Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

T.J.

Użytkownik
  • Content Count

    216
  • Joined

  • Last visited

  1. nudziło mi sie i do mojej ulubionej balladki zmajstrowałem filmik w WMM ;) bądźcie wyrozumiali (PS - wsłuchajcie się w tekst :P )
  2. krótka piłka - czy da się do beretki KJW full metal dowalic tlumik a jesli tak to jaki?
  3. Tak od siebie tylko po czasie dorzucę, że widziałem dosłownie przedwczoraj na fotkach kolegi, który był na V zmianie w Iraku, gościa z SAKO, mającego na udzie parcianą kaburę z PM-em 84. Więc teorie o zostawianiu SAKO w szafie można między bajki albo wyjątki potwierdzające regułę włożyć. Bo po pierwsze strzelec wyborowy nie działa na patrolu sam, ale ma sporą osłonę kumpli (vide: post Dundee'ego), a (po drugie) mając PM (niezbyt ciężki i w kaburze, nie na pasku przewieszonym) zawsze może w wąskiej uliczce snajpę przewiesić na plery, PM wyjąć i tłuc z niego :roll:
  4. - M15A4 z latarką i montażem + kopia aimpointa M68 (G&P) - Colt 1911A1 TM (sprężynka) - S&W Sigma 40F KWC (gazówka) - BDU woodland (oryginał) z kompletnym obszyciem - hełm PASGT z pokrowcem (i to i to oryg.) - kamizelka FSBE (kopia G&P) - ładownice podwójne molle CQB na magi do M4 (4x), ładownice na granaty (2x) (przeróbki z LBV) - kieszenie molle na taśmę 200rd do M249 i na magazynek do pistoletu (oryg.) - kabura Bianchi M12 (oryg.) - pas LC-3 (kopia) - camelbak thermobak 2l w camo DCU - apteczka wojskowa Trackpack po upgradzie ;) - torba udowa (podróba maxpedition ze
  5. Wasz "Tidżej", na focie wprawdzie bez dłuższego guna, ale nadal piękny ;)
  6. T.J.

    CA36(K) CA

    Może mi ktoś jeszcze tylko powiedzieć, czy w stocku G36/36K żre porównywalne ilości energii co w tuningu 170% (czyli bodajże 40% mocniejszej sprężynie niż stockowe 130% jak to w CA) A co do "Kryształowej Niedzieli" to moja "emka" waliła jak młockarka całą imprezę mimo stania na mrozie :) Mały OT, ale przy moim wahaniu to kolejny plus dla emek - są dopracowane pod wieloma wzgledami (2 edycja M15 CA), a gieta ma jeszcze jak każdy nowy sprzęt sporo "chorób wieku dziecięcego" ;)
  7. T.J.

    CA36(K) CA

    Dzięki za info :) Okablowanie spoko, to nie problem. Rozważyłem jednak inną kwestię - by gun strzelał długo i nie był poobwieszany cordurowymi workami na baterie trzeba go doposażyć... cena giety z szynami, najtańszą (i najbrzydszą) puszką na "laser" (CA) i baterią 9,6V 2400 to koszty rzędu 1600 zeta... Ciut za wiele ;) Chyba jednak zamiast kolejnego guna doposażę sobie stare M15A4 w RISa, aimpointa, kilka pierdolników w bebechy i dodatkową baterię... taniej wyniesie :roll:
  8. T.J.

    CA36(K) CA

    Pytanka dwa (bo noszę się z kupnem tego tego w wersji K, a bateriożerność mnie przeraża troszku): 1. Jak w stosunku do ogniw sanyo sprawują się w CA36 baterie na ogniwach KAN dostępne w specshopie (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_102&products_id=760&osCsid=8d4690c11acdeca0c1214f491a25b0a9) lub na mg.pl 2. Czy zamontowanie puszki na "laser" jak w M15 na bocznej szynie i władowaniu do niej większej baterii to dobry pomysł i czy dużo nerwów zeżre przeróbka okablowania? ;)
  9. M733 wszedł do uzbrojenia niektórych jednostek US w 1987 roku Następnym razem proponuję przegrzebać Google ;) BTW - w latach '90 M733 używały też szwajcarskie siły bezpieczeństwa (Google :P)
  10. Może ktoś z forumowych guru bronioznawczych przybliży nam nieco tę zabawkę. Ciekawe jak takie maleństwo daje się kontrolować podczas strzelania seriami - choć Ruski potrafił kałacha utrzymać prosto na auto to i to by umiał ;)
  11. Ostatnio na MP.net znalazłem takie foto sprzętu specnazu - co to za broń? Nie znalezłem jej w żadnym atlasie etc.
  12. W którymśtam numerze "strzału" była dokładna recenzja tych kałachów (całą bibliotekę mam gdzie indziej, więc nie powiem dokładnie w którym - jak wrócę do domu to podam, o ile nie zapomnę). Ogólnie stwierdzili, że wrażenia organoleptyczne super, ale do strzelania to to nie jest ;) Na stadione "Chemika" w Bydgoszczy koleś miał takiego z dołozonym drewnem z polskiego AK, noktowizorem, dwójnogiem i optyką... wygląd i odczucia recenzentów "strzału" w pełni potwierdzone :D Jak ktoś ma blisko to niech tam zajrzy na bazar w którąś niedzielę - jeszcze dwa tygodnie temu stało tam to cudo
  13. Mój najnowszy i dosyć rzadki nabytek (zrobiono tylko kilka do kilkunastu tysięcy egzemplarzy) 8) Oporządzenie brytyjskie pattern 44 w doskonałym, magazynowym stanie. Było wygodniejsze w użyciu i noszeniu niż robiony w milionach sztuk pattern 37 . Wprowadzono je pod koniec 1944 roku na próby do niektórych brytyjskich i holenderskich jednostek powietrznodesantowych, oraz dla wojsk w tropikach. Ostatecznie pozostało tylko w SAS-ie i u spadochroniarzy. U nich właśnie przetrwało na wyposażeniu do lat 60. Na jego bazie robiono pattern 58. Poniżej obrazek z książki Ospreya - spadochroniarz UK w sprzę
  14. Jedyne foto jakie znam z innym umundurowaniem u angoli to brytyjski (polski?) żołnierz w kurtce M43 właśnie (oporządzenie brytyjskie na niej). Fotka była z Włoch, zrobiona w górach zimą 1944/45. Może po prostu były cieplejsze ;) Postaram się znaleźć gdzieś w necie to foto A z wymianą broni to inna bajka. Było to powszechne, a w niektórych oddziałach UK było więcej colt'ów 1911 niez rewolwerów :) Thompsony były też regulaminową bronią w wielu jednostkach brytyjskich (np. Commando, spadochroniarze, SAS, a przez jakiś czas po rozpoczęciu dostaw Lend-Lease takze spora ilośc jednostek piechoty
  15. W pełni się z Tobą zgadzam Chochla. Wierzcie mi, że nie mam nic do ludzi, którzy na rekonstrukcjach noszą mundury wiadomych formacji. Mi chodzi o to, że JA bym ich nie włożył ;) A odnośnie umundurowania WWII to byłbym wdzięczny za jakieś info na temat używania przez brytyjskie jednostki spadochronowe/specjalne umundurowania i wyposażenia amerykańskiego (choćby same kurtki, spodnie czy nawet pojedyńcze elementy ekwipunku). Fotki również mile widziane 8)
×
×
  • Create New...