przyzwoiciej niz w B.

Link to post
Share on other sites

Hehe, one 3 dni temu przyjechały z FR dopiero. Kolega jak sądze wie co mówi bo u Marianny trochę służył - a ja jak do mnie przyjdą w tygodniu to je sobie potestuję. Nie sądzę żeby były słabsze od Bolle analogicznych bo to też kontrakt państwowy więc określone wymagania spełniać muszą i tak.

Link to post
Share on other sites

Obiecałem, więc opisuje wrażenia i wyniki małego testu.

 

Gogle, to rzeczywiście "ubodzy krewni" Bolle Commanderów. Poziom wykonania detali, np. mocowania taśmy do oprawek, klipsa do szybkiego rozpinania jest nieznacznie niższy, niektóre rozwiązania (łyżeczkowate plastikowe 'cosie" mocujace tasme) są uproszczone i uważam że gorzej pomyślane. Pamiętajmy jednak że te gogle to kontratkowy odpowiednik "Sun, Wind & Dust", choć reprezentujący sporo wyższy poziom wykonania i złożoności konstrukcji.

 

W zestawie otrzymujemy 3 szybki zabezpieczone folią, gogle (taśma w camo CCE, co miłe w porównaniu do czarnej w Bolle, choc sama taśma niższej jakości) i pokrowiec ze sztywnego ortalionowatego materiału (błąd! Bolle daje bawełniane miękkie, którymi można przetrzeć szybki). Same szybki (biała,zółta, dymna) są cienkie i elastyczne, dużo cieńsze niż te w Bolle. Powiedziałbym, że na pierwszy rzut oka nie budzą zaufania - ALE od tego jest test. producent w ulotce dołączonej do gogli informuję że spełniają one Europejską normę ochrony (high impact polycarbonate lens with optically correct lens (EN 166-Class 1)) Czyli taką samą jak atestowane okulary i gogle UVEXa czy Bolle.

 

Teraz o teście - gogle zostały umieszczone na sztywnej styropianowej 'głowie' i ostrzelane kulkami TM 0,25 z odległości 5m oraz potem z 15-20cm, ogniem ciągłym i pojedynczym skierowanym bezpośrednio w ich szybki. AEG ma założoną sprężynę 150%PDI, cylinder Systemy o zwiększonej pojemności itp. Szybki w żadnym z testów nie doznaly większego uszczerbku, jesli nie liczyć zabrudzen po zeslizgujących się kulkach, po przetarciu ich szmatką nie było śladu po trafieniach.

 

Co do parowania, jest podbne jak w Bolle, warto usunąć gąbkę z części otworków wentylacyjnych. Użycie antifoga w sprayu i dokładne przetarcie szybek właściwie wyeliminowało efekt parowania.

 

Podsumowując: Obecnie te gogle kosztują na Allegro 79 pln. Polonus Commandery sprzedaje za 309 pln, w obu przypadkach doliczmy koszt przesyłki. Jak dla mnie gogle Royal Plastic są gorzej wykonane niż ich odpowiednik Bolle, ale są od nich 3,5 raza tańsze, a oferują moim zdaniem wystarczający poziom ochrony do użycia ich w ASG. Nie dysponuję w tej chwili możliwością testu ich wytrzymałości wobec modeli snajperskich o szybkosci >450-550 FPS ale przy pierwszej okazji postaram się poświęcić jedną z szybek i sprawdzić efekty. Dziś jeszcze sprawdzę czy da się w tych goglach używać szybek z gogli Bolle co byłoby rozwiązaniem najlepszym.

 

Dodano: Szybki Bolle Commanderów nie pasują niestety - zbyt szerokie, być może Capitain by pasowały ale wokół mnie same Commandery, Defendery albo X800 więc nie mam jak sprawdzić :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za świetną recenzję. Ja jednak kupiłem bolle Commander - mam większe zaufanie do sprawdzonego nieraz sprzętu. Poza tym nie kosztowały koło 300 zet, tylko 70 + przesyłka na Allegro.

Czemu taka różnica??

Po prostu holenderskie gogle wojskowe są identyczne - widziałem kilka razy firmowe. No może moje nie mają napisu "bolle" na taśmie/szybce, za który chyba płaci się właśnie tę różnicę w cenie :lol:

Link to post
Share on other sites

jako że test balistyczny był już przytoczony dodam tylko swoje 3 grosze odnośnie wygody - gogle dotarły do mnie dziś i zabrałem je na wieczorną przebieżkę - parowania nie stwierdziłem, dobra regulacja zapięcia, trzymają się głowy - jak za taką cenę dla mnie bomba (no i nie są szare jak uvexy 8) )

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Mam pytanko: czy gogle tutaj opisywane to te

http://allegro.pl/show_item.php?item=56933290

Bo coś się chciałem o nich dowiedzieć, a link już nie aktualny!

Z góry dzięki!

Pozdro!

 

Ja tylko dodam od siebie, że te gogle mają "miękkie" szybki (mam dokładnie te same). Seria z M4A1 G&P i M15A2 CA (oba w wersji stock) z odległości ok 2-3 m i 10 m zostawia piękne wgniecenia w szybce oraz smugi po rykoszetach kulek - ale uwaga, szybka nie pęka, smugi po jakimś czasie dają się pięknie zetrzeć, a wgniecenia zostają niestety ale robią się minimalne.

Niestety nie mam w tej chwili cyfrówki więc nie mogę zamiścić fotek.

Jeszcze jedna uwaga, taśma w tych goglach w przeciwieństwie do Commanderów (również wersji NL) nie ma warstwy antypoślizgowej i wobec tego gogle pięknie zsuwają się z kasku :wink:

 

A dla porównania - po takim samym teście Commanderów (wersja NL) na szybkach nie ma żadnego śladu :wink:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...